pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Pytanie dot. lamp błyskowych

Zajmujesz się grafiką profesjonalnie lub amatorsko? W tym dziale możesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

Pytanie dot. lamp błyskowych

Post autor: Mercus »

Witam wszystkich,
od kilku dni przeglądam różne fora i - przyznam szczerze - im więcej czytam, tym większy mętlik mam w głowie.
Jestem początkujący w świecie lustrzanek cyfrowych, choć fotografowaniem bawię się już od jakiegoś czasu. Po zabawach z FED-em (taki radziecki aparacik), Zenitem i kilkoma starszymi modelami markowych kompaktów dorobiłem się niedawno D3100 (18÷105) i choć mam świadomość, że dla większości z Was to zabawka, to uważam, że na moje potrzeby powinien wystarczyć. Teraz stanąłem przed wyborem lampy. Nie mam aspiracji wydawania sporej kasy na systemówki Nikona, więc rozważam zakup tego typu lampy http://fripers.pl/product_info.php/info/p52_Lampa-blyskowa-CY100MR-z-regulacja-i-pilotem-FreePower.html lub czegoś podobnego. Zależy mi na tym, aby lampa była jak najbardziej uniwersalna i dysponowała odpowiednim zapasem mocy; by sprawdziła się zarówno "u cioci na imieninach" jak i na większych uroczystościach w kościele czy na sali widowiskowej (wychowankowie żony z przedszkola czasami tam występują ) oraz by "nadążała" za zmieniającą się ogniskową obiektywu i mogła być jak najbardziej automatycznie sterowana z posiadanego body. Zakładam, że większość fotek będę robił jednak z lampą na korpusie.
Jestem ciekaw Waszych opinii i sugestii.
ODPOWIEDZ