pompy abs, abs pump

wiercenie studni

komary,kleszcze inne owady

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
gilbert
-#
-#
Posty: 39
Rejestracja: 2015-04-14, 16:38

komary,kleszcze inne owady

Post autor: gilbert »

zbliża się sezon na robactwo, właściwe kleszcze już są,komarów jeszze nie widziałem. jak się chronicie? jak usuwacie ukąszenia? panicznie boje sie chorób przenoszonych przez te owady..
simplebjuti
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2015-05-18, 19:46

Post autor: simplebjuti »

jak żyjesz w mieście i nie chodzisz po lasach czy wysokich trawach nie musisz się bać kleszczy. Ja nigdy żadnego nie miałam. Są różne preparaty do psikania na takie insekty, które mają je odstraszać. A w domu mam jeszcze "kleszczołapkę" ale to dla mojego psa, że jak złapię to mu tym wyciągam zamiast pensetą.
gilbert
-#
-#
Posty: 39
Rejestracja: 2015-04-14, 16:38

Post autor: gilbert »

mieszkam w miescie, ale często chodzę po parku, a tam po trwie i nie raz na psie widziałem kleszcze, na sobie na szczęscie nie, ale czasem też wyjedżam ,np do lasu , a tam są. no i komary, komary pojawiają sie wszedzie! tym bardziej na stawikiem w parku,a wiesz lato idzie, plenerowe wypady sa fajne
fiolka
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2015-05-21, 22:30
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Kontakt:

Post autor: fiolka »

Często jeżdżę w plener i zawsze zabieram autan na komary i kleszcze. Z boreliozą nie ma żartów. :)
hellibiu
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-05-25, 14:31

Post autor: hellibiu »

Ze wszystkich najgroszę są kleszcze.
gilbert
-#
-#
Posty: 39
Rejestracja: 2015-04-14, 16:38

Post autor: gilbert »

fiolka pisze:Często jeżdżę w plener i zawsze zabieram autan na komary i kleszcze. Z boreliozą nie ma żartów. :)
to jest spray dostępny w aptece? a ile ma tyh środków drażniących komary?
Mokoma
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-27, 09:20

Post autor: Mokoma »

Przede wszystkim używam specjalnych preparatów, które odstraszają insekty. Poza tym warto wiedzieć jakie rośliny odstraszają insekty i to, że nie lubia one bardo wszelkiego rodzaju dymu. Sprawdzają się więc świeczki, kadzidełka itp.
Henro
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-29, 00:47

Post autor: Henro »

Miałem raz kleszcza-na szczęście udało mi się go wyciągnąć.
ewbik
-#
-#
Posty: 92
Rejestracja: 2022-04-28, 11:01

Re: komary,kleszcze inne owady

Post autor: ewbik »

W tamtym roku kupiłam opaskę na komary na próbę czy będzie faktycznie działać jak to inni polecali i ku mojemu zdziwieniu miałam spokój z komarami ;) W tym roku już zamówiłam dla nas i dzieci opaski https://nobzzz.pl/ mają różne modele opasek ;)
rozmowna22
-#
-#
Posty: 74
Rejestracja: 2022-04-28, 19:26

Re: komary,kleszcze inne owady

Post autor: rozmowna22 »

Podobnie jak moja poprzedniczka polecam opaskę na komary https://nobzzz.pl/ Cudowne rozwiązanie dla dzieci jak i dorosłych. Opaska posiada też lampkę LED, co jest bardzo atrakcyjne w oczach dzieci, dlatego chętnie je noszą :)
ODPOWIEDZ