pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Polskie kino

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Polskie kino

Post autor: Nocturn »

Wiele osób krytycznie odnosi się do polskiego kina. Uznają je za kiczowate, nudne i bez polotu. Dla mnie kino polskie dzieli się na 3 etapy

1) Brytalne życiowe dramaty, gdzie baby świecą cyckami i a po filmie jest nastrój najlepszy do popełnienia samobójstwa
2) Brutalne filmy typu Psy czy inne
3) Denne komedie romantyczne

Oczywiście warto wspomnieć o serialach, które są często polską Modą na Sukces ;)

Jakie jest wasze zdanie na temat polskiego kina? Wasz ulubiony polski film?

Czekam na opinie :D
anita
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2009-05-15, 16:47
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: anita »

Nocturn pisze:Denne komedie romantyczne
a ja akurat je lubie najbardziej :D
np:" Nie kłam kochanie" , "Dlaczego nie" super filmiki.
co o nich sądzicie?
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Z serialami to się zgodzę, praktycznie każdy jeden nie będzie miał swojego końca a co do komedii to zgodzę się z poprzedniczką xD Ale trzeba przyznać, że polska telewizja do najlepszych nie należy aczkolwiek według mnie najgorsza też nie jest xD
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

anita pisze:a ja akurat je lubie najbardziej :D
np:" Nie kłam kochanie" , "Dlaczego nie" super filmiki.
co o nich sądzicie?
Nie, Nie, Nie! Zdecydowanie nie!

Jestem sceptycznie nastawiona do polskiego kina.
A zwłaszcza do komedii romantycznych!
Wszystkie, absolutnie wszystkie zrobione są na jedno kopyto!

Seriale? Hmm... Właściwie, fakt. Tasiemce. Chociaż lubię polską wersję Niani i jeszcze ujdzie 39 i pół...

Jednak jest kilka wyjątków. Niektóre polskie filmy obejrzę z przyjemnością. np. Lejdis, Skaazany na Bluesa (ale to w sumie przez sympatię do Ryśka).
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

anita pisze:
Nocturn pisze:Denne komedie romantyczne
a ja akurat je lubie najbardziej :D
np:" Nie kłam kochanie" , "Dlaczego nie" super filmiki.
co o nich sądzicie?
Ja uważam tak jak Nocturn - są denne. Lubię komedie romantyczne, ale jak wiem, że jest polska, to jakoś się negatywnie nastawiam, choć nie opiniuje przed obejrzeniem...

Uwielbiam te starsze polskie filmy, klasyka: "Sami swoi", ""Kogel Mogel", "Wyjście awaryjne". Poza tym " Poranek kojota", "Seksmisja".
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

"Nie kłam kochanie" oglądałam, takie średnie ;)

Według mnie najlepszym polskim filmem jest "Sara"
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Dzisiejsze polskie kino jakoś do mnie przemawia, jak ktoś napisał wszystkie są na jedno kopyto.
Polskie filmy bardzo lubię, ale starsze, e=mc2, Sara, Tato, Pieniądze to nie wszystko, Dzień Świra, Psy Dekalog (chociaż tylko 3 części obejrzałam), Niebieski czy kultowy Miś czy Sami swoi i całe mnóstwo innych, których nie jestem w stanie napisać
No i Katyń czy Pianista te filmy osobiście stawiam na wysokim miejscu.
Co do serialów, znużyły mnie jednak bo kiedyś M jak miłość czy Plebanie lubiłam oglądać. Z najlepszych? Ranczo i Tajemnica twierdzy szyfrów .
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Ostatni polski film jak widzialam to "Wszystko co kocham" -nie bylam nastawiona jakos pozytywnie ale mialam nadzieje ,ze cos z tego bedzie i musze przyznac ,ze zostal zrobiony naprawde w fajny sposob. Nie wyszlam z kina moze jakos super zadowolona ale tez nie rozczarowana.

Polskich komedii romantycznych wrecz nie trawie,kazda jest na maxa przewidywalna,oklepane tematy,i ciagle ci sami aktorzy ogolna nuuuda. Jedyny film ,ktory faktycznie mi sie podobal to "Lejdis",jakos nie zachwycil ale dalo sie sie go przetrwaic najbardziej z pośród tych wszystkich marnych komedyjek.

Wydaje mi sie,ze gdyby byl mozliwy wiekszy budżet oraz widz otwarty jednak na bardziej ambitne kino ,napewno mogloby powstac kilka dobrych filmow nawet na skale europy,wydaje mi sie ze znalazloby sie paru pozadnych ludzi ,ktorzy potrafiliby cos porzadnego nakrecic.

Polacy jak chca to potrafia,dowodem na to jest chociazby A.Wajda z Oscarem na koncie czy Złota Palma.
Innym przykladem może byc np. Zbigniew Rybczyński [twóra "Tanga" jezeli ktos by nie wiedzial]rowniez otrzymal Oscara i inne nagrody.

Polskie kino mogloby byc jeszcze lepsze niz jest teraz gdyby rowniez widz byl porzadniejszy bo nie oszukujmy sie,kino robi sie dla widza a jezeli widz jest glupi i chce ogladac tylko marne komedie romantyczne, w ktorych dzieje sie ciagle to samo to prosze bardzo,widz wlasnie to dostaje i nie mozna oczekiwac niczego bardziej ambitnego.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Tytuły, które przychodzą mi do głowy to "Uprowadzenie Agaty", "Kup teraz" (świetna komedia, dwaj faceci sprzedają swoje żony na Allegrosz ;p), "Pieniądze to nie wszystko", "Seksmisja", "Ostatnia akcja", "Ile waży koń trojański"... Polskie kino nie jest takie złe. Bynajmniej mnie mocno nie razi. Owszem, są filmy lepsze i gorsze, ale tak to już jest.
Awatar użytkownika
mała mi
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-06-29, 14:13

Post autor: mała mi »

Rose pisze:Uwielbiam te starsze polskie filmy, klasyka: "Sami swoi", ""Kogel Mogel", "Wyjście awaryjne". Poza tym " Poranek kojota", "Seksmisja".
o tak.

Poza tym jestem pod wrażeniem ostatnio obejrzanego przeze mnie Rewersu.
Lubię też filmy Stuhra - Duże zwierzę (mądry film, polecam) albo Pogoda na jutro, Korowód.
Podobał mi się też film Kieślowskiego Gadające głowy.
Chciałabym obejrzeć Wszystko co kocham, słyszałam, że dobre.

Polskie komedie to niekoniecznie głupie komedie romantyczne - ja np bardzo lubię Ciało (leciało ostatnio nawet w tv). Albo moje ulubione U Pana Boga za piecem.
Czasami fajnie też obejrzeć jakąś komedię romantyczną, no ale moim skromnym zdaniem jedynie Tylko mnie kochaj, jako jedna z pierwszych z gatunku jest znośna. Trochę niewiarygodna fabuła, ale czy nie taka ma być komedia romantyczna?:) Lubię też Rozmowy nocą. Jak dla mnie są trochę inne niż reszta naszych polskich komedii romantycznych. Poza tym Dorociński:)
Awatar użytkownika
Akane44
-#
-#
Posty: 31
Rejestracja: 2011-02-28, 01:29

Post autor: Akane44 »

Polskie seriale typu M jak Mdłości faktycznie są denne, oglądanie ich to strata czasu. Filmy kinowe- z tym bywa róznie, komedie romantyczne przeważnie są wszystkie na jedno kopyto i nie są nawet śmieszne, ale trochę dobrych filmów mamy. Z ostatnich lat to np. 33 sceny z życia, Dom Zły, Wesele, Rewers...A ostatnio obejrzałam Matka Teresa od Kotów i Kochankowie z Marony- bardzo różne filmy ale oba warte obejrzenia, jesli ktoś korzysta z wypożyczalni N to polecam obejrzeć. Ze starszych filmów to oczywiście trzeba wymienić kultowe komedie jak Miś czy Rejs, ale także Dekalog czy Historie miłosne, Spis cudzołożnic.
marionetkowa pisze:Wydaje mi sie,ze gdyby byl mozliwy wiekszy budżet oraz widz otwarty jednak na bardziej ambitne kino ,
marionetkowa pisze:Polskie kino mogloby byc jeszcze lepsze niz jest teraz gdyby rowniez widz byl porzadniejszy b
Zgodzę się również z tymi opiniami. Jeśli chcemy dobrego kina to wymagajmy dobrej jakości, zamiast tłumnie chodzić do kina na marne komedie czy oglądać polskie szmiry serialowe. Jak będzie mała oglądalność tego typu "dzieł", to może da to do myślenia producentom i zaczną bardziej stawiać na jakość a nie ilość.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Moim zdaniem kino polskie się popsuło.
Denerwuje mnie to, że są tacy 'aktorzy sezonowi' czyli przykład to... no np. Żmuda - Trzebatiowska. Pierwsza mi przyszła na myśl. Widzę ją dosłownie w każdej komedii romantycznej, i już mi się miesza, czy ona jest główną bohaterką, czy nie.
Dobry film Polakom trafia się raz na... cztery, pięć lat.
Polskich serialów już w ogóle nie oglądam. No może od czasu do czasu zerknę na Pierwszą Miłość, ale nie ma szału.
Ach. Kiedyś to był Trzynasty Postarunek... uwielbiałam. No i Kasia i Tomek :D

Jedyne polskie filmy, które mi przypadły do gustu to Tato i Sami Swoi.
Awatar użytkownika
lukaso
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2010-10-09, 13:06

Post autor: lukaso »

O masz rację - sezonowi, modni aktorzy. Czy u nas naprawdę tak mało jest aktorów? Jak jednego roku pojawia się kilka filmów i w każdym jest ta sama obsada, to można rzygnąć. Ale zdarzają się prześwity. Z ostatnich jakie oglądałem to na pewno "Dom zły" - tak wiem, ponury, dramatyczny ale dobry i chwytający za gardło. Kto nie widział, to leci na nfilmie. Jak mnie znudził pan Więckiewicz i miałem odrzut do wszystkich filmów, tak "Różyczka" z jego udziałem zupełnie mnie pochłonęła.
"Wszystko, co kocham" very good. Taki rockowo punkowy klimat. Kiedyś był na rebel.tv.
Tactical
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2018-01-04, 09:45

Re: Polskie kino

Post autor: Tactical »

Na telewizję nie ma co aż tak obecnie narzekać, szczególnie że obecnie mamy często do wyboru ogromną ilość kanałów. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego dostawcy telewizji to osobiście polecam IT4Polska - http://it4polska.pl/, bo korzystam z ich oferty od dawna i jestem bardzo zadowolony.
JulitkaAndrasz
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-08-30, 10:30

Re: Polskie kino

Post autor: JulitkaAndrasz »

Ja oglądam przez internet najczęściej, a co do polskiej najlepszej produkcji to "Ucho prezesa" nie ma sobie równych. Jedyne w swoim rodzaju
ODPOWIEDZ