pompy abs, abs pump

wiercenie studni

części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Awatar użytkownika
Tuurkus
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-22, 16:50

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tuurkus »

Ja bym popytał znajomych w tej materii. Myślę, że będą w stanie pomóc.
zapobieganie zmęczeniu pomaga uchronić się przed zmartwieniami.
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Witam. Jakie są europejskie regulacje w sprawie wymaganych ilości cykli pracy wycieraczek?
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

Tuurkus pisze: 2018-09-24, 12:33 Ja bym popytał znajomych w tej materii. Myślę, że będą w stanie pomóc.
Tuurkus rozumiem niemniej jednak jeśli zmienisz zdanie to zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam!
MasaF pisze: 2018-10-04, 19:36 Witam. Jakie są europejskie regulacje w sprawie wymaganych ilości cykli pracy wycieraczek?
MasaF jeśli chodzi o europejskie regulacje związane z pracą wycieraczek to jest to 45 cykli/min w trybie wolnym i powyżej 60 cykli/min w trybie szybkim. Różnica prędkości pomiędzy trybem szybkim a wolnym powinna wynosić minimum 15 cykli/min. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
sempai
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2018-09-27, 19:01

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: sempai »

Witam. Proszę mi powiedzieć czy tylne wycieraczki są konieczne w przypadku samochodów hatchback?
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Dziękuję za szybką i dokładną odpowiedź. Według mnie nie powinno się oszczędzać na wycieraczkach, zwłaszcza, że od nich zależy nasze bezpieczeństwo. Niestety nie każdy o tym pamięta
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

sempai pisze: 2018-10-04, 23:04 Witam. Proszę mi powiedzieć czy tylne wycieraczki są konieczne w przypadku samochodów hatchback?
Sempai, nie jest to konieczne aczkolwiek tylne wycieraczki w samochodach typu hatchback są standardem.
MasaF pisze: 2018-10-04, 23:17 Dziękuję za szybką i dokładną odpowiedź. Według mnie nie powinno się oszczędzać na wycieraczkach, zwłaszcza, że od nich zależy nasze bezpieczeństwo. Niestety nie każdy o tym pamięta
MasaF, warto jednak wspomnieć o tym, że VALEO jest liderem jeśli chodzi o wybór na linię pierwszego montażu przez producentów samochodów. A czy Ty kiedykolwiek miałeś styczność z naszymi wycieraczkami?


Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Niestety nie ale będę musiał niedługo wymienić wycieraczki w moim aucie. Może Pan coś polecić?
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

MasaF pisze: 2018-10-11, 23:42 Niestety nie ale będę musiał niedługo wymienić wycieraczki w moim aucie. Może Pan coś polecić?
MasaF, może warto się zainteresować wycieraczkami z systemem aquablade?


Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Tomek Doradca Valeo pisze: 2018-10-12, 12:16 MasaF, może warto się zainteresować wycieraczkami z systemem aquablade?


Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Jako że faktycznie powinno się przykładać wagę do wycieraczek to teraz pytanie: co to jest ten aquablade i ile mnie to będzie kosztowało oraz jakie różnice zobaczę po zakupie czegos ładnie brzmiącego w zestawiu ze zwykłą wycieraczką?
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

MasaF pisze: 2018-11-15, 10:53 Jako że faktycznie powinno się przykładać wagę do wycieraczek to teraz pytanie: co to jest ten aquablade i ile mnie to będzie kosztowało oraz jakie różnice zobaczę po zakupie czegos ładnie brzmiącego w zestawiu ze zwykłą wycieraczką?
Aquablade jest to bezpośrednie podłączenie spryskiwaczy do Twoich wycieraczek. Zapewnia to lepszy komfort dla kierowcy, lepszą widoczność w nocy oraz skrócony czas reakcji o 315 milisekund. W przeliczeniu to na praktyczne zastosowanie oznacza to, że jadąc w terenie zabudowanym z prędkością 50 km/h Twoja droga hamowania będzie krótsza aż o 4 metry! To bardzo dużo biorąc pod uwagę, że szerokość przejścia dla pieszych wynosi właśnie 4 metry. No i różnica jest widoczna gołym okiem. Jesteś zainteresowany kupnem ich?

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Tomek Doradca Valeo pisze: 2018-11-15, 19:18 Aquablade jest to bezpośrednie podłączenie spryskiwaczy do Twoich wycieraczek. Zapewnia to lepszy komfort dla kierowcy, lepszą widoczność w nocy oraz skrócony czas reakcji o 315 milisekund. W przeliczeniu to na praktyczne zastosowanie oznacza to, że jadąc w terenie zabudowanym z prędkością 50 km/h Twoja droga hamowania będzie krótsza aż o 4 metry! To bardzo dużo biorąc pod uwagę, że szerokość przejścia dla pieszych wynosi właśnie 4 metry. No i różnica jest widoczna gołym okiem. Jesteś zainteresowany kupnem ich?

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Czyli będzie trzeba przerabiać dużo rezczy w samochodzie żeby podłączyć taki system? Kurcze oczywiście że jestem zainteresowany ;D
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

MasaF pisze: 2018-11-28, 15:13
Tomek Doradca Valeo pisze: 2018-11-15, 19:18 Aquablade jest to bezpośrednie podłączenie spryskiwaczy do Twoich wycieraczek. Zapewnia to lepszy komfort dla kierowcy, lepszą widoczność w nocy oraz skrócony czas reakcji o 315 milisekund. W przeliczeniu to na praktyczne zastosowanie oznacza to, że jadąc w terenie zabudowanym z prędkością 50 km/h Twoja droga hamowania będzie krótsza aż o 4 metry! To bardzo dużo biorąc pod uwagę, że szerokość przejścia dla pieszych wynosi właśnie 4 metry. No i różnica jest widoczna gołym okiem. Jesteś zainteresowany kupnem ich?

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Czyli będzie trzeba przerabiać dużo rezczy w samochodzie żeby podłączyć taki system? Kurcze oczywiście że jestem zainteresowany ;D
MasaF, wszystko będzie zrobione tak aby pasowało do jak największej liczby modeli samochodów. Na pewno nie będzie potrzeby ingerencji w auto.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Wyczytałem ostatnio na kilku forach, że już ten aquablade jednak jest dostępny na rynku. Chyba volvo korzysta z takiej technologii. Czy to jest od was technologia czy ktoś jeszcze zrobił coś podobnego?
Matylda
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2019-02-06, 18:30

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Matylda »

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie napraw i wymiany części komuś zaufanemu. Ja na przykład znam bardzo rzetelny serwis, jeśli chodzi o regenerację reflektorów. Jest to firma Autogamma http://www.reflektory.autogamma.pl/index.php/uslugi . Gdy byłam u nich ostatnio, to oprócz lamp naprawili mi też pęknięta przednią szybę w aucie i oczyścili klimatyzację.
ODPOWIEDZ