pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wielkanoc

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
kara751
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-01, 14:05

Post autor: kara751 »

To moje ulubione święta. Bardzo je przeżywam. Tyle :)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie czuję żadnej specjalnej atmosfery.
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

Hm. Święta jak święta, okazja by się porządnie najeść. Zapewne odczuwałbym coświecej gdybym należał do grona wierzących, ale skoro nie należę to traktuję to jako takie symboliczne rozpoczęcie wiosny. Bardzo naciągana teoria, ale tak mi się Wielkanoc kojarzy- z początkiem ciepłych dni.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Re: Wielkanoc

Post autor: tulipan. »

Heroine. pisze:Najważniejsze święto kościoła.
Dla Was również jest tak ważnym wydarzeniem?

Przeżywacie Wielkanoc? Nie mówię tu o samym obchodzeniu, ale o prawdziwym wczuciu się w to święto.
A może jest Wam wręcz obojętne? Siadacie jedynie do stołu i jecie święconkę.

Ogólnie: Jakie jest Wasze podejście do Wielkanocy?
Święta jak święta. Wydawanie pieniędzy na wiele niepotrzebnych rzeczy. Konkurs na najładniejszy (czyt. najdroższy) koszyczek ze święconką itd.
Ogólnie, to nie umiem się wczuć w żadne święta. Przyznaję się.
Co roku, w porze Wielkanocy, były jakieś wielkie kłótnie. Pamiętam, że kiedyś moi rodzice tak się pokłócili, że mama musiała spędzać święta u ciotki.
Zwykle atmosfera w moim domu nie jest miła. Dochodzi do różnych spięć, pogróżek itd. jakby to w ogóle nie było święto.

Dziwi mnie jedna rzecz. Jeśli księża apelują, że mamy przeżyć to święto godnie, to czemu ogłaszają m.in. konkurs na najwyższą (czyt. najdroższą), najpiękniejszą palmę? Wg mnie to jeden wielki targ i tyle. :?
Awatar użytkownika
Remy
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-21, 22:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Remy »

Heroine. pisze:Najważniejsze święto kościoła.

Ogólnie: Jakie jest Wasze podejście do Wielkanocy?
„Wielkanoc [po ang. Easter]. Pierwotnie święto wiosny na cześć teutońskiej bogini światła i wiosny, znane w języku Anglosasów jako Eastre. Już w VIII wieku Anglosasi przenieśli tę nazwę na chrześcijańskie święto, które się obchodzi ku czci zmartwychwstania Chrystusa” (John D. Davis: The Westminster Dictionary of the Bible, Philadelphia, 1944, s. 145).
„Wszędzie szukają kolorowych jaj wielkanocnych przyniesionych przez zajączka wielkanocnego. To już nie jest zabawa dziecięca, tylko pozostałość obrządku płodności, której symbolami są jaja i zajączek” (Funk i Wagnalls: Standard Dictionary of Folklore, Mythology and Legend, Nowy Jork, 1949, t. 1, s. 335).

:? :? :?

Ale dziękuję Kościołowi, że praktykuje to święto! Ja nie biorę w tym udziału i mam czyste sumienie, a za to od szkoły kilka dni wolnych :P :P :D :D
tulipan. pisze:Dziwi mnie jedna rzecz. Jeśli księża apelują, że mamy przeżyć to święto godnie, to czemu ogłaszają m.in. konkurs na najwyższą (czyt. najdroższą), najpiękniejszą palmę? Wg mnie to jeden wielki targ i tyle.
Kasa...
goral33
-#
-#
Posty: 157
Rejestracja: 2014-11-12, 13:41
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: goral33 »

Ja nie podchodzę bardzo religijnie do tych świąt, ale jednak bardzo mocno kojarzą mi się one z rodziną, bliskością i radością, dlatego nadal je celebruję. Największa przyjemność sprawia mi wypisywanie i wysyłanie kartek, bo to jest jeden z tych momentów w roku, kiedy możesz się odezwać do bliskich ci osób. :) Polecam wa ten sklep, robią piękne kartki handmade https://cardmakingsue.pl/
karolinasz
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2019-09-14, 13:55

Re: Wielkanoc

Post autor: karolinasz »

Dla mnie to miły czas spędzany z rodziną, to dla mnie naważniejsze :)
ODPOWIEDZ