pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Obrona krzyża

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

I nawet jeśli krzyż zostanie przeniesiony do Kościoła to ludzie będą tam przychodzić
Mają do tego prawo. Jest tablica, można przyjść i złożyć kwiaty itd. Ale miejscem dla krzyża jest Kościół.
Awatar użytkownika
Burning
-#
-#
Posty: 726
Rejestracja: 2009-08-17, 20:29
Lokalizacja: Krk

Post autor: Burning »

psychiczna pisze:Ale miejscem dla krzyża jest Kościół.
Moje zdanie jest takie samo.
A do tych ludzi wysłać ZOMO zeby ich pałami rozgonili.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Rose,czy ty musisz brac wszystko tak dosłownie?
Zastanów się,nie mówie przecież o stawianiu pomników każdej osobie,która zginęła w tej katastrofie. Mówię o pomniku,który będzie symbolem tej tragedii.
Jeżeli chodzi o tą tablice nie mowie,że ten, jak to nazwałaś, kawałek betonu wystarczy ale w tym konkretnym miejscu owszem tak.
Jest symbol przy pałacu? Jest,więc nie ma najmniejszej potrzeby stawiania tam jeszcze jednego pomnika.
Pomnik Poniatowskiego to fakt,zupełnie inna historia,która bardzo różni od tego co się teraz dzieje.

A pomnik Powstania Warszawskiego tak widziałam i jest bardzo dobrze zrobiony,pomnik tworzą postacie powstańców,nie konkretnych osób i oto chodzi.

Jeżeli pomnik jednak powstanie przed pałacem to jestem przekona,że i tak większość ludzi będzie miało do niego negatywne podejście,podobnie będzie pewnie jak z podejściem do pałacu kultury,a wtedy będzie się to mijało z celem.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Zraziło mnie jak jeden z "obrońców krzyża" postąpił z tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy. :?
Najlepszym miejscem na pomnik jest Smoleńsk tam gdzie doszło do tragedii. Nie wiem czy to prawda, ale pomnik ma powstać na Powązkach(?) Pałac Prezydencki jest siedzibą rządu, gdzie przecież z Kościółem nie jest związany więc raczej nie na miejscu jest stawiać tam symbole religijne bez względu na wyznawców.
Awatar użytkownika
jackal
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-09, 15:41

Post autor: jackal »

Wszyscy w koło chcą bronić krzyża. A czy ktoś się chwilę zastanawiał co myślą rodziny ludzi którzy zginęli w katastrofie? Zawsze znajdzie się fanatyczna jednostka która zrobi coś na przekór.

Dla mnie nie ma tematu krzyża, oczywiste jest że każdy uważa że to była wielka tragedia ale trzeba zachować trochę rozsądku. Zaczęło się od pogrzebu na Wawelu... Wiecie kto tak naprawdę nakręcił ludzi do obrony krzyża?... każdy wie swoje...
peteer
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-12, 10:40

Post autor: peteer »

Wiecie co jest najbardziej wkurzające?
Że wszycy dookoła się zajmują jakimiś fanatykami którzy bronią krzyża, a to co się dzieje w tym kraju ważniejszego to już ludzi jakoś nie obchodzi.
W TV 10 razy częściej pokazują ten krzyżowy cyrk niż to że ludziom podatki podnoszą... :/
Chore to jakieś.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

W TV 10 razy częściej pokazują ten krzyżowy cyrk niż to że ludziom podatki podnoszą... :/
Celowe zagranie. Wszyscy trąbią o krzyżu, żeby nie mówić o tym co aktualnie dzieje się w gospodarce, a dobrze się nie dzieje.
peteer
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-12, 10:40

Post autor: peteer »

No właśnie chyba tak. PO to chyba mistrzowie PR.
Ale wkurza mnie że ludzie tego nie widzą i emocjonują się jakimś bzdetami.
Czy sytuacja z krzyżem naprawdę jest tak ważna żeby pół dnia o tym w telewizji gadać?
Ludzie łykają tą medialną papkę jakby nic innego się nie działo.
Masakra.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

na szczescie sprawa krzyza dobiega konca. dzis zostal przeniesiony do kalpicy prezydenckiej. niedlugo bedzie w kosciele, gdzie powinien byc od dawna. i znow zaczniemy mowic o gospdarce. tu powinna toczyc sie dyskusja
Awatar użytkownika
sparklesunshine
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2014-04-01, 14:02

Post autor: sparklesunshine »

To wygląda jak jakich chory sposób manifestowania wiary, ale ponoć im chodzi o coś więcej. Staraja sie w ten sposób upamiętnić [?] zmarłych w katastrofie, ale to chyba nie najbardziej wdzięczna forma, krzyki i szarpanina.. Forma protestu przed wiecznie niewyjaśniona sprawa wypadku, po raz kolejny Polska jest spolaryzowana i skłócona, inaczej być nie mogło
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Bardziej mi się wydaje, że tutaj chodzi PiSowi o kolejną możliwość manifestowania rocznic katastrofy i wykorzystywania jej dla własnych celów. Niestety jak zwykle chcą dzielić Polaków. Oprócz tego stawianie przed Pałacem Prezydenckim krzyża pokazuje, że nie ma rozdziału kościoła od państwa, a to byłoby niezgodne z konstytucją.
gilsz
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-04-10, 13:15

Post autor: gilsz »

Coś się jeszcze słyszy odnośnie krzyża? czy sprawa zupełnie ucichła?
ODPOWIEDZ