pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dzikie wysypisko wartości.

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Dzikie wysypisko wartości.

Post autor: Ruth »

Chciałabym stworzyć temat, w którym zebralibyśmy wszystkie filmy, które wg nas w unikatowy sposób przedstawiają świat, w którym wartości są naginane, tracone, a czasem wręcz odwrotnie: desperacko poszukiwane.

Nie szczędźcie sobie na porządnym przebieraniu w tytułach, sięgnijcie w pamięć i wykopcie wszelkie zapomniane skarby, lub te pozycje, które po prostu urzekły i Waszym zdaniem zostały niedocenione.


Moja lista "wartościowych" filmów:
1. The Tracey fragments (Fragmenty Tracey)
2. Klass (Nasza-klasa)
3. Better things (Lepsze rzeczy do roboty)
4. Into the wild (Wszystko za życie)
5. Dancer in the Dark (Tańcząc w ciemnościach)
6. Bang, Bang, You're Dead (Pif-paf! Jesteś trup!)
7. Plac Zbawiciela
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Dodałabym jeszcze:
8. Requiem dla snu.
9. Zielona mila.
10. Skazani na Shawshank.
11. Chłopiec w pasiastej piżamie.

Tak na początek.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

12. Moje życie beze mnie.

Tak mi teraz wpadł do głowy. Jak mi wpadnie coś jeszcze to dopiszę.

[ Dodano: 2011-02-21, 08:17 ]
4. Into the wild (Wszystko za życie) może do tematu film pasuje, ale generalnie jak dla mnie sam w sobie bardzo mierny. Owszem eksponuje wartości, ale życie pokazuje jako kolorową hipisowską sielankę.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Owszem eksponuje wartości, ale życie pokazuje jako kolorową hipisowską sielankę.
Przespałaś te momenty ich rodzinnych spotkań lub rozmów? Albo ten moment kiedy główny bohater spotyka hipisowską parę? Dla mnie ta "sielanka" to chyba tylko wtedy kiedy reżyser chciał pokazać, że życie nie musi być takie paskudne zawsze, ale bądź co bądź każdy ma swoje przejścia w życiu. Więc nie wiem gdzie ta kolorowa sielanka miałaby przeszkadzać w odbiorze filmu.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Powiem Ci tak, gdyby ucieczka z domu była tak przyjemna to już dawno by mnie tu nie było. :)
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

No tak, bo umieranie z głodu na pewno jest przyjemne. :>
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Okej, na końcu umarł z głodu.
A cała reszta jego ucieczki w 90% była pokazana jako sielanka. Nie, to zdecydowanie tak nie wygląda.

Chcesz dyskutować dalej to zapraszam do nowego tematu.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

A po co nowy temat? Będziemy stwarzać tak co chwile kolejne tematy? Przecież można dyskutować tutaj o tym co zostało wymienione w liście. Chyba jak ktoś zajrzy chce się też dowiedzieć dlaczego ktoś uważa, że powinno być na liście, a czemu ktoś uważa, że nie.
A cała reszta jego ucieczki w 90% była pokazana jako sielanka.
A jakiś konkretny przykład? Co było tą sielanką?
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Może nie co było sielanką, a co nie było pokazane, okej, może być?
Co z głodem, tęsknotą i wątpliwościami, które zawsze w takich sytuacjach po pewnym czasie się pojawiają. Co z zimnem? Czy chociażby głupie przeziębienie, roztrój żołądka?
I spotykanie na tej drodze samych dobrych, przyjaznych ludzi (z wyjątkiem strażnika od pociągu, który właściwie i tak okazał się całkiem w porządku)?
Okej, zgodzę się z tym, że film niesie pewne wartości, jednak przez niektórych widzów, szczególnie tych 14-16 letnich może zostać zrozumiany nieco opacznie.
Z resztą dla mnie film jest za długi i ciągnie się jaki flaki z olejem - ale to wina akurat tego, że nie ma żadnej konkretniejszej.

A off top robi się dlatego, że nie rozmawiamy o tej liście, a o jednym z filmów i to w dodatku nie ze względu na to czy powinien się na tej liście znaleźć, a ze względu na samą fabułę filmu.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Co z zimnem?
Było?
Czy chociażby głupie przeziębienie, roztrój żołądka?
A w ilu filmach masz pokazane takie rzeczy?
I spotykanie na tej drodze samych dobrych, przyjaznych ludzi (z wyjątkiem strażnika od pociągu, który właściwie i tak okazał się całkiem w porządku)?
I tutaj pojawia się problem. To nie Polska, to Ameryka, a wbrew pozorom, Amerykanie są niesamowicie pozytywnie nastawieni do ludzi. Posłuchaj sobie różnych osób (nie, nie tych z wielkich miast, którzy żyją kasą, bo pewnie są wypaczeni), a przekonasz się, że ich główną wartością jest otwartość na ludzi i pomoc jaką mogą okazać nawet nieznajomym. I dla mnie to też jest jedna wielka zaleta tego filmu. Bo pokazuje jak bardzo można być pozytywnie nastawionym do innego człowieka. Wartość chyba zapomniana w naszym świecie.
Okej, zgodzę się z tym, że film niesie pewne wartości, jednak przez niektórych widzów, szczególnie tych 14-16 letnich może zostać zrozumiany nieco opacznie.
Ale to już problem "filmowej" inteligencji pewnych osób. Ludzie, którzy używają mózgu zrozumieją po co był ten film i o czym.
ODPOWIEDZ