pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Diesel czy LPG

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
matrix
VIP
VIP
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-15, 09:52

Diesel czy LPG

Post autor: matrix »

Gdybyście mieli do wyboru samochód w Dieslu i LPG ,to który waszym zdaniem jest lepszy i wybrali byście go i dlaczego ?
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

I jedne i drugie mają swoje plusy i minusy. Ja jednak bym się chyba zdecydowała na Diesel
Diesel: nie trzeba w tym aucie za dużo robić. Raczej tylko bieżące rzeczy ( niestety jak już coś padnie, zwłaszcza jeśli chodzi o jednostkę napędową to juz gorsza sprawa )
LPG: części eksploatacyjne częściej muszą być wymieniane, jest droższy przegląd i co najgorsze zajmuje bagażnik.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

redi_gyal pisze:LPG: części eksploatacyjne częściej muszą być wymieniane, jest droższy przegląd i co najgorsze zajmuje bagażnik.
Czy ja wiem? Mam samochód w LPG i raz tylko na dwa lata jadę na regulacje, tak to jest spoko. Z Bagażnikiem niekoniecznie, ja mam gdzieś w podwoziu zamontowany i w ogóle nie widać butli. ;)
qman
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2011-07-15, 09:55

Post autor: qman »

redi_gyal pisze:I jedne i drugie mają swoje plusy i minusy. Ja jednak bym się chyba zdecydowała na Diesel
Diesel: nie trzeba w tym aucie za dużo robić. Raczej tylko bieżące rzeczy ( niestety jak już coś padnie, zwłaszcza jeśli chodzi o jednostkę napędową to juz gorsza sprawa )
LPG: części eksploatacyjne częściej muszą być wymieniane, jest droższy przegląd i co najgorsze zajmuje bagażnik.
Ciekawi mnie skąd u ciebie tak duża wiedza na ten temat ,nie jeden facet mógłby się powstydzić :)
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Po prostu jestem właśnie na etapie zmiany samochodu więc trochę muszę się w tym temacie zorientować :)
Rockowy
-#
-#
Posty: 35
Rejestracja: 2012-01-08, 21:02
Lokalizacja: Łódż

Post autor: Rockowy »

Tandetna pisze:
redi_gyal pisze:LPG: części eksploatacyjne częściej muszą być wymieniane, jest droższy przegląd i co najgorsze zajmuje bagażnik.
Czy ja wiem? Mam samochód w LPG i raz tylko na dwa lata jadę na regulacje, tak to jest spoko. Z Bagażnikiem niekoniecznie, ja mam gdzieś w podwoziu zamontowany i w ogóle nie widać butli. ;)
Masz zamontowany w kole zapasowym jak masz brave to podnoszisz wykladzinę i zobaczysz okrągłą butlę ;).Osobiscie w dzisiejszych czasach chciałbym LPG o wiele tańszy od Diesel i od Benzynki ;)
Awatar użytkownika
pumba
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2012-10-29, 09:23

Post autor: pumba »

Jeśli chodzi o finanse - wiadomo, że LPG. Jak o dynamikę samochodu - Diesel.
alakam1
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2012-12-14, 11:25

Post autor: alakam1 »

Diesel zdecydowanie. Dużo fajniej się jeździ ;)
kaifasz1
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2013-02-23, 23:32

Post autor: kaifasz1 »

No tak ale LPG jest oszczędniejsze :)
Kwasior
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-25, 12:06

Post autor: Kwasior »

Ja jakos jestem negatywnie nastawiony do gazownaia auta. Szkoda silnika. A jak chcesz oszczednosc to proponuje kupic tabletki Petrol Energy. Ja stosuje takie u sibie i dzieki temu taniej jezdze :)
nant3s
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2014-04-28, 13:43
Kontakt:

Post autor: nant3s »

wolał bym raczej disla ... obecnie mam LPG i no nie do końca mi się podoba.. co chwile się psuje.
blyss - przyczepy samochodowe.
medic24h.pl - transport medyczny.
Awatar użytkownika
Grrrruuubas
-#
-#
Posty: 70
Rejestracja: 2014-08-07, 12:17

Post autor: Grrrruuubas »

To co zaoszczędzisz na lpg w samochodzie wydasz na naprawy ;)
Ja w swoim 110 konnym samochodzie potrafię w diesel'u dojść do spalania na poziomie 4 litrów (normalnie spala 8) w sumie nigdy nic się w nim jeszcze nie popsuło :D (ma 10 lat) co jest niebywałe :) Jak dla mnie diesel jest najlepszym silnikiem ;) oczywiście jeśli chodzi o dystanse rzędu 2-10 km dziennie to benzyniak tylko :D
Mustank1
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2014-12-23, 13:52

Post autor: Mustank1 »

A jaki masz samochód, że Ci tak mało pali ? Na dzień dzisiejszy 4l kosztują trochę ponad 20 zł. Więc za 100 zł przejedziesz prawie 500 km. Nie wydaje Ci się to dziwne ?
damianek
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-05, 19:27

Post autor: damianek »

Jeśli robisz dużo km po trasie to tylko ropniak, natomiast jeśli więcej jeździsz wokoło komina czyli po mieście to moim zdaniem gaz będzie lepszym wyjściem. Nikt nie chce wymieniać w diesel filtra cząsteczek stałych.
inimon
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2015-01-14, 16:56
Kontakt:

Post autor: inimon »

Era silników na olej napędowy się kończy ! Każdy rozsądny użytkownik wybierać powinien benzynę ewentualnie przekształcić ją na LPG
ODPOWIEDZ