pompy abs, abs pump

wiercenie studni

moczenie nocne u dziecka

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

moczenie nocne u dziecka

Post autor: crystalka »

Czym takie moczenie może być spowodowane? Do jakieego specjalisty się wybrać?
olalena
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-29, 08:35

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: olalena »

Przyczyn może być wiele, nie ma co gdybać, najlepiej wybrać się do pediatry, lekarza pierwszego kontaktu, zleci podstawowe badania i pokieruje Was dalej. Ewentualnie zerknij jeszcze na www.suchyporanek.pl, jest tam sporo cennych porad, jak się przygotować do wizyty, jak rozmawiac o problemie z dzieckiem itp
Ile lat ma dziecko?
Ania
-#
-#
Posty: 83
Rejestracja: 2020-04-29, 22:33

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: Ania »

Mamusie, a macie jakieś opinie na temat alarmu wybudzeniowego? Zastanawiam się nad zastosowaniem tego u nas.
olalena
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-29, 08:35

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: olalena »

Ze swojej strony jak najbardziej polecam, u nas się sprawdził. Kwestia kilku tygodni, może 2 miesiące i było po kłopocie. Syn zaczął się budzić nawet przed alarmem :)
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: crystalka »

wracam do was po pewnym czasie, cały czas korzystam z aplikacji suchy poranek, super sprawa żeby uporządkować swoje obserwacje, jesteśmy pod opieką nefrologa, alarm wybudzeniowy tez od niedawna stosujemy
Ania
-#
-#
Posty: 83
Rejestracja: 2020-04-29, 22:33

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: Ania »

No ja myślałam, że u nas jest progres, ale niestety, w tym momencie zauważam regres. Dlatego wracam do tematu alarmu wybudzeniowego. Gdzie takie urządzenie mogę kupić?
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: crystalka »

ja alarm kupiłam na allegro, ale myślę, ze też możesz popytać w aptece albo w sklepach ze sprzetem medycznym, rehabilitacyjnym
olalena
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-29, 08:35

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: olalena »

Ania pisze: 2020-07-26, 20:34 No ja myślałam, że u nas jest progres, ale niestety, w tym momencie zauważam regres. Dlatego wracam do tematu alarmu wybudzeniowego. Gdzie takie urządzenie mogę kupić?
Dlaczego zauważyłaś regres? Coś się dzieje? Byłaś z dzieckiem u lekarza? Nie ma co czekać, że problem sam minie.
Ania
-#
-#
Posty: 83
Rejestracja: 2020-04-29, 22:33

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: Ania »

Nie wiem czym regres może być spowodowany, po prostu zdarza się to częściej, a miałam wrażenie, że jest poprawa. Jestem po konsultacji z lekarzem, on mówi, żeby jeszcze obserwować, ale wiecie jak to jest w obecnej sytuacji, głównie teleporady... Dlatego myślę o alarmie.
olalena
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-29, 08:35

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: olalena »

Alarm na pewno nie zaszkodzi. Ale ja bym drążyła temat, dlaczego nie ma poprawy. Może warto zrobić badania w kierunku jakichś infekcji dróg moczowych. Albo może dziecko więcej pije wieczorami, albo je moczopędne rzeczy przed snem? Niektóre owoce tak działają.
Ania
-#
-#
Posty: 83
Rejestracja: 2020-04-29, 22:33

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: Ania »

Wiesz co, niby może i tak, wiadomo, że może więcej pić, zjeść coś moczopędnego, ale chyba nie powinno się to zdarzać tak często, to jedno. A dwa, raczej dziecko powinno się obudzić i załatwić potrzebę w wc
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: crystalka »

widziałyście, że na stronie suchego poranka jest możliwość pobrania audiobooka, czytany przez Wiktora Zborowskiego, według mnie świetnie zrobiony
Ania
-#
-#
Posty: 83
Rejestracja: 2020-04-29, 22:33

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: Ania »

W jakiej formie jest ten audiobook? Opowiadania, bajki dla dzieci? Czy raczej coś bardziej edukacyjnego dla dorosłych? Jeszcze jedno pytanie, czy można go pobrać za darmo?
olalena
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-29, 08:35

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: olalena »

To dla dzieci, jest ebook, albo audiobook, czytany przez Wiktora Zborowskiego. To taka bajka, która pozwala oswoić się z tematem bez zawstydzania. Jest za darmo, wiec zobacz na stronie https://suchyporanek.pl/ksiazka/
ODPOWIEDZ