pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Harlequin

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Harlequin

Post autor: Rose »

Czytałyście(liście) kiedykolwiek harlequina? Lubicie?
Co sądzicie o tej formie literatury?
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

przeczytałam jedną pozycję. ot, taka lekka książka czytana bezwiednie. nie trzeba się na niej skupiać ani nic. prosta historia z happy endem. ani mnie to ziębi ani grzeje
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Harlequin, harlequin... Hm... Kojarzy mi się głównie z serią przewidywalnych, ckliwych romansów. Ale czy czytałam? W sumie chyba nawet nie, także się nie wypowiadam. Jeśli nadrobię ten brak i wyrobię sobie jakąś konkretną opinię, dopiero wtedy będę w stanie napisać nieco więcej.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Mama swego czasu je czytała.
Raz czy dwa zdarzyło się przeczytać jak już nie miałam książek. Wszystkie lecą na to samo kopyto. No i styl, czasem aż się chce płakać z śmiechu. Nie moje klimaty, zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja zaczęłam dość wcześnie czytać harelquiny. Mojej przyjaciółki mama miała całe stosy, bo były jako dodatki do gazet kiedyś (...) i pożyczałam. Wtedy, zresztą cały czas tak jest, czytałam w nocy, przy lampce, żeby nikt nie widział i chowałam pod poduszkę.
Moja mama była bardzo niezadowolona, że w gimnazjum czytam coś takiego, co jej zdaniem nie zasługiwało na miano "ksiązki/literatury". A ja przyznam, że bardzo lubię od czasu do czasu zajrzeć w te opowiadanka ;]
selene pisze:Kojarzy mi się głównie z serią przewidywalnych, ckliwych romansów.
No bo tak jest...ale może właśnie, że są takie przewidywalne, że zawsze kończą się zwycięstwem miłości, że bohaterowie są szczęśliwi będąc razem mają tyle czytelniczek.
Nie wymagają myślenia, są krótkie, podręczne (malutki format), takie oderwanie od ciężkiej literatury i codzienności...
brzesitpr
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-13, 09:19

Post autor: brzesitpr »

Także przeczytałem jedną pozycję, lecz wrażenie bardzo pozytywne.
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Na studiach musiałem przeczytać jednego harlequina na fakultet z literatury popularnej. Cóż, to było ciężkie przeżycie.
ODPOWIEDZ