pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Autostop.

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Autostop.

Post autor: Empatia »

Jeździliście kiedyś? Chcielibyście kiedyś przemierzyć całą Polskę autostopem albo i cały świat? ;> A może uważacie, że to zbyt ryzykowne?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Zawsze chciałam to zrobić, tylko nigdy nie wiadomo co za świr raczy cie podwieźć. Niemniej jednak chciałabym, zawsze to jakaś przygoda.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Jeździliście kiedyś?
Czasem się złapało z kumpelkami po praktykach, ale bardzo rzadko. Nigdy sama nie wsiadłam do auta obcego kierowcy.
Empatia pisze:Chcielibyście kiedyś przemierzyć całą Polskę autostopem albo i cały świat? ;>
Mój kolega tak zrobił z jakimiś znajomymi, przez 2 miesiące zwiedzili całą Europę. Może i chciałabym, ale jednak za bardzo obawiam się, za dużo czytałam o "kierowcach" którzy oferowali, że Cię podwiozą. Nie dla mnie takie ryzyko.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nie nigdy. Dla mnie to niepotrzebne ryzyko. Zawsze mi rodzice mówili, że nigdy nie mam jezdzic na stopa i jakoś tak nie mogłabym wsiąść do obcego samochodu z obcym kierowcą, nawet gdybym była z koleżanką...
Empatia pisze:? Chcielibyście kiedyś przemierzyć całą Polskę autostopem albo i cały świat?
Autostopem nie. Rowerem tak :)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nie jeździłam nigdy, ale chciałabym kiedyś. Na pewno nie sama, czy z jedną koleżanką, ale w większej grupce, za bardzo boję się ryzyka. Chociaż nie wiem, czy nawet jadąc ze znajomymi miałabym odwagę przemierzyć całą Polskę, a co dopiero Europę.

Jak jadę z mamą, to też nigdy nikogo nie zabieramy, bo na kierowcę też może czyhać jakieś ryzyko. Ale ostatnio jak jechałam z wujkiem, to wziął jakąś panią łapiącą stopa, aż się zdziwiłam. Akurat wolne miejsce było tylko koło mnie, więc siłą rzeczy musiałam koło niej siedzieć, a dziwną kobietą była, bardzo. Podobno porusza się tylko w ten sposób.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nigdy nie jechałam autostopem. Ale myślę, że warto by było spróbować. Ryzykowne? Może. Poniekąd to jest w tym takie ekscytujące. Ale nie wiem czy tak od razu Polskę i świat. Na takie podróże wolałabym inny środek lokomocji.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Jechałam tylko kilka razy autostopem. Z koleżanką lub kolegą. Zawsze ktoś drugi. To podstawowa zasada.
Co do wycieczek to chciałabym przejechać nie tylko Polskę, ale najlepiej swoim samochodem. Albo pociągami.

Kiedyś mi opowiadano o śmiesznych przygodach autostopem: kumpel w niedługim czasie jechał autostopem 3 razy. Raz z dziewczyną łapali stopa trzymając dwie flaszki. Zatrzymała się zakonnica. Innym razem zatrzymał się policjant jak kumpel wracał na kacu, następnym razem zabrał go koleś, który pracował jako klaun. I tak zaczął się zastanawiać kogo jeszcze spotka.
Inny kumpel pojechał do Francji na stopa, albo na koncerty zdarzało mu się tak docierać.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nigdy jeszcze nie jechałam autostopem. Czasami mnie korci, zwłaszcza gdy po lekcjach czekam długo na autobus ale sama się nie odważę.
Chcielibyście kiedyś przemierzyć całą Polskę autostopem albo i cały świat?
Sama, nigdy. Z paczką przyjaciół jak najbardziej. W grupie zawsze bezpieczniej.
kakaowa177
-#
-#
Posty: 317
Rejestracja: 2010-02-10, 20:15

Post autor: kakaowa177 »

Kiedyś jechałam. Nie łapałam stopa tylko po prostu stałam na przystanku. Zatrzymał się samochód a w środku para ludzi w średnim wieku.Zapytali czy mnie podrzucić . Pomyślałam " a co mi tam. to, albo z buta 3 km ".
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Pomyślałam " a co mi tam. to, albo z buta 3 km ".
Masz 3km i jeździsz autobusem? Ja bym chodziła pieszo. Całkiem fajny dystans z rana.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Jeszcze nigdy nie jechałam autostopem. Jeśli już... to na pewno nie samo. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.
Awatar użytkownika
Mikki
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2011-02-27, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mikki »

Mój znajomy w wakacje pojechał autostopem do Pragi z Warszawy. Wycieczka trwała 1,5 miesiąca. Przez Berlin, Monachium, Wiedeń, Budapeszt aż w końcu dojechał do Pragi. Wracał do Warszawy krócej. Ale za to przez Poznań, Świnoujście, Trójmiasto. Wszystko autostopem. Podobno było rewelacyjnie.
kaifasz1
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2013-02-23, 23:32

Post autor: kaifasz1 »

Fajna sprawa ale strasznie męczące są takie podróże
ODPOWIEDZ