pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Czym się różni karta debetowa od kredytowej

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Czym się różni karta debetowa od kredytowej

Post autor: jerzyk »

Dzisiaj bylem w sklepie. powiedziałem pani przy kasie,ze zapłacę kartą kredytową a ta uśmiechnęła sie i powiedziała,że nie jest to karta kredytowa ale debetowa.Szczerze powiedziawszy to kilka osób z boku również się uśmiało.

I tutaj pytanie.Czysię różni jedna karta od drugiej?Czy jest jakaś znacząca róznica?
- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Re: Czym się różni karta debetowa od kredytowej

Post autor: puzon »

jerzyk pisze:Dzisiaj bylem w sklepie. powiedziałem pani przy kasie,ze zapłacę kartą kredytową a ta uśmiechnęła sie i powiedziała,że nie jest to karta kredytowa ale debetowa.Szczerze powiedziawszy to kilka osób z boku również się uśmiało.

I tutaj pytanie.Czysię różni jedna karta od drugiej?Czy jest jakaś znacząca róznica?
Oj różnią się od siebie i to sporo. Ale spokojnie.Sam zauważyłemże wiele osób ma problem z odróźnieniem tych dwóch kart.Zerknij sobie tutaj:
http://comperia.pl/karta-platnicza-jak- ... ytowa.html -na stronie masz dobre porównanie jak nie pomylić jednej karty z drugą kartą. Karta debetowa to zwykła karta. Jest ona wydawana praktycznie każdemu użytkownikowi banku.Ta druga karta nie jest z kolei przyporządkowana do konta i jest to jakby darmowy kredyt ( od 30 do 60 dni w zależności w jakim banku) .
Ten, kto raz nie złamie w sobie tchórzostwa, będzie umierał ze strachu do końca swoich dni.
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

Aha no to nie brzmi to tak źle.Czy każdy może sobie wyrobić taką kartę kredytową? I w jakim banku?Czy w tym , w którym ma konto czy nie ma to takiego dużego znaczenia?
- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

Aż tak łatwo to akurat nie ma. Do wyrobienia karty kredytowej musisz mieć jaką zdolność kredytową. Banki obecnie są dość restrykcyjne w tym zakresie tak wiec tak łatwo tego wszystkiego nie wydają.Dobrze byłoby się dopytać.

No i kartę kredytową możesz sobie założyć w jakim banku tylko chcesz.
Ten, kto raz nie złamie w sobie tchórzostwa, będzie umierał ze strachu do końca swoich dni.
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

Mam dochody. Wprawdzie nie za duże ale na przykład raty na zakup telefonu swego czasu dostałem, spłacałem to regularnie tak więc ze zdolnoscią kredytową nie jest tak u mnie źle ;)

Jeśli miałbyś polecać jakąś konkretna kartę kredytową to jaki bank ma obecnie najlepszą ofertę?
- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

jerzyk pisze:Mam dochody. Wprawdzie nie za duże ale na przykład raty na zakup telefonu swego czasu dostałem, spłacałem to regularnie tak więc ze zdolnoscią kredytową nie jest tak u mnie źle ;)

Jeśli miałbyś polecać jakąś konkretna kartę kredytową to jaki bank ma obecnie najlepszą ofertę?
Obecnie bardzo dobrą ofertę posiada mbank. Masz tam kartę z limitem ponad 20 tys.złotych a poza tym płacąc możesz skorzystać z wielu bonusów w różnych sklepach sięgających nawet do 50% ( na przykład na spodnie Levis) .
Ten, kto raz nie złamie w sobie tchórzostwa, będzie umierał ze strachu do końca swoich dni.
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

puzon pisze:
jerzyk pisze:Mam dochody. Wprawdzie nie za duże ale na przykład raty na zakup telefonu swego czasu dostałem, spłacałem to regularnie tak więc ze zdolnoscią kredytową nie jest tak u mnie źle ;)

Jeśli miałbyś polecać jakąś konkretna kartę kredytową to jaki bank ma obecnie najlepszą ofertę?
Obecnie bardzo dobrą ofertę posiada mbank. Masz tam kartę z limitem ponad 20 tys.złotych a poza tym płacąc możesz skorzystać z wielu bonusów w różnych sklepach sięgających nawet do 50% ( na przykład na spodnie Levis) .
Ty masz u nich konto?
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Też się zawsze nad tym zastanawiałam :D
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

Ale już wszystko jasne i można zamknąć temat? :)
ODPOWIEDZ