pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Miłość przez internet

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Nie,uważam,że taka miłość nie istnieje.
Miłość jest to niezwykle dużo znaczące słowo i doświadczyć możemy jej tylko i wyłącznie w realnym świecie z realną osobą.
Oczywiście ,że można się zauroczyć daną osobą ,czy też właśnie poznać ją w taki sposób.Jednakże nie poznamy do końca osoby,nie poznając jej zachowania w rzeczywistości.Co więcej wiele osób ma skłonności do odpowiedniego ubarwiania ,bazowania na własnych domysłach,znajomych poznanych w internecie.
Awatar użytkownika
Chloe
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-01-01, 17:40

Post autor: Chloe »

M. pisze:Czy waszym zdaniem można znaleźć miłość w internecie?
Jeśli masz na myśli osobę poznaną w internecie, z którą później można się spotkać to czemu nie. Ale "miłość" wyłącznie przez internet nie ma racji bytu.
M. pisze:A może sami coś takiego przeżyliście?
Nie, nigdy. Pod tym względem trzeźwo i ostrożnie patrzę co się dzieje wokół mnie, nawet gdyby był cień szansy na "miłość" przez internet, z osobą, której do tej pory nie znałam to nie dałabym się wciągnąć z własnej woli. Pierwszym i dla mnie ważnym powodem jest to, że osoby szukające tego typu szczęścia w internecie są w pewnym sensie nieudacznikami, takich staram się unikać- jeśli chodzi o temat miłości.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Myślę, że to możliwe.
Nigdy czegoś takiego nie przeżyłam.
Chloe pisze:Pierwszym i dla mnie ważnym powodem jest to, że osoby szukające tego typu szczęścia w internecie są w pewnym sensie nieudacznikami, takich staram się unikać- jeśli chodzi o temat miłości.
Generalnie rzecz biorąc to tą ewentualną miłość można spotkać w miejscu niezwiązanym z poszukiwaniem partnera. Nie wiem, choćby zwykłe forum czy jakiś portal. Możliwe, prawda? To przecież nie musi wyglądać tak jak na większości czatów, gdzie pełno wiadomości typu "Sexi nastolatka szuka przystojniaka" czy czegoś w tym stylu. Te czaty z którymi się spotkałam to w ogóle jakaś porażka. Spotkanie inteligentnego człowieka graniczy z cudem. Omijać szerokim łukiem ;d.
Ale sądzę, że taka miłość może istnieć. Pod warunkiem, że przeniesie się ją do świata realnego, oczywiście.
Awatar użytkownika
Iwona
-#
-#
Posty: 75
Rejestracja: 2010-03-31, 18:11

Post autor: Iwona »

Uważam że takiej miłości niema, chyba że się mylę.Miłość przez internet to nie to samo co w rzeczywistości.Tak naprawdę możesz tej osoby nie znać i nie być pewnym czy to jest miłość, chyba że się spotka. :p
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Czy miłość? Nie jestem pewna, ale jakiś czas temu wstecz poznałam w Internecie faceta, który totalnie postawił mój świat na głowie. Kilka miesięcy wielogodzinnych rozmów. Nigdy, przenigdy nie kończyły się nam tematy. W tym czasie miałam też dość duże problemy w domu, pamiętam te wspólne marzenia, że pewnego dnia przyjedzie i wyrwie mnie z tego bagna.... :)
Do dziś z sentymentu mam jego numer gg.
Awatar użytkownika
Kvasia
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2011-03-21, 10:35
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: Kvasia »

eh no czy to miłość to trzeba by się spytać kogoś kto to w tym momencie przeżywa : )

W sumie czemu nie poznawać ludzi przez internet? kiedyś się ludzie poznawali na podwórku bo nie było internetu. Proste. Trzeba tylko znać granicę. Ale trzeba iść też z rozwojem techniki. To jest dla ludzi więc czemu nie korzystać. I nigdy niie wiadomo co z takiej znajomości może wyjść :)
Awatar użytkownika
Ej Ty !
-#
-#
Posty: 37
Rejestracja: 2011-04-29, 16:58

Post autor: Ej Ty ! »

Wątpie.


Staraj się rozbudowywać swoje posty.
Ostatnio zmieniony 2011-04-29, 20:30 przez Ej Ty !, łącznie zmieniany 1 raz.
Al0ne
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-07-15, 17:02

Post autor: Al0ne »

W miłość przez internet nie jestem w stanie uwierzyć , co innego zauroczenie.. Ni da się zakochać w kimś kogo się nie widziało na oczy.. Takie jest moje zdanie :)
Robe-Rose
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-13, 18:28

Post autor: Robe-Rose »

Nie wierzę w miłość przez kabel.
To się samo siebie wyklucza.
Żeby dwoje ludzi mogło się w sobie zakochać, potrzeba im cielesnego kontaktu.
Nie można zakochać się w kimś, nie znając kogoś.
Owszem, można wtedy mówić o zauroczeniu lub chwilowej fascynacji, ale "miłość" to stanowczo za dużo powiedziane.
Kiedy ktoś nam się strasznie podoba, działa silna substancja chemiczna, więc można wtedy pomylić zauroczenie z miłością.
Ale pamiętajmy, że "miłość" to już nie tylko szereg procesów chemicznych, przebiegających w naszym organizmie, tylko coś o wiele, wiele więcej.
Przede wszystkim szacunek, wierność i zaufanie.
No i umiejętność pójścia na kompromisu, wyrzeczenia i poświęcenia.
Tego wszystkiego się nie da zbudować za pośrednictwem Internetu.
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

Od kilku tygodni piszę z osobą poznaną na http://sympatie.eu/
Początkowo to miała być zabawa, ale jednak... Może coś z tego na poważnie wyjdzie. Nie wiem... Coraz bardziej na to liczę. A kiedyś śmialiśmy się z tych, którzy szukają lasek w sieci ;-)
Lacoste24_pl
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2012-02-22, 21:32

Re: Miłość przez internet

Post autor: Lacoste24_pl »

kashmira pisze:Czy waszym zdaniem można znaleźć miłość w internecie? A może sami coś takiego przeżyliście?
Osobiście nie przeżyłam, ale mam bardzo bliskich znajomych, którzy 10 lat temu poznali się na portalu randkowym a miesiąc temu urodził się ich synek. Także powracając do pytania -jest możliwa:)
Awatar użytkownika
Sarmiczek
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-25, 13:42
Lokalizacja: Z daleka...

Post autor: Sarmiczek »

Al0ne pisze:W miłość przez internet nie jestem w stanie uwierzyć , co innego zauroczenie.. Ni da się zakochać w kimś kogo się nie widziało na oczy.. Takie jest moje zdanie :)
Zależy od tego, jak taka znajomość przebiega.

Osobiście mam nadal z przypadkiem właśnie takiego zakochania problem, lecz... po takim poznaniu doszło do spotkań. I szczerze mówiąc jeśli dwie osoby są przez kabel wobec siebie szczerze, to potem jakichś specjalnych blokad przed sobą nie ma i te kilka spotkań, jakie z nią miałem były jednymi z najprzyjemniejszych dni jakie przeżyłem :). Ale odległość 100km+ to stanowczo za dużo na związki, więc niestety pozostaje tylko szukać kogoś podobnego charakterem na miejscu :zalamany:. No ale jestem dobrej myśli, bo kumpel też zakochany jest w właśnie podobnej charakternie dziewczynie, co oznacza że można takie znaleźć bliżej :P.
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Post autor: emilkka »

Można. Internet daje nam możliwość poznania osób, na które najprawdopodobniej byśmy nie trafili w realnym życiu, nawet jeśli mieszkają niedaleko nas.

Mam dwie tego typu historie za sobą. W przypadku pierwszej dużą rolę odgrywała odległość, przez którą spotkaliśmy się dopiero po kilku latach od pisania i to już tylko na gruncie przyjacielskim. Mimo to naprawdę bardzo dobrze wspominam ten dzień.

Jeżeli chodzi o drugą - tutaj teoretycznie odległość była bliska, ale jeżeli chodzi o spotkanie się to cóż... cały czas mam nadzieję.

Wydaje mi się, że jeżeli ludzie dogadują się pisząc ze sobą przez Internet, to w życiu realnym też nie powinni mieć z tym problemu, zwłaszcza, że pisanie trwa przez jakiś czas przed spotkaniem i te osoby najczęściej znają się już dosyć dobrze.
ODPOWIEDZ