pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Prawnicy

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Prawnicy

Post autor: niepokorna »

Co sądzicie o studentach prawa? Czy to wg. was bardzo trudne studia? Gdybyście sami studiowali ten kierunek to zostalibyście prokuratorem, adwokatem, sędzią a może notariuszem?
Co sądzicie o prawnikach, którzy bronią często winne osoby i umieją je uchronić od kary, Czyli poniekąd przyczyniają się do pozostawania przestępców na wolności?
Co powinno charakteryzować dobrego obrońcę/prokuratora?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

niepokorna pisze:Czy to wg. was bardzo trudne studia?
Myślę, że są trudne.
Znam kilka osób, które skończyły prawo.
Ale żeby wykonywać zawód trzeba robić aplikacje czy coś tam, prawda?
Moja znajoma skończyła prawo, a pózniej właśnie jeszcze musiała coś skończyć i wciąż coś, a tu jedna ciąża, a tu druga i nie może tego zrobić. Dlatego właśnie moja mama mówi, że kobiety mają w tym kierunku o wiele trudniej.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Nigdy nie interesowalam sie prawem, moja koleżanka chce iść na prawo? Czy trudne? Wydaje mi się, ze tak. Wszyscy zawsze mówią, ze dużo nauki, dużo trzeba się nauczyć na pamięć. Nie mam pojęcia co bym wybrała, ale jak już to prokuratora, ale znam się na tym tylko z tv "anna...." albo "sąd rodzinny" więc nie wiem za dużo na ten temat
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Z prawem wlg jest ciezko z tego wzgledu ,ze dostaja sie zazwyczaj wybrani po znajomosci itd.
O specjalizacjach juz nie wspominajac.
Ogolnie studia ciezke,aczkolwiek jak kazde do przezycia. Jednak jezeli jest sie w tym dobrym i nie uderzy zabardzo woda sodowa do glowy mozna wiele zdzialac,wiec warto.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ostatnio trzymają się mnie jakieś zamysły, aby iść na prawo, ale pewnie jeszcze mi się to 100 razy zmieni. Chociaż gdybym poszła w ostateczności, to zdaję sobie sprawę, że studia są ciężkie, cały czas wkuwanie, wkuwanie i wkuwanie. Ale da się przeżyć.

Środowisko prawnicze podobno już nie jest tak bardzo zamknięte, więc można się jakoś 'przecisnąć', mam kuzyna, który skończył i studia, i specjalizacje, więc mi też może się udać.

Widzi mi się adwokat albo prokurator, jednak to daleka przyszłość.
niepokorna pisze:Co sądzicie o prawnikach, którzy bronią często winne osoby i umieją je uchronić od kary, Czyli poniekąd przyczyniają się do pozostawania przestępców na wolności?
No cóż, ktoś to musi robić, po prostu.
niepokorna pisze:Co powinno charakteryzować dobrego obrońcę/prokuratora?
Jedno jest pewne, na pewno nie może być stronniczy.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Do najprostszych chyba nie należą.
niepokorna pisze:Gdybyście sami studiowali ten kierunek to zostalibyście prokuratorem, adwokatem, sędzią a może notariuszem?
Nigdy nie myślałam o tym, by iść na prawo - nie wiem. Może adwokat, ale... Cóż, musiałabym się nad tym zastanowić.
niepokorna pisze:Co sądzicie o prawnikach, którzy bronią często winne osoby i umieją je uchronić od kary, Czyli poniekąd przyczyniają się do pozostawania przestępców na wolności?
Poniekąd tak, ale to przecież ich praca. Jak zauważyła Empatia, ktoś to musi robić.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:Ale żeby wykonywać zawód trzeba robić aplikacje czy coś tam, prawda?
Ogólnie trwa 3 lata zależy jeszcze w którym w mieście. Prawdziwą pracę i tak zaczynasz po 30. Obecnie mam na zajęciach prawo i od początku mi się podoba, tylko nie wiem czy poradziłabym sobie, bo łatwe nie są. I co najważniejsze są drogie, szczególnie za aplikacje żeby się dostać już nie mówiąc, że znajomości w tym środowisku nie posiadam. Może jak skończę ekonomie to pójdę na prawo, zależy od moich chęci i możliwości finansowych. Prokurator mi się widzi, ale tylko widzi.
goijaziel
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2015-12-18, 09:38
Kontakt:

Post autor: goijaziel »

Potrzebna jest ich praca.
Hokus
-#
-#
Posty: 107
Rejestracja: 2015-10-22, 08:43

Post autor: Hokus »

Mam znajomego który prowadzi swoją kancelarię http://adwokatwejherowo.pl/ i to akurat w porządku gość. Natomiast niektórym na prawie odbija i ego wyskakuje z orbity.
jukli
-#
-#
Posty: 219
Rejestracja: 2015-02-10, 11:48

Post autor: jukli »

będzie trzeba go sprawdzić.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

Jeśli nie ma nic do ukrycia i działa bardzo dobrze, ciesząc się opinią wśród klientów to dobrze jest skorzystać. Sporo mówi się też o ludziach ze strony http://www.mindykowski.pl/o_firmie.html, ale nie chcę ich oceniać. Samo za siebie mówi to ilu mają klientów i jak wielu z nich jest zadowolonych.
anielka
-#
-#
Posty: 124
Rejestracja: 2016-04-18, 18:47

Post autor: anielka »

http://adwokat-wroclaw.eu/ Pani Magdalena to naprawde dogna polecenia Adwokat. Wspolpracujemy ze soba juz bardzo dlugo i nie ma sprawy w ktorej mi nie pomogla czy tez nie doradzila
ODPOWIEDZ