pompy abs, abs pump

wiercenie studni

język japoński

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
miss_poe
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-21, 21:49

język japoński

Post autor: miss_poe »

ostatnio zauważyłam coraz to rosnącą popularność nauki jeżyka japońskiego. interesuje was kultura japońska, uczycie się japońskiego a może znacie kogoś kto uczęszcza na takie lekcje? możecie mi powiedzieć co was skłoniło do nauki? oraz to w japonii jest najbardziej fascynujące?
z góry dzięki za odpowiedź :*
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Prawdę mówiąc to Japonia nie jest mi krajem szczególnie, hmm, bliskim. W gruncie rzeczy niewiele wiem na jej temat. Nigdy tego nie zgłębiałam, może nie było okazji, może nie było zainteresowania. Jakkolwiek, popularność języka japońskiego mnie nie dotknęła. Póki co nie ciągnie mnie w tym kierunku, ale kto wie, może kiedyś. Mawiają, że wszystko jest możliwe (;.
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Post autor: Eleazar »

Miałem znajomą, która studiowała japoński. Albo nadal studiuje, wszystko możliwe.
Uważam japoński za fascynujący język, pewnie kiedyś chciałbym się nauczyć... ale jestem zbyt wielkim leniem na to.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Od dłuższego czasu spotykam coraz więcej nastek interesujących się kulturą Japonii i rzucających co chwilę jakimiś japońskimi słówkami, przeważnie na pokaz.

Co do mnie, Japonia i cała jej kultura w ogóle mnie nie interesuje.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

ale nie czarujmy sie, nauka japonskiego do latwych nie nalzey. zgadzam sie ze jezyki orlientalne, czy to japonski czy chinski sa coraz bardziej popularne. jak juz u mnie w policelanej ap mozna sie uczyc takich jezykow to znaczy ze cos w tym jest. natomiast pojscie na filologie takiego jezyka to trzeba miec jakis koncept. pojsc tylko po to zeby pojsc nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Przede wszystkim ciekawi mnie życie codzienne Japończyków, łączenie nowoczesności z tradycją. Języka uczę się samodzielnie, na razie nie mam dostępu do żadnych kursów. Myślę, że z mówieniem sobie radze w miarę dobrze, ale czytać i pisać pewnie się nigdy nie nauczę.
Awatar użytkownika
Kotnie Bejbe
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2011-01-04, 23:49

Post autor: Kotnie Bejbe »

Kiedyś interesowałem się sweet dżaponią. Dawne czasy, cieszę się, że mi przeszło. Uczyłem się także japońskiego, na kursie. Po lekko ponad pół roku rzuciłem to, gdyż nauka Kanji mnie przerosła.
Obecnie nadal przyjaźnię się jedynie z dwiema osobami, które studiują japonistykę, a właściwie właśnie ją kończą.
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Nauka Kanji wymaga wiele cierpliwości i świetnej pamięci. Mi brak tego pierwszego :/
Awatar użytkownika
Kotnie Bejbe
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2011-01-04, 23:49

Post autor: Kotnie Bejbe »

Wicia racja, ja niby mam oba, ale tępo zajęć było za szybkie dla mnie, poza Kanji cały czas przerabialiśmy materiał, a przez szkołę nie ma się jednak tak wiele czasu na dodatkowe zajęcia...
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Kotnie Bejbe pisze:tępo zajęć
"tempo". :)

Fakt, brak czasu to poważna przeszkoda. Trzeba poszukać czy są jakieś kursy tylko na wakacje...
Awatar użytkownika
Kotnie Bejbe
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2011-01-04, 23:49

Post autor: Kotnie Bejbe »

Wicia Ewentualnie uczyć się samemu, nie trudno znaleźć materiały. W internecie tego coraz więcej i nawet w empiku, można kupić książki razem z płytami do nauki.

Ps. Dzięki : )
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Kotnie Bejbe, Ja właśnie próbuję uczyć się sama, ale jednak nic nie zastąpi nauczyciela. A co do książek to zbieram pieniądze na słownik :)
Awatar użytkownika
Kotnie Bejbe
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2011-01-04, 23:49

Post autor: Kotnie Bejbe »

Wicia Słownik ? Przecież takowe są w internecie. Jako książkę, mogę ci polecić "Japoński, kurs podstawowy" od Edgard, językiobce.pl. Wszystko prosto wyjaśnione, mnóstwo słówek i konstrukcji zdań, dodatkowo płyta do słuchania.
Gdyby mi się chciało, sam bym się pouczył. : D"
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Kotnie Bejbe, Ano słownik, bo nie zawsze mam dostęp do internetu. Spasiba za książkę, na pewno na nią rzucę okiem ;D

Znaczy... Arigatou ;)
slonecznie59
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-03, 15:00

Re: język japoński

Post autor: slonecznie59 »

ja bardzo lubie nauke jezyka angielskiego pozwala to otworzyc sie na swiat korzystam z korepetycji online https://forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?f=37&t=27802&p=347593#p347593
ODPOWIEDZ