pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Polskie więzienia

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Polskie więzienia

Post autor: Rose »

Ponoć utrzymanie więznia w Polsce wynosi od 1500 do 2000 zł miesięcznie...
Co sądzicie o polskich więzieniach? Macie swoją wizję tego miejsca?
Co powinni robić więzniowie, do czego powinni mieć dostęp?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Rose pisze:Co sądzicie o polskich więzieniach?
z Tego co słyszałam, to niektórzy( nie wiem czy w każdym więzieniu tak jest) więźniowie mają dostęp do internetu, praktycznie nic nie robią.
Rose pisze:Co powinni robić więzniowie, do czego powinni mieć dostęp?
powinni zacząć coś robić. Bo co to za kara jeśli przez 5 lat siedzą na dupie i nic nie robią?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Samo slowo więzienie wywołuje u mnie drgawki z pewnych powodów, więc nawet się nie interesuję, jakie panują tam warunki, nie wyobrażam sobie tego miejsca, bo nie chcę.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Więzienie powinno być miejscem do którego człowiek nie chciałby trafić za żadne pieniądze. Czymś co na samą myśl wywoływałoby u niego gęsią skórkę i przerażenie. Większy rygor jednym słowem.
Przesiedzieć kilka lat w ciepłej celi z telewizorem i trzema posiłkami dziennie to warunki, których niejeden np. bezdomny mógłby więźniom pozazdrościć.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

psychiczna, dobrze zauważyłaś, że w polskich więzieniach warunki dla niektórych są do pozazdroszczenia. Niedawno czytałam, że wielu ludzi z trudną sytuacją materialną dopuszczają się rozbojów itp. żeby znaleźć się w wiezieniu.
Mój ojciec w latach 70-tych siedział 5 lat w więzieniu, mi nigdy o tym nie opowiadał, mamie tak i tego co mówiła nie było siedzenia na tyłku tylko zarobienie na jedzenie, wodę, spanie itp. Na zwykłe obejrzenie telewizora (tylko w niedziele) trzeba było naprawdę zasłużyć. No i dyscyplina była dużo większa niż dziś.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

M. pisze:Niedawno czytałam, że wielu ludzi z trudną sytuacją materialną dopuszczają się rozbojów itp. żeby znaleźć się w wiezieniu.
Też o tym słyszałam. Szczególnie dopuszczają się tego bezdomni.
Zgadzam się co do joty z psychiczną.
Więzienie to kara a nie wakacje. Tymczasem wiezniowie nieraz żyją w lepszych warunkach niż niejeden z Nas: dostęp do Internetu, cieplutkie jedzenie (i to nie jeden posiłek dziennie), siłownia itp. Nie wiem, czy ktoś z Was widział norweskie więzienie?
Obrazek
to już przesada.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

z Tego co słyszałam, to niektórzy( nie wiem czy w każdym więzieniu tak jest) więźniowie mają dostęp do internetu, praktycznie nic nie robią.
I teraz połowa wyobraża sobie mordercę w celi klikającego na gg czy pykającego w internetowe gierki :P
Tylko do czego skazanemu służy taki internet? Jakie ma możliwości siadając przed monitorem? Czy może w ogóle odpalić przeglądarkę internetową? I jakiego rodzaju zakładów karnych to dotyczy?
Nie wiem, czy ktoś z Was widział norweskie więzienie?
Niby szokujące. Tylko znowu, jakiej kategorii przestępcy tam trafiają? I jak takie warunki wpływają na resocjalizację więźniów? :>
Bo w naszym kraju więzienie spycha zdecydowanie na tą ciemną stronę, taki obóz szkoleniowy. Z najmniejszego złodziejaszka potrafi zrobić zbira.
Może właśnie Norwegia zrobiła ten krok do przodu?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rose pisze:Nie wiem, czy ktoś z Was widział norweskie więzienie?
Nie widziałam. Jak hotel normalnie...
Nie mam pojęcia jakie warunki panują w naszych więzieniach. Powiem tylko, że moim zdaniem każdy więzień w miarę możliwości powinien pracować. Bez wynagrodzenia, po prostu w pewien sposób na siebie zarabiać wykonując jakieś prace pod nadzorem. Wiem, że jak była zima z zakładu karnego w moim mieście ludzie zostali zatrudnieni do odśnieżania ulic. Jestem jak najbardziej za.
Co do Internetu... Wydaje mi się to nieco nierealne. No, bo sorry, ale jak jakiś cwaniak ma komputer to wiadomo, że ma o wiele większe możliwości na przykład ucieczki. Więzień na gg? O ludzie.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

pazur pisze:I teraz połowa wyobraża sobie mordercę w celi klikającego na gg czy pykającego w internetowe gierki
Nie wieRZę, że państwo byłoby aż tak tępe, żeby pomagać więźniom komunikować się ze światem zewnętrznym. Jeśli już to co najwyżej mają sam dostęp do pobierania danych, a nie ich wysyłania.
M. pisze:Niedawno czytałam, że wielu ludzi z trudną sytuacją materialną dopuszczają się rozbojów itp. żeby znaleźć się w wiezieniu.
Muszą być strasznie zdesperowani. Są ludzie, którzy są bardziej pomysłowi. Ojciec mi mówił, że zna gościa który wziął na raty okna na ok. 8 tyś - ukrył je u innego typa. Raty nie spłacił ani jednej oczywiście, a komornik nie miał jak odzyskać majątku więc go zamknięto w więzieniu - on zadowolony, bo warunki miał o wiele lepsze niż w domu, a po wyjściu dostał jeszcze tak jak się umówił - 3tyś od wdzięcznego typa co te okna przejął, bo i tak do przodu było o 5tyś.


Ort./Empatia
Ostatnio zmieniony 2010-06-24, 12:34 przez Cyklon, łącznie zmieniany 1 raz.
bsaood
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-22, 09:00
Kontakt:

Post autor: bsaood »

Są gorsze od tych amerykańskich.
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

warunki w polskich więzieniach są bardzo dobre, znajomi mi opowiadała jak jej pożal się Boże kolega robił wszystko żeby pójść do wiezienia. Dlatego jestem za karą śmierci bo oni żyją za nasze ciężko zarobione pieniądze.
ODPOWIEDZ