pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Deszcz martwych ptaków

Wiadomości ze świata, czyli aktualne wydarzenia na świecie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Deszcz martwych ptaków

Post autor: selene »

Sceny, jak z filmu Hitchocka, miały ostatnio miejsce w miejscowości Beebe w USA. Tysiące martwych ptaków spadło z nieba. Nikt nie potrafi wyjaśnić, dlaczego...

Ulice zasłane ciałami martwych ptaków, co chwila następny spada z nieba...martwy. To nie są sceny z "Ptaków" czy innego niskobudżetowego horroru. To miejscowość w stanie Arkansas, w USA, gdzie doszło do strasznych i niewytłumaczalnych zjawisk.

Nikt nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego ptaki umierają, choć setki biologów i ornitologów, którzy zjechali z całych Stanów Zjednoczonych, głowi się nad tym problemem. Według naukowców, przyczyn śmierci ptaków może być wiele. Niektóre były zmasakrowane, więc mogły zginąć na skutek pioruna lub gradu.

Dzień w którym zaczęły spadać, to Sylwester, śmierć ptaków mogły spowodować sztuczne ognie. Mogły zostać otrute. Wszystkie możliwości są brane pod uwagę. Wybrano losowo 65 ptaków, które zostały wysłane do laboratorium w celu ustalenia przyczyny śmierci. Czy jednak wyniki badań zostaną upublicznione?

W tym samym czasie, 200 kilometrów od miasteczka miało miejsce inne niewytłumaczalne zjawisko, również związane ze śmiercią zwierząt, tym razem ryb. W rzece odkryto ponad 100 tysięcy śniętych ryb. Władze uspokajają i nie łącza obu zdarzeń, jednak trzeba zadać sobie pytanie, co spowodowało oba przypadki. Może jednak są one połączone? Może mamy do czynienia z tajnymi eksperymentami, które mają na celu testowanie nowych rodzajów broni? Czy eksperymenty wymknęły się spod kontroli? Czekamy na kolejne informacje z USA.

Słyszeliście? Na pewno.
Macie jakieś zdanie na ten temat? Własną hipotezę? Sądzicie, że autor artykułu przesadza wspominając o tajnych eksperymentach?
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Jasne, że o tym słyszałam. Najpierw powiedziała mi o tym mama, nie mogłam uwierzyć, potem w telewizji o tym mówili.
Sztuczne ognie raczej wykluczam. Prędzej właśnie jakieś eksperymenty, albo otrucie. Ale poczekajmy aż będą jakieś informacje na ten temat. ;)
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Właśnie znalazłam o tym kolejny artykuł:
Ponad 100 martwych kawek znaleziono w Szwecji.

W małej miejscowości Falkoeping na zachodzie Szwecji znaleziono w nocy ponad 100 martwych kawek. Eksperci na razie nie wiedzą, co spowodowało ich śmierć.
Ptaki znaleziono niedaleko centrum miasta w dzielnicy mieszkaniowej. Leżały na jezdni i na chodnikach. Kilka z nich już zdążyły rozjechać samochody.

Teren natychmiast ogrodzono. Ściągnięto przedstawicieli służb weterynaryjnych.
Nie mamy pojęcia, co mogło stać się z tymi ptakami - powiedział Perry Malmberg, przedstawiciel służb ratowniczych, które bronią wstępu na teren, na którym znaleziono martwe ptaki. Kawki są zbierane i ładowane na samochód. Po badaniach najprawdopodobniej zostaną spalone.

Mogły być chore, ale mogły się również czymś zatruć. Fakt, że wiele ptaków umiera nagle na małym obszarze jest jednak czymś niezwykłym - tłumaczy Henrik Uhlhorn z Państwowego Zakładu Weterynarii. Ornitolog Anders Wirdheim potwierdza to spostrzeżenie. Tłumaczy, że ostra zima i brak pokarmu mogły osłabić ptaki. Coś je prawdopodobnie przestraszyło i zerwały się do lotu nocą, zdezorientowane mogły stracić kierunek i runąć na ziemię. Możliwe też, że zjadły jakąś truciznę.

To już kolejny przypadek masowej śmierci ptaków w ostatnich dniach. W sylwestra w miejscowości Beebe w stanie Arkansas niespodziewanie spadło na ziemię od 3 do 5 tysięcy kosów. Trzy dni później około tysiąca martwych kosów znaleziono w Arkansas.

O znalezieniu dziesiątków martwych ptaków informowała też mieszkanka Kentucky.
Martwe ptaki - 1,5 tys. burzyków szarych - znaleziono także u wybrzeży Chile.


nie wiem, co o tym myśleć. Jakaś plaga?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

No co wy...Ja pierwsze słyszę :O
Koniec świata nadciąga...?
selene pisze:Sądzicie, że autor artykułu przesadza wspominając o tajnych eksperymentach?
Nie i właściwie to jest także moja hipoteza.
Szokujące.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Pojęcia nie mam jak to interpretować, ale wydaje się trochę... Przerażające? Fajerwerki wykluczam. O Szwecji nie słyszałam. Cóż, daje do myślenia.
Awatar użytkownika
Kotnie Bejbe
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2011-01-04, 23:49

Post autor: Kotnie Bejbe »

Normalnie, jakby zbliżała się apokalipsa co czym już Rose wspomniała.
Szczerze mówiąc wolę o tym nie myśleć, to przerażające.
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Destroy pisze:od 3 do 5 tysięcy kosów.
Dlaczego tylko kosy?
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Końca świata nie będzie. ;>
Dopiero niedawno okazało się, że w sprawie maczał palce amerykański Departament Rolnictwa, który nakazał otruć ptaki za pomocą pestycydów. Jak poinformował serwis "My Central Jersey", za pomocą środka chemicznego DRC-1339 uśmiercono przynajmniej 5 tysięcy ptaków. Decydenci nakazali wprawdzie włodarzom miasta upowszechnić informację nt. prowadzonych działań, ale jak się później okazało ich dyrektywa została zlekceważona. Nikt nie spodziewał się bowiem, że sprawy przybiorą tak nieoczekiwany obrót.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

No cóż, można było się tego domyślić, a myślałam, że to tylko w filmach takie akcje...Bo jak sobie dobrze przypominam w większości filmów i książkach katastroficznych winę za takie wydarzenia ponosi państwo i ich potajemne działania, eksperymenty.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Więc wszystko jasne. Ale i tak... Straszny tor to obrało.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Tandetna pisze:Dopiero niedawno okazało się, że w sprawie maczał palce amerykański Departament Rolnictwa, który nakazał otruć ptaki za pomocą pestycydów.
Tylko ciekawe co to miało na celu. O_o
No cóż, czyli wszystko się wyjaśniło. Z końca świata znowu nici. :laugh:
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Icannotfly. pisze:Tylko ciekawe co to miało na celu. O_o
Pewnie ptaki szkodziły rolnictwu. Trzeba było jakoś zmniejszyć ich liczebność.
Icannotfly. pisze:Z końca świata znowu nici. :laugh:
Pecha mamy, cóż ;D.
Awatar użytkownika
sparklesunshine
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2014-04-01, 14:02

Post autor: sparklesunshine »

Icannotfly. pisze:
Tandetna pisze:Dopiero niedawno okazało się, że w sprawie maczał palce amerykański Departament Rolnictwa, który nakazał otruć ptaki za pomocą pestycydów.
Tylko ciekawe co to miało na celu. O_o
No cóż, czyli wszystko się wyjaśniło. Z końca świata znowu nici. :laugh:
szkoda, nie? :D
ODPOWIEDZ