pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wojna

Wiadomości ze świata, czyli aktualne wydarzenia na świecie.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Wojna

Post autor: Destroy »

Czy to wojna w Afganistanie, czy Gruzji, zawsze w domu zostają martwiące się rodziny czekające na powrót ojca/męża/syna/brata itp.

Uważacie, że wysyłanie ludzi z innych krajów na takie wojny ma sens?

http://www.joemonster.org/filmy/25742/Z ... ja_do_domu -filmik o powrocie żołnierzy do domu. Nie wiem jak wy, ale ja się wzruszyłam...
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Moze warto najpierw stwierdzic fakt oczywisty,ze wojna to jakas bzdura i to jest przedewszystkim bez sensu,a to ,ze żołnierze musza wyjezdzac,bronic kraju,atakowac inne czy cos tam jeszcze na tej wojnie robia to coz,taki ich obowiazek. Zreszta czesto sami wierza,ze walcza w slusznej sprawie i choc jest im ciezko zostawic rodzine to i tak jada.
Ostatnio zmieniony 2010-06-22, 19:39 przez marionetkowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

oglądałam ostatnio film "Bracia" i zaczęłam się zastanawiać, jak wiele złego w psychice ludzi, którzy w niej walczą robi wojna. Nie mogłabym być zoną żołnierza, nie dla mnie zamartwianie się codziennie czy czasem coś mu się nie stało, czy czasem nie rzucili w niego granatem. Nie dla mnie strach przed każdym dzwonkiem do drzwi, przed każdym telefonem. Zgadzam się tutaj z marionetkową:
marionetkowa pisze:wojna to jakas bzdura
Wojna potrafi być końcem wszystkiego, nie tylko dla poległych, lecz także dla tych, którzy ją przeżyli. Oni często nie potrafią już potem normalnie funkcjonować.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

ewcia9494 pisze:Nie wiem jak wy, ale ja się wzruszyłam...
Nie tylko Ty.
Cóż, nie rozumiem wojny. To chyba po prostu nie jest jedna z tych rzeczy, którą można zrozumieć. Bezsens, idiotyzm, bzdura. Brak słów. Za to o wiele bardziej można ją odczuć. Nie wiem, nawet nie wyobrażam sobie uczuć tych rodzin. Jak to jest, gdy żyje się w ciągłym strachu przed
niepokorna pisze: każdym dzwonkiem do drzwi, przed każdym telefonem
Czy wysyłanie ludzi na wojnę ma sens? Poniekąd zgodzę się z marionetkową.
inwozeket
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-05-13, 14:07

Post autor: inwozeket »

Zapowiadało się wiele, lecz na szczęscie nie było a sprawa ucichła.
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

Post autor: Mercus »

Zażdym taką interwencją zbrojną stoją koncerny militarne z ogromnymi pieniędzmi. Moją one swoich lobbystów w parlamentach, a przecież decyzja o jakichkolwiek działaniach militarnych pochodzi właśnie stamtąd. Najlepiej chyba widać to na przykładzie Stanów, gdzie przemysł ten jest najbardziej rozwinięty no a Stany co chwile uczestniczą w jakimś konflikcie militarnym. Żeby zobaczyć jak to wygląda od kuchni warto obejrzeć film ''pan życia i śmierci'', który oparty jest na faktach. Drugą sprawą jest to, że chyba w genach mamy już prowadzenie wojen i faceci po prostu naturalnie interesują się tematyką wojenną. Sam mogę potwierdzić to na własnym przykładzie. Jakoś nigdy nie przejawiałem zainteresowania militariami itd. ale jakiś czas temu mój kumpel z pracy zaczął opowiadać jak to był na ASG jaką taktykę stosowali itd. Po powrocie zajrzałem na http://www.bron.pl/ żeby zobaczyć repliki z jakich korzystają i tak się wciągnąłem, że już złożyłem zamówienie na własną, chociaż w żadnej grze jeszcze nie uczestniczyłem, po prostu oglądałem filmiki na yt i czytałem fora.
piopan
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2015-09-21, 15:48

Post autor: piopan »

Dzięki, przyda się :)
ODPOWIEDZ