pompy abs, abs pump

wiercenie studni

części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

MasaF pisze: 2019-04-12, 18:42 Wyczytałem ostatnio na kilku forach, że już ten aquablade jednak jest dostępny na rynku. Chyba volvo korzysta z takiej technologii. Czy to jest od was technologia czy ktoś jeszcze zrobił coś podobnego?
Witaj,
Owszem, technologia ta jest dostępna w kilku samochodach marki Volvo, m.in. XC60 II i V60. Oprócz tych aut wycieraczki w tej technologii znajdziesz również w autach takich jak Mercedes czy Renault Alpine.
Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

Matylda pisze: 2019-04-15, 16:10 Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie napraw i wymiany części komuś zaufanemu. Ja na przykład znam bardzo rzetelny serwis, jeśli chodzi o regenerację reflektorów. Jest to firma . Gdy byłam u nich ostatnio, to oprócz lamp naprawili mi też pęknięta przednią szybę w aucie i oczyścili klimatyzację.
Witaj,
Lampy są równie ważnym elementem samochodu ci i wycieraczki. Połączenie tych dobrze działających dwóch podzespołów samochodu sprawia, że podczas jazdy w ulewnym deszczu jesteśmy w stanie dostrzec przeszkodę na drodze szybciej niż inni użytkownicy, np. z niesprawnymi wycieraczkami. Dlatego powinno się przykładać dużą wagę do sprawności tych dwóch elementów.
Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Tomek Doradca Valeo pisze: 2019-09-02, 20:55 Witaj,
Owszem, technologia ta jest dostępna w kilku samochodach marki Volvo, m.in. XC60 II i V60. Oprócz tych aut wycieraczki w tej technologii znajdziesz również w autach takich jak Mercedes czy Renault Alpine.
Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Czyli tylko jakieś drogie samochody? A w normalnych autach nie znajdzie się taki system jak rozumiem?
Tomek Doradca Valeo pisze: 2019-09-02, 20:58 Witaj,
Lampy są równie ważnym elementem samochodu ci i wycieraczki. Połączenie tych dobrze działających dwóch podzespołów samochodu sprawia, że podczas jazdy w ulewnym deszczu jesteśmy w stanie dostrzec przeszkodę na drodze szybciej niż inni użytkownicy, np. z niesprawnymi wycieraczkami. Dlatego powinno się przykładać dużą wagę do sprawności tych dwóch elementów.
Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
A są na to jakieś dowody liczbowe? Czy to tylko domysły i efekt doświadczenia jako doradcy?
Matylda pisze: 2019-04-15, 16:10 Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie napraw i wymiany części komuś zaufanemu. Ja na przykład znam bardzo rzetelny serwis, jeśli chodzi o regenerację reflektorów. Jest to firma Gdy byłam u nich ostatnio, to oprócz lamp naprawili mi też pęknięta przednią szybę w aucie i oczyścili klimatyzację.
Czasem tylko te wszystkie rzeczy są bardzo drogie i jak ktoś ma tanie auto to woli jakieś zamienniki i jeżdżą takie trupy po drogach.
Tomek Doradca Valeo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2018-09-20, 22:36

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: Tomek Doradca Valeo »

MasaF pisze: 2019-09-03, 21:29 Czyli tylko jakieś drogie samochody? A w normalnych autach nie znajdzie się taki system jak rozumiem?
Witaj,
Niestety aktualnie system aquablade nie jest montowany w innych samochodach niż te, które zostały przytoczone powyżej.
MasaF pisze: 2019-09-03, 21:29 A są na to jakieś dowody liczbowe? Czy to tylko domysły i efekt doświadczenia jako doradcy?
Dzięki przeprowadzonym badaniom udowodniono, że szybkość reakcji skraca się dokładnie o 315 milisekund. W warunkach miejskich przy prędkości 50 km/h oznacza to aż o 4 metry krótszą drogę hamowania.
MasaF pisze: 2019-09-03, 21:29 Czasem tylko te wszystkie rzeczy są bardzo drogie i jak ktoś ma tanie auto to woli jakieś zamienniki i jeżdżą takie trupy po drogach.
Na szczęście wydatek na dobre wycieraczki nie jest kosztem większym niż 100zł co w skali roku nie jest dużym wydatkiem, a z całą pewnością przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: MasaF »

Tomek Doradca Valeo pisze: 2019-09-04, 20:41 Witaj,
Niestety aktualnie system aquablade nie jest montowany w innych samochodach niż te, które zostały przytoczone powyżej.
Szkoda. Chociaż to volvo jest chyba najtańszym z modeli z tego zestawienia. Fajnie by było zobaczyć taki system np. w skodzie i VW. Wtedy na pewno więcej osób dowiedziałoby się o jego zaletach.
Tomek Doradca Valeo pisze: 2019-09-04, 20:41 Dzięki przeprowadzonym badaniom udowodniono, że szybkość reakcji skraca się dokładnie o 315 milisekund. W warunkach miejskich przy prędkości 50 km/h oznacza to aż o 4 metry krótszą drogę hamowania.
4 metry w jeździe miejskiej to bardzo dużo.. można uniknąć potrącenia pieszego podczas ulewnego deszczu. Fajnie że ktoś to zbadał i sprawdził naukowo.
Tomek Doradca Valeo pisze: 2019-09-04, 20:41 Na szczęście wydatek na dobre wycieraczki nie jest kosztem większym niż 100zł co w skali roku nie jest dużym wydatkiem, a z całą pewnością przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
No ja mam troche inne doświadczenia, bo dobre wycieraczki to lekko ponad 120zł przeważnie kosztują z dostawą. A mało gdzie stacjonarnie np. wassze wycieraczki widuje
gadacz
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-05, 20:17

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Post autor: gadacz »

Ja czasami kupuję części zamienne tej firmy i jest jak najbardziej ok. Jednak wiem, ze także słupki drogowe plastikowe https://powerrubber.com/slupki-drogowe-plastikowe/ są bardzo ważnym elementem całego bezpieczeństwa jeśli chodzi o drogę.
ODPOWIEDZ