pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Filtr UV do lustrzanki. Jaki?

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

Filtr UV do lustrzanki. Jaki?

Post autor: Mercus »

Od niedawna posiadam Nikona d3100 z kitem 18-105mm, chciabym kupic filtr ochronny, ktory przy okazji pomoglby przy fotografowaniu. Idzie wiosna i chciałbym pocykac plenety a mieszkam na pogorzu wiec z tego co sie naczytalem, warto kupic filtr UV.

Teraz moje pytanie, ktory wybrac i dlaczego. Byłam nastawiony na kupno Marumi DGH UV L390, cena jest przystepna i filtr wydaje sie ok.

Natomiast sa jeszcze wersje Marumi Super DHG Lens Protect (ten zdaje sie bez UV) lub
Marumi Super DHG UV ale one sa drozsze.

Do tego ciekawi mnie czy nie warto doplacic do filtra UV/IR:
http://fripers.pl/product_info.php/info/p2187_Filtr-podczerwieni-Massa-IR-720-49mm.html

Nie mam jednak pojecia czy to daje jakis efekt, bo gdzies wyczytalem ze promieniopwanie podczerwone jest obecnie mocno ograniczone przez nowoczesne aparaty.

Co byście polecili? Filtr ma byc jako podstawowy i glownie ma chronic obiektyw. Zdjecia bede robic w domu i na dworze z przewaga tego drugiego.

Sorki ze zakladam pewnie 100 temat z kolei, ale nie znalazlem do tej pory satysfakcjonujacej odpowiedzi, a ogolnie w temacie jestem leszczem amatorem

Dzieki za odpowiedzi i pozdro
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Zapytaj na jakimś forum dla profesjonalistów.
ODPOWIEDZ