pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
krasnolud7
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2012-01-09, 19:59

Post autor: krasnolud7 »

S. Collins " Igrzyska Śmierci " Nawet nie wiedziałem, że będzie mi się ją tak dobrze czytać
S. King " Chudszy" - a na tej książce się zawiodłem
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

A mój ebook z igrzyskami czeka. Niedawno czytałem "etykę zawodu psychologa" i powiem, że mam już ochotę powrócić do jakieś fabuły. Wcześniej słuchałem "Justyny" Markiza de Sade. Koleś nam mówił że badacze tego autora (bo to był jednak niezły filozof) musieli łykać leki uspokajające a w rzeczywistości trochę się wynudziłem.
A o tych igrzyskach ostatnio coś się głośno robi, widzę że fantastyka przebija się do polskiej kultury. I dobrze bo to niedoceniany gatunek.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ostatnio przeczytałam 'Lalkę' i 'Skrzywdzoną'. Pierwsza książka chyba raczej znana i kojarzona. Druga, jeśli dobrze pamiętam autorstwa Cathy Glass, zrobiła na mnie dosyć piorunujące wrażenie. Opowiada o dziejach krzywdzonej, molestowanej seksualnie w dzieciństwie dziewczynki, na faktach.
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

Widzę, że nie będę oryginalna. Również jestem w trakcie czytania "igrzysk śmierci". W sumie całkiem przypadkowo, bo dostałam tę książkę na święta. I to była dla mnie nowość, bo nie słyszałam o niej zanim zaczęłam ją czytać. Teraz interesuję się na bieżąco bo książka jest świetna. Nawet wyszperałam w necie, że ma wyjść niedługo jej ekranizacja. :)
Pixel
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-31, 02:15

Post autor: Pixel »

Igrzyska jeszcze przede mną, jakoś nie mogę się zabrać za czytanie.
Z ostatnich, które mogę polecić to "Nevermore. Kruk" - szczerze mówiąc, nie spodziewałam się aż tak dobrej lektury, po paranormalnym romansie.
Awatar użytkownika
wikaG
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2011-04-04, 21:10

Post autor: wikaG »

Jezeli chodzi o film "Igrzyska smierci", to z tego co wiem, ma byc w marcu premiera. Ciekawa jestem czy fabuła prezbije ksiazkę. Jak myslicie?
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tych igrzyskach śmierci? Z tego co widzę zrobił się w okół tego dość duży bum.... Nawet moja siostra przesłuchała całego e-booka (co jest rzadkością).


Ja między podręcznikami od socjologii marketingu i prawa czytam "bez mojej zgody".
Awatar użytkownika
Naranja
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2011-04-18, 16:47

Post autor: Naranja »

Bez mojej zgody widziałam tylko film- niesamowicie dająca do myślenia historia

Tandetna przyklejam opis z filmwebu
Każdego roku na ruinach kontynentu, który niegdyś nazywany był Ameryką Północną, rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci. Bohaterem Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, Katniss (Jennifer Lawrence) zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza (Woody Harrelson). Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych...
Książka (pierwsza część) ma oczywiście taka samą fabułę.
wikaG Ja nie wiem czy przebije. Mam nadzieję, że dorówna, bo z ekranizacjami bywa różnie. Jak na razie widzę, że fajnie obsadzili aktorów :)
Awatar użytkownika
wikaG
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2011-04-04, 21:10

Post autor: wikaG »

No w sumie masz rację, ale z tego co widziałam w trailerze, nie ma tandetnych efektów specjalnych typu latający potwór, więc jeżeli chodzi o obrazek, nie jest źle. Ciekawa jestem jak oddadzą klimat fabuły, która nawiązuje do Orwellowskiego "Roku 1984". Słyszalam ostatnio jakąś dyskusję kulturoznawców na ten temat. Skoro środowiska akademickie się nia zainteresowaly, to raczej ta historia musi mieć coś w sobie.

A co do aktorów, to fakt - wygladają nieźle :)
Awatar użytkownika
Naranja
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2011-04-18, 16:47

Post autor: Naranja »

Gale jest fajny :P
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Przynajmniej was mogę jeszcze zrozumieć:P Bo jak coś się zrobi popularne to nagle aktorzy robią się super przystojni. A umówmy się, Daniel Radliffe przystojny nie jest :) Tak samo Mroczki i Damięcki ale jak ktoś się nie zgadza to dobrze bo co ja tam mogę wiedzieć.
Zresztą do kina nie chodzę dlatego, że gra jakaś ładna aktorka. Zawsze są ładne "przez przypadek":)
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

Ja nie chodzę do kina, żeby popatrzeć na przystojnego aktora, tylko zobaczyć film. Czasem się zdarza tak, że aktor jest bardziej interesujący niż fabuła filmu. Ale w przypadku "igrzysk śmierci" to raczej będzie ciężkie. :P

Aktualnie zaraz zabieram się za czytanie szkolnych lektur. :(
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

No, Kevin Spacey niszczył filmy bo był ładniejszy od nich:) Albo Mila Milovic (lub jakoś tak) też jest bardzo ładna ale pasowała do filmów o fabule skąpej jak jej skórzane spódniczki w resident evil. Teraz wiadomo jak igrzyska to premiera roku to muszą lansować nowe pokolenie gwiazd ale co autorka książki wymyśliła to musi być i o tą część się nie martwię.
Awatar użytkownika
Naranja
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2011-04-18, 16:47

Post autor: Naranja »

Ale mi akurat aktorzy bardzo pasują :P W sensie, mniej więcej tak sobie każdą postać wyobrażałam. A Gale jeszcze nie jest znany, a przystojny już tak :P
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

:ot:

Coelho - Weronika postanawia umrzeć.
Ciekawe. Pierwsza książka C., którą przeczytałam do końca. Podobała mi się.
ODPOWIEDZ