pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Adaptacje i ekranizacje

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Awatar użytkownika
wygadany boj
-#
-#
Posty: 92
Rejestracja: 2012-02-21, 20:54

Adaptacje i ekranizacje

Post autor: wygadany boj »

Mnóstwo filmów powstaje na bazie książek, może tak jets łatwiej, może dzięki temu więcej osób dowiaduje się o książce.
Mnie interesuje kwestia zachowania oryginału literackiego w filmie - Krzyżacy Sienkiewicza to typowa ekranizacj 0 skrócenia wątków, ale przełożenie fabuły i bohaterów 1 do 1, natomiast Hobbit to już daleko idąca interpretacja reżysera, dobudowanie fabuły itd. Co jest dla Was ciekawsze, może wartościowsze?
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Dla mnie jest najważniejsze to, aby film się dobrze oglądało :D Jezeli ktoś oczekuje 1:1 przeniesienia książki, to niech pozostanie po prostu przy lekturze. Film rządzi się własnymi prawami, musi być dynamiczniejszy, a do tego też warto by dialogi odpowiadały dzisiejszym realiom. Wiadomo, że często fanom danej książki nie będzie się to zbytnio podobało. Tak jak teraz ma to miejsce z filmem "Kamienie na szaniec", który moim zdaniem zapowiada się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
gadulka
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2012-08-28, 12:56

Post autor: gadulka »

Widzialam bilbordy "Kmieni na szaniec" na miescie. Tez jestem ciekawa tego filmu. Lubie ogladac adaptacje filmowe. Akurat "Krzyzakow "nie przebrnelam ani w filmie, ani w ksiazce... Nie dalam rady...
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Post autor: poweros »

Film musi być atrakcyjniejszy od książki. Niestety opakowanie liczy się znacznie bardziej niż w słowie czytanym. Chyba z podobnego założenia wyszedł Gliński, skoro tak mocno odbiegł od prozy Kamińskiego. Jest to niewątpliwie ciekawe, ale na pewno nie aż tak kontrowersyjne jak to niektórzy piszą. Odejście od patosu i pomnikowego patriotyzmu jest odbierane jako obelga. Szkoda, bo wydaje mi się, że to będzie film na wysokim poziomie. Sam Edelman zapewnia zdjęcia.
Awatar użytkownika
Afrodite258
-#
-#
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-07, 16:11

Post autor: Afrodite258 »

Mam pytanko dla tych co już byli: Jakie są wasze wrażenia po tym filmie?
Awatar użytkownika
Aleksandra
VIP
VIP
Posty: 16
Rejestracja: 2013-09-20, 15:04

Piękny film...

Post autor: Aleksandra »

Ja byłam na "Kamieniach..." i szczerze, dawno już się tak nie wzruszyłam na filmie. Bardzo dobra ekranizacja przedstawiona w taki sposób, że powinna dotrzeć do widza w każdym wieku. A poza tym fantastyczna obsada i dobre połączenie debiutujących aktorów z tymi, bardzo znanymi.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Wreszcie ktoś na poważnie zabrał się za ekranizację kryminałów Miłoszewskiego. Czytałam wstępne recenzje "Ziarna prawdy" i chyba doczekaliśmy się dobrego thrilera. Niestety filmowa wersja "Uwikłania" mnie mocno rozczarowała. Jednak wolę jak ekranizacja się wierniej trzyma książki, zmiana płci głównego bohatera to dla mnie za dużo :).
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

samba pisze:Wreszcie ktoś na poważnie zabrał się za ekranizację kryminałów Miłoszewskiego. Czytałam wstępne recenzje "Ziarna prawdy" i chyba doczekaliśmy się dobrego thrilera. Niestety filmowa wersja "Uwikłania" mnie mocno rozczarowała. Jednak wolę jak ekranizacja się wierniej trzyma książki, zmiana płci głównego bohatera to dla mnie za dużo :).
podobno Miłoszoszewski tez nie polubił tamtej ekranizaji, ale w "ziarnie prawdy" jest współtwórcą scenariusza, wieć chyba będzie lepiej. :)
HateMonday
VIP
VIP
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-09, 15:54

Post autor: HateMonday »

No... Miłoszewski ostatnio zrobił się popularny w świecie filmowym. Ogromna miłość do tego człowieka, jako literata, publicysty sprawia, że chętnie zobaczę jego filmowe zaangażowanie w dzieło Lankosza ;)
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Widziałam film rzeczywiście wyszło bardzo dobrze. Trochę zaskoczył mnie Szacki jest zupełnie inny niź ten książkowy ale postać jest ciekawa plus za cięty język i poczucie humoru. Ekranizacja trzyma w napięciu i jest przesycona czarnym humorem. Lankosz i Miłoszewski zapowiadają, że to nie ostatni ich projekt mam nadzieję, że jeszcze coś wspólnie nakręcą.
ODPOWIEDZ