pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Surówki i sałatki

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
emkaa2
-#
-#
Posty: 64
Rejestracja: 2015-03-19, 07:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emkaa2 »

SKŁADNIKI

kilka rodzajów sałaty, tak by się mniej więcej główka zebrała - tak będzie najsmaczniej i najbardziej "widowiskowo" [może być również jeden rodzaj]
sos vinegrette:
0,3 szklanki oliwy extra vergine
2 łyżki wody mineralnej
sok z połówki cytryny
2 łyżki octu balsamicznego - opcjonalnie
łyżeczka musztardy francuskiej
łyżeczka cukru
3 ząbki czosnku
garść dowolnego zioła [szczypiorek, koperek, bazylia, kolendra] - opcjonalnie



Taka sałata jest wspaniałym dodatkiem do wszystkich mięs, ryb i zasadzie wszystkich potraw, z wyjątkiem chyba tylko deserów. Doskonała również jako ultra lekka przystawka na zaostrzenie apetytu przed dużą kolacją.

Sałaty dokładnie myję i jeszcze dokładniej suszę - nie powinno być na liściach żadnych kropelek wody.

Liście duże rwę na niezbyt małe kawałki, zaś małe pozostawiam w całości. Wrzucam je do dużej miski i zalewam sosem i mieszam poprzez podrzucanie. Po kilku chwilach sałata osiąga apogeum smaku.

Sos robię poprzez bardzo dokładne wymieszanie wszystkich składników [czosnek obrany i zmiażdżony] w zakręconym słoiku. Sos ma dobrą konsystencję, kiedy zmatowieje i gęstością będzie przypominał śmietanę.

W ogóle takiego sosu można przygotować więcej i przechowywać go kilka dni w lodówce.

W zależności od dodanych ziół sos może mieć różny smak - ja najbardziej lubię z koperkiem lub z kolendrą. Oczywiście zioła można dowolnie mieszać.

A jak sałata na przystawkę można dodać do niej jeszcze ósemki pomidorów.
carpe diem
igropulo88
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-08, 14:18
Kontakt:

Post autor: igropulo88 »

Ja zawsze kupują sobie jakieś gotowe, bo jak robię obiad, to po prostu mi nie starczy czasu żeby ją przygotować, no chyba że mam ochotę na mizerię.
Henriko
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-09, 01:37

Post autor: Henriko »

Mizerię też bardzo lubię i dawno nie jadłem niestety.
Wwera
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-21, 15:01
Kontakt:

Post autor: Wwera »

Moją ulubioną surówką jest surówka wielo warzywna składająca się z białej i czerwonej kapusty, selera, marchewki, pora, cebuli, jabłka, natki pietruszki i polana winegretem. Bomba witaminowa.
cecoo87
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2015-09-10, 09:30

Post autor: cecoo87 »

Ja tez kupuje gotowe. Np te z biedry gdzie sałaty są pokawane i po 4 zł. Do tego kupię zawsze pomidora, trochę makaronu i gotowe.
Lidkan
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-11, 00:21

Post autor: Lidkan »

Uwielbiam surówki a za mizerią to wręcz przepadam.
ODPOWIEDZ