pompy abs, abs pump

wiercenie studni

zima i samochód

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

zima i samochód

Post autor: crystalka »

Robicie jakieś przeglądy swoich aut przed zimą? Jak najlepiej przygotować auto na śnieg i mrozy?
Kamil76
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2019-02-04, 11:47
Kontakt:

Re: zima i samochód

Post autor: Kamil76 »

Przede wszystkim wymiana opon na zimowe. Również zamiana płynu do spryskiwaczy na zimowy. Ponadto mam w samochodzie osłonę na szyby i wycieraczki aby nie przymarzały. :)
Informacje o katalizatorach na http://katalizator-samochodowy.pl
Awatar użytkownika
The Chosen One
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2018-01-23, 15:50

Re: zima i samochód

Post autor: The Chosen One »

Różne prace związane z autem warto wykonać zarówno przed zimą, jak i po niej. Ja sam wymieniałem ostatnio katalizator i ten zużyty sprzedałem na skupie https://raf-kat.skupujemykatalizatory.pl/. ;)
"If the sky were to suddenly open up... there would be no law... there would be no rule."
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: zima i samochód

Post autor: MasaF »

Kamil76 pisze: 2019-02-04, 11:56 Przede wszystkim wymiana opon na zimowe. Również zamiana płynu do spryskiwaczy na zimowy. Ponadto mam w samochodzie osłonę na szyby i wycieraczki aby nie przymarzały. :)
Warto jeszcze na przykład wymienić płyny w aucie na takie które lepiej spisują się zimą. Czytałem że są takie rozwiązania dostępne na rynku. Co dpo wycieraczek to warto też zaopatrzyć się w nowy komplet jeżeli nasz juz nie daje rady. śnieg jest dużo gorszy od deszczu.
crystalka pisze: 2018-12-18, 12:58 Robicie jakieś przeglądy swoich aut przed zimą? Jak najlepiej przygotować auto na śnieg i mrozy?
Ja robię i do tego konserwuje podwozie żeby sól i inne zimowe warunki źle na nie nie wypływały. Oprócz tego staram się raz na rok wymieniać wycieraczki tak żeby zimą było bezpiecznie. Przeważnie korzystam z hybryd valeo bo nie przymarzają do szyby
ODPOWIEDZ