pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Tom Waits

Dyskusje na temat piosenkarzy, piosenek, tekstów piosenek, teledysków i wszystkim co związane z muzyką.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Tom Waits

Post autor: Destroy »

Choć twórczość Waitsa zaliczona jest do rocka, najczęściej poetyckiego nurtu progresywnego (eksperymentalnego), to w jego muzyce krzyżują się wpływy jazzu, bluesa, folku, rock and rolla i tradycyjnego popu. Waits śpiewa swoje własne bardzo osobiste, melancholijne, gorzkie w wymowie, cyniczne i często zakrapiane czarnym humorem poezje. Sukcesy występów artysty charakteryzujące się kameralną teatralnością skłoniły Waitsa do spróbowania szczęścia w zawodzie aktora. Zagrał najczęściej epizodyczne, charakterystyczne role w kilku filmach, zyskując dobre recenzje krytyków. Tom Waits komponuje również muzykę filmową. Także niektóre z jego piosenek zostały wykorzystane w filmowych produkcjach.

słyszeliście o tym panu? Jeśli nie, to może ta piosenka Wam coś podpowie? :D

http://www.youtube.com/watch?v=8aTvELXN ... re=related
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ooo! Kiedyś lubiłam go słuchać, ale jakoś o nim zapomniałam. To było jakieś trzy lata temu, ale jeśli ktoś by mnie teraz zapytał o tytuł jakiejkolwiek jego piosenki to nie potrafiłabym na nie odpowiedzieć. O ile dobrze pamiętam to ta piosenka była chyba w drugiej części Shreka.

Chyba czas sobie o tym panu przypomnieć.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

to proste jest jak drut: K O C H A M G O.
Ciężko mi wymienić ulubiony kawałek. Uwielbiam gościa, jego głos wyczynia ze mną cuda (ile jeszcze papierosów muszę spalić, żeby taki osiągnąć?). Jego kawałki mają w sobie coś magnetycznego.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Tom Waits? Kojarzę tylko "Little of poison" (czy jakoś tak). Ale obiecuję, że zainteresuję się tym panem :D
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

słucham go, i nie mogę wyjść z podziwu. Ten surowy głos, nutka ironii, świetne piosenki...
tulipan. pisze:"Little of poison"
"Little drop of poison" ;D
NAwiedzonA pisze:to ta piosenka była chyba w drugiej części Shreka
tak, wtedy, gdy osioł (jako rrrrumak ;P), kot i Shrek poszli do baru. Wchodzą, najazd na hak uderzający o klawisze pianina i "I like my tooown" :mrgreen:
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Destroy pisze:"Little drop of poison" ;D
wybacz pomyłkę. wiedziałam że jakoś tak :P
ODPOWIEDZ