pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Dział przeznaczony dla Kobiet.
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: malra »

W jaki sposób dbacie o bezpieczeństwo swych starszych dzieci w aucie? Moja latorośl wyrosła już z fotelika i czas go wymienić. Zastanawiam się w co zainwestować by było naprawdę bezpiecznie.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: szambelan »

Podstawowe pytanie w takim przypadku: wiek i wielkość dziecka. Dla każdego przypadku będzie inne rozwiązanie stosowane.
Martynka
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-24, 22:27

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: Martynka »

Koleżanka mówiła mi niedawno o urządzeniu,które można stosować w samochodzie zamiast fotelika.Wygląda jak pas ,który wczepia się w pas bezpieczeństwa.Nie spotkałam się nigdy z takim rozwiązaniem i zastanawiam się czy coś takiego może zastąpić tradycyjny fotelik.Czy na pewno jest to bezpieczne
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: malra »

szambelan pisze: 2019-09-23, 14:09 Podstawowe pytanie w takim przypadku: wiek i wielkość dziecka. Dla każdego przypadku będzie inne rozwiązanie stosowane.
Mam dziecko w wieku 8 lat około 120 cm drobnej budowy - co polecasz?
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: qlaczynsky »

Martynka pisze: 2019-09-24, 22:43 Koleżanka mówiła mi niedawno o urządzeniu,które można stosować w samochodzie zamiast fotelika.Wygląda jak pas ,który wczepia się w pas bezpieczeństwa.Nie spotkałam się nigdy z takim rozwiązaniem i zastanawiam się czy coś takiego może zastąpić tradycyjny fotelik.Czy na pewno jest to bezpieczne
Pewnie chodziło o Smart Kid Belt. To własnie taki pas, adapter zakładany na tradycyjne rozwiązanie. Tylko to rozwiązanie dla trochę starszych dzieci.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: szambelan »

malra pisze: 2019-09-25, 19:40
szambelan pisze: 2019-09-23, 14:09 Podstawowe pytanie w takim przypadku: wiek i wielkość dziecka. Dla każdego przypadku będzie inne rozwiązanie stosowane.
Mam dziecko w wieku 8 lat około 120 cm drobnej budowy - co polecasz?
Wspomniany wyżej Smart Kid Belt spełni zadanie. Jak masz większy budżet to tylko fotelik. Nie idź w kierunku podkładek,bo to najgorsze rozwiązanie.
sevebrzo
VIP
VIP
Posty: 16
Rejestracja: 2019-06-14, 07:14

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: sevebrzo »

szambelan pisze: 2019-10-21, 15:00
malra pisze: 2019-09-25, 19:40
szambelan pisze: 2019-09-23, 14:09 Podstawowe pytanie w takim przypadku: wiek i wielkość dziecka. Dla każdego przypadku będzie inne rozwiązanie stosowane.
Mam dziecko w wieku 8 lat około 120 cm drobnej budowy - co polecasz?
Wspomniany wyżej Smart Kid Belt spełni zadanie. Jak masz większy budżet to tylko fotelik. Nie idź w kierunku podkładek,bo to najgorsze rozwiązanie.
Dokładnie to miałem na myśli ;) Smart Kid Belt. Fajne, mobilne rozwiązanie. Małe i lekkie, więc można mieć właściwie zawsze przy sobie. Ma wszelkie atesty a nawet więcej ;)
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: malra »

Poczytałam o SKB i muszę przyznać, że muszę je zakupić. Przyda się nie tylko podczas codziennych podróży ale również podczas wyjazdów wakacyjnych gdzie wypożyczamy auto. Jego gabaryt nie utrudni nam podróżowania wręcz przeciwnie zmieści się ono nawet w niewielkim bagażu podręcznym.
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: qlaczynsky »

malra pisze: 2019-12-02, 19:12 Poczytałam o SKB i muszę przyznać, że muszę je zakupić. Przyda się nie tylko podczas codziennych podróży ale również podczas wyjazdów wakacyjnych gdzie wypożyczamy auto. Jego gabaryt nie utrudni nam podróżowania wręcz przeciwnie zmieści się ono nawet w niewielkim bagażu podręcznym.
I nie tylko na takie wyjazdy się przyda. U nas to takie dodatkowe zabezpieczenie. Z jednej strony bywa tak, że w ostatniej chwili dostajemy pytanie, czy nie podrzucimy kolegi syna ze szkoły do domu. Drugiego fotelika w samochodzie oczywiście brak, więc zostaje tylko Smart Kid Belt, który jest od jakiegoś czasu pod ręką.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: szambelan »

sevebrzo pisze: 2019-10-29, 15:14
szambelan pisze: 2019-10-21, 15:00
malra pisze: 2019-09-25, 19:40
Mam dziecko w wieku 8 lat około 120 cm drobnej budowy - co polecasz?
Wspomniany wyżej Smart Kid Belt spełni zadanie. Jak masz większy budżet to tylko fotelik. Nie idź w kierunku podkładek,bo to najgorsze rozwiązanie.
Dokładnie to miałem na myśli ;) Smart Kid Belt. Fajne, mobilne rozwiązanie. Małe i lekkie, więc można mieć właściwie zawsze przy sobie. Ma wszelkie atesty a nawet więcej ;)
Badania wymagane właściwie w większości krajów, więc śmiało może być używany podczas podróży. Na pewno Europa, Azja i Ameryka Północna. W Japonii nawet jakąś nagrodę zgarnął producent za to rozwiązanie.
sevebrzo
VIP
VIP
Posty: 16
Rejestracja: 2019-06-14, 07:14

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: sevebrzo »

szambelan pisze: 2020-01-09, 15:39 Badania wymagane właściwie w większości krajów, więc śmiało może być używany podczas podróży. Na pewno Europa, Azja i Ameryka Północna. W Japonii nawet jakąś nagrodę zgarnął producent za to rozwiązanie.
Moim zdaniem u nas trochę niedoceniany jest Smart Kid Belt. Widać, że za granicą bardziej doceniają, dają nagrody itd. Jak sam piszesz, nawet docenili w tak egzotycznej Japonii. Czyli musza być sprzedawane i używane na rynkach azjatyckich. Ciekawe gdzie jeszcze.
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: malra »

Ja zakupiłam i bardzo sobie go chwalę gdyż przydaje się dość często w awaryjnych sytuacjach. Zgadzam się, że urządzenie to jest niedocenione, ale może się to zmieni gdyż na swej stronie Fundacja Jestem Potrzebny opublikowała wyniki testu, w którym Smart Kid Belt wypada lepiej niż niektóre testowane wraz z nim foteliki.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: szambelan »

malra pisze: 2020-01-26, 18:07 Ja zakupiłam i bardzo sobie go chwalę gdyż przydaje się dość często w awaryjnych sytuacjach. Zgadzam się, że urządzenie to jest niedocenione, ale może się to zmieni gdyż na swej stronie Fundacja Jestem Potrzebny opublikowała wyniki testu, w którym Smart Kid Belt wypada lepiej niż niektóre testowane wraz z nim foteliki.
Fajny ten test. Patrząc na to, że porównuje Smart Kid Belt z fotelikami, to na ich tle wypada całkiem fajnie. A nawet można powiedzieć że bardzo dobrze. Wystarczy poczytać wyniki i je porównać. Zaskakują.
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: qlaczynsky »

Mnie też wyniki zaskoczyły. I to pozytywnie. Smart Kid Belt wypadł świetnie. Inne zaskoczenie to ten fotelik, który jednego testu prawie nie przeszedł. A przecież jest w sprzedaży. Więc w jakiś sposób może stanowić niebezpieczeństwo.
gosia77
VIP
VIP
Posty: 16
Rejestracja: 2018-10-01, 13:22

Re: Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Post autor: gosia77 »

Ja na tej stronie zawsze grzebie przed tego typu zakupami http://www.ranking-foteliki.pl/products ... -belt.html stąd właśnie dowiedziałam się o istnieniu Smart Kid Belt i zakupiłam i muszę napisać, że bardzo sobie chwalimy ten pas.
ODPOWIEDZ