pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Graffiti

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

sztuką jest graffiti pokazujące "coś" sobą. np.rysunki, które widać, że zrobił artysta, niektórzy nie zrobiliby czegoś takiego na zwykłej kartce papieru. Wandalizm to np.te wszystkie hwdp, lol, itp...
Awatar użytkownika
Rapovax3
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-27, 10:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Rapovax3 »

Według mnie , graffiti to jak najbardziej uliczna sztuka. Do tego potrzeba talentu , nie każdy może sobie iść i pomalować na murze ... Z pewnością dla ludzi w wieku naszych babć , dziadków , graffiti to zwykły wandalizm . Dla naszego pokolenia to tylko i wyłącznie sztuka . Mnie graffiti się bardzo podoba .
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

To zależy od miejsca, jeśli chcą to niech sobie malują ale nie na bloku lub pod czyimś oknem :)
Awatar użytkownika
sensi
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2011-10-04, 21:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: sensi »

Według mnie miejsce nie ma znaczenia, czy to szkoła, mur, blok czy miejsce dozwolone. Graffiti jest ogółem zabronione, wiec wielu uzna to za wandalizm. Jednak jeśli ktoś na prawdę umie robić graffiti, wkłada w to dużo czasu i serca, to dla mnie to jest sztuka. Jeśli ktoś jest w tym dobry, to może stworzyć prawdziwe arcydzieło.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Uwielbiam graffiki, które coś pokazuje, które nie jest zwykłymi bazgrołami. Wtedy uważam to za sztukę, uwielbiam takie graffiti podziwiać. Jak mają grafficiarze tworzyć takie graffiti, to niech to robią często, niech zamalowują brzydkie, szare miejsca. Nie znoszę napisów typu JP etc, nie lubię nieczytelnych bazgrołów. No i nie znoszę, jak ktoś niszczy te ładne grafiiti.
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

Ktoś, kto się na tym zna, potrafi pokazać coś niezwykłego, ma talent i go wykorzystuje - tworzy sztukę. Uwielbiam graffiti.
Co jest złego w kolorowaniu szarego świata?
luke000
-#
-#
Posty: 77
Rejestracja: 2011-10-12, 19:31

Post autor: luke000 »

prawdziwe graffiti tak a nie jakieś obraźliwe bluzgi które niektórzy nazywają graffiti
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

Graffiti jest sztuką, która powinna być dozwolona w wielu miejscach, np. u mnie w liceum w każdej sali było graffiti z nazwą przedmiotu, jaki prowadzony był w danej sali. Świetnie to wyglądało. Mazanie po murach, przystankach czy gdziekolwiek indziej, wypisując różne, beznadziejne teksty, nie można nazwać graffiti. Jest to po prostu zwykłe niszczenie, spowodowane przez głupotę.
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

graffiti

Post autor: dobrodziejka »

Te które powalają na kolana,w dosłownym tego słowa znaczeniu,są sztuką,ale jeżeli ktoś raz namaluje,a drugi to zamaluje,bo tam tego nie powinno być,powinno to być uszanowane,ale w Polsce wszyscy robią na przekór i jeśli ktoś sobie czegoś nie życzy,to my robimy akurat na złość.I to mnie osobiście się nie podoba,pewnie jak i większości.W pewnym mieście, podziemne przejście tak było zabazgrolone,niby tym graffiti,że władze postanowiły to zamalować,Bardzo było czysto,ładnie,dopóki nie pomalował ktoś właśnie niedługo po odnowieniu przejścia.I takiego powinni poszukać i ściągnąć od niego karę grzywny,ale tak wysokiej,żeby na drugi raz wiedział,że nie niszczy się niczego.Bo wiadomo,że na te wszystkie remonty pieniądze idą z kieszeni podatników.
domin
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2011-12-15, 09:25

Post autor: domin »

O tym czy graffiti to sztuka czy wandalizm decyduje chyba to co i w jaki sposób malunek ma przekazać. Znacie Banksy-ego? To jest sztuka przez S i to jest koleś. Wpiszcie sobie w google to Wam wyskoczy.
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Toteż właśnie o takim graffiti piszę.W tym przejściu podziemnym były piękne artystyczne malowidła,ale skoro władze miasta stare zamalowały,nigdy innych nie powinni być.Bo widocznie nikt sobie nie życzył,aby takie tam były.Ale zawsze tak bywa,że jeśli coś jest zabronione,to właśnie trzeba ten zakaz pominąć i zrobić swoje.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
waldek
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2012-10-29, 11:07

Post autor: waldek »

Większość graffiti to zwykły wandalizm. Osoby robiące tego typu bazgroły należałoby wyłapać i kazać zapłacić oraz wymalować daną rzecz. Zwiększyć kary. Od razu by zmniejszyła się ilość HWDP na murach.
Jeśli przyda Ci się dobry kredyt gotówkowy to znajdziesz go na stronie porównywarek kalkulator.pl
Martysia
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-23, 14:13

Post autor: Martysia »

Dla mnie graffiti to może i sztuka, ale nie powinna być w miejscach publicznych - bo to jednak nie dodaje im uroku, wręcz takie miejsce wygląda jak jakieś slamsy ... Owszem osoba która to robi musi mieć wielki talent i wyobraźnię - jednak niech tworzy tam, gdzie nie będzie szpecić okolicy.
ODPOWIEDZ