pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Podział obowiązków w domu

Każdy z nas walczy z problemami. Razem zawsze łatwiej je pokonać.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Podział obowiązków w domu

Post autor: Rose »

Czy w Waszych domach dzielicie się obowiązkami ? Każdy ma jakieś zadanie. Do kogo należy gotowanie, do kogo prasowanie, sprzątanie, mycie naczyń, wyrzucanie śmieci...itd:)
A może nie robicie nic? :P
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Sprzątam. Wycieram kurze, odkurzam albo zamiatam. Zdarza mi się pomyć naczynia albo wyrzucić śmieci. Po prostu jak widze że coś trzeba zrobić to biorę się za robote i na nikogo nie patrze. Ale mam taki jeden domowy obowiązek który uwielbiam - wyprowadzanie psa :D
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nie mam wielkiego wyboru, albo ja, albo mama ;) Nie mamy podziału obowiązków, zależy która jest w pobliżu, ta robi ;)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

A u mnie z tym wielkie halo:) Nikt nie chce nic robić,a mama wciąż narzeka, że ma trzy córki w domu, a nic jej nie pomagają. Ale teraz jak jestem w domu to z babcią gotuję obiady. I zawsze coś posprzątam. W soboty zawsze robimy większe sprzątanie. Wtedy ja i mama pracujemy, a moje siostry zamiast się ruszyć z tyłkami wolą się obijać...;/
Jeśli chodzi o sprzątanie to u mnie w domu często tata sprząta ;] Umyje okna czasem, odkurzy, zetrze kurze, pozmywa naczynia, umyje podłogi. Ja zawsze sprzątam łazienkę i górną część domu. Nie lubię sprzątać :evil:
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Mieszkam z mamą i przyrodnim bratem. Brat niestety postanowił, że już się narobił więc na mnie padł obowiązek bycia "panem domu". Nawet zrobiłam postępu i nauczyłam się rżnąć piłą motorową drzewa. Ogólnie z mamą nie mamy jakieś podziałów obowiązków, zależy która z nas czas i chęci ;] Niedługo się wyprowadzam i tylko zastanawiam się co będzie jak mnie nie będzie.
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

Rose pisze:A u mnie z tym wielkie halo:) Nikt nie chce nic robić,a mama wciąż narzeka, że ma trzy córki w domu, a nic jej nie pomagają.

wszystko się zgadza, tylko mała poprawka - dwie córki ;P
Posprzątać, posprzątam, ale bardzoo tego nie lubię :P
eSka
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-14, 22:55

Post autor: eSka »

No to ja mieszkam z chłopakiem :):)

Także u nas podział obowiązków jest różny :)
Właściwie sztywna jego część to - ja sprzatam sypialnie salon, kuchnie, pranie i zmywanie nalezy do mnie (może i on by mógł to zrobić ale akurat tak się składa że te czynności lubię wykonywać)...:) a mu pozostaje łazienka - fakt faktem że poprawiam po nim jak go nie ma- żeby nie widział :P poza tym on robi śniadanie (zazwyczaj)
i jak mnie nie ma w domu to kolacje :P a ja czasami coś ugotuje na obiad :)

W sumie to jakoś się dogadujemy- nie ma spięć :)
Tylko mu się wymarzyła taką stereotypowa żonka :roll: :roll:
mewaszame
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-05, 12:12
Kontakt:

Post autor: mewaszame »

U mnie w domu jest tak że każdy ma coś do zrobienia i się nie nudzi.
Zuzka
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-06, 09:21

Post autor: Zuzka »

U mnie tak samo każdy wie co robić i nie ma żadnego problemu.
Awatar użytkownika
nmonika1
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-02, 16:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nmonika1 »

Każdy robi co chce i kiedy ma czas. :)
Moniczka
susianna
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-19, 12:49
Kontakt:

Post autor: susianna »

Każdy robi to co może, to co lubi i po sprawie. Wszystko sprawnie idzie :)
Adona
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-24, 00:27

Post autor: Adona »

Jasne że jest podział obowiązków i każdy wie co należy w domu zrobić.
Awatar użytkownika
NickError2
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-22, 21:48

Post autor: NickError2 »

Proste jasne oczywiste. Ja gotuje a ona później zmywa. Ja lubię pichcić, a ona nie lubi zmywać no ale nie ma wyjścia.
Pozwolę ci odejść. Jeśli zostaniesz.
Ariallka
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-25, 15:53
Kontakt:

Post autor: Ariallka »

U mnie nie ma jakiegoś podziału obowiązków. Sprzątamy jednego dnia i jest nim zazwyczaj czwartek po pracy, żeby mieć wolny weekend. Gotuje ten, kto jest pierwszy w domu. Tak samo jest z praniem.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Re: Podział obowiązków w domu

Post autor: kazik87 »

Rose pisze:Czy w Waszych domach dzielicie się obowiązkami ? Każdy ma jakieś zadanie. Do kogo należy gotowanie, do kogo prasowanie, sprzątanie, mycie naczyń, wyrzucanie śmieci...itd:)
A może nie robicie nic? :P
Jestem pedantem. Rzadko się to zdarza u facetów, wiem, ale akurat ja w bałaganie żyć nie potrafię. Wszystko musze mieć wymyte na błysk, poukładane etc. http://www.chemik24.pl/Katalog/klej/ Tutaj często kupuje wszelkiego rodzaju środki czystości, bardzo fajna stronka, polecam.
ODPOWIEDZ