pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dom spokojnej starości.

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
WeźWyluzuj
-#
-#
Posty: 190
Rejestracja: 2010-09-24, 17:40

Post autor: WeźWyluzuj »

Nigdy w życiu nie oddałabym Bliskich do domu starości.. opiekowali się mną od pierwszej minuty życia, zrobili dla mnie tak wiele, że nie miała bym serca ich oddać. Czuję że jestem po to żeby im pomagać.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Szczerze, dom spokojnej starości nie kojarzy mi się z przyjemną 'jesienią życia'. Chciałabym, by moi bliscy cieszyli się z życia. W każdym okresie. A nie jestem pewna czy taki ośrodek mógłby im to zapewnić.
Jeśli jest taka możliwość - jestem za opieką nad starszymi ludźmi w własnym zakresie.
Awatar użytkownika
Galna
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2010-12-17, 19:23
Lokalizacja: MP.

Post autor: Galna »

Rodziców nigdy bym tam nie oddała. A tym samym mam nadzieje że nigdy nie będę do tego zmuszona. Takim dom seniorów kojarzy mi się z spokojnym czekaniem na śmierć, wiec nic miłego.
Jeśli jednak chodzi o dalszą rodzinę np.dziadków to musiałabym się nad tym już zastanowić, bo nie mam pojęcia co bym zrobiła.
d_jane
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2013-06-12, 14:28

Post autor: d_jane »

Wiecie jak się męczyła moja babcia chora na alzheimera, która była do śmierci w domu? strasznie. w domu opieki jest przynajmniej specjalistyczna opieka, a nie to co sobie mama pomyśli, że jest dobre, to jest dobre. nasza ciocia dostała tej samej choroby i jest teraz w Geriamedzie pod Lublinem i tam jest jej lepiej. 3ma się zdecydowanie lepiej bo ma całodobową opiekę i terapię. i towarzycho dziadków w podobnym wieku.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

A ja uważam, że różne sytuacje zdarzają się w życiu. Niekiedy ludzie nie mają możliwości opiekowania się starszymi bliskimi. Wtedy dom pomocy społecznej jest koniecznością.
____________________
http://patelnie.org/ - najlepsze patelnie
maks
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2013-06-25, 16:32

Post autor: maks »

Tak to prawda różne sytuacje się zdarzają, ale jest też kompleksowa opieka dla seniora, gdzie nawet w trudnej sytuacji może pomóc Ci pielęgniarka w ramach ubezpieczenia. Także dom starości nie musi być ostatecznością!
niam
VIP
VIP
Posty: 24
Rejestracja: 2013-06-25, 16:43

Post autor: niam »

Nie oddałabym do takiego ośrodka ani rodziców, ani dziadków. Nigdy w życiu.
Jestem ich bliską osobą i moim obowiązkiem jest znaleźć czas, by się nimi opiekować.
Poza tym, oni mieli czas dla mnie o każdej porze dnia i nocy, nie potrafiłabym!
Lulusia
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2015-03-30, 00:13

Post autor: Lulusia »

W takim domu to niekiedy lepiej się zajmą starszą osobą niż my. Szczególnie, jak nie mamy tyle czasu ile powinniśmy...
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Lulusia, zdecydowanie masz rację. Taki dom seniora zapewnia całodobową opiekę medyczną, czego my sami nie jesteśmy w stanie zagwarantować. A dodatkowo osoby starsze mają towarzystwo osób w swoim wieku i organizowane są dla nich różne ciekawe zajęcia.
Martuśśka_658
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2016-06-14, 10:09

Post autor: Martuśśka_658 »

Ja jestem zdania, że przy podejmowaniu takiej decyzji należy kierować się przede wszystkim dobrem osoby starszej. Oczywiście, oddanie rodzica do domu opieki jest kontrowersyjnym tematem i może być postrzegane przez społeczeństwo negatywnie, ale moim zdaniem takie rozwiązanie jest w większości przypadków dobre. Przecież oferta domów seniora, o której możesz poczytać tutaj: blogstyle.pl/co-powinien-oferowac-dom-seniora/ jest bardzo bogata i dzięki pobycie w takiej placówce osoba starsza ma nie tylko możliwość przebywania wśród ludzi ale także może uczestniczyć w wielu profesjonalnych zabiegach i wydarzeniach. A to na pewno wpłynie na niego pozytywnie.
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

No oczywiście, że to o tej drugiej osobie trzeba tu myśleć, a nie tylko o własnej wygodzie, bo to by było niefajne :/
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Można by pomyśleć, że źle jest oddawać bliskich do domów starców, ale czasem nie ma innej rady.
void
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2016-05-20, 15:16

Post autor: void »

Nie rozumiem dlaczego źle. Czasami po prostu nie ma możliwości czuwania nad osobą starszą która wymaga opieki medycznej, a hospitalizacja jest już zakończona. Dla przykładu moja babcia przeszła 2 ciężkie udary, które odcisnęły piętno na jej organizmie. Miała nawet problem z chodzeniem, a my mieszkamy w 2-pokojowym mieszkanku na 8 piętrze. Po prostu się nie dało zapewnić takich warunków, by babcia mogła wrócić do sprawności. Potrzebny jest ruch i rehabilitacja. Dlatego mieszkała w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim. Nie na stałe, kilka miesięcy. Ale dzięki takiej opiece była w stanie wrócić do stanu sprzed udarów
melod_y
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-31, 20:36

Post autor: melod_y »

Uważam, że jeśli rodzina nie ma jak zająć się starszą osobą to lepiej chyba oddać ją do takiego ośrodka niż czekać aż coś się stanie. Wbrew pozorom, to nie zawsze jest wygodnictwo - ale niektórym łatwo oceniać.
griller
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2016-08-15, 22:00

Post autor: griller »

Oczywiście, że są takie sytuacje, że nie ma innego wyjścia. Powody mogą byc różne: brak odpowiedniego mieszkania, albo praca po 10-12 godzin dziennie. Kto wtedy zajmie się taką straszą osobą? Dużo tez zalezy od jej sprawności. Mój znajomy znalazł wspaniały dom dla swojej babci - http://domseniora24.pl/ . Oczywiście nie oddał jej tam na siłę. Sama zobaczyła i stwierdziła, że chce zostać. Ma towarzystwo, różne zajęcia, a przede wszystkim opiekę lekarską i pielęgniarską.
ODPOWIEDZ