pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Pomysł na biznes

Tematy na temat pracy, bezrobocia, rynku.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ooo, przypomniało mi się. Chciałam być dziennikarką, pisać w jakieś gazecie.
I nawet z siostrą założyłyśmy naszą domową gazetę...;d wklejałyśmy jakieś przepisy, każdy egzemplarz oczywiście pisany ręcznie i sprzedawany ile łaska, a tu babci, a tu mamie ;d
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

Ja miałem tysiąc pomysłów, ale póki co żadnego nie spełniłem ;/ Jestem przedstawicielem handlowym, a marzy mi się własny biznes. Co będzie dalej? Przekonam się za kilka miesięcy...
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

trzeba ryzykowac. ja tez mam marzenia. postanowilam sobie ze jak skoncze w tym roku ap to zapisze sie na studia, ale tez zaocznie i jednoczesnie zaloze swoj maly biznesik. mam pomysl. nie wymaga duzych nakladow finansowych. potrzebni sa klienci. a czy sie znajda to sie dopiero okaze
purpose
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-20, 12:30

Post autor: purpose »

A wiecie coś konkretnego, sprawdzone o dotacjach na takie biznesy? Jak się o nie ubiegać, gdzie itd?
Stealth
VIP
VIP
Posty: 16
Rejestracja: 2011-10-14, 08:16

Post autor: Stealth »

Moim marzeniem jest lokal który był by połączeniem pubu i restauracji, taka że posiedzieć, porozmawiać, wypić piwko i dobrze zjeść :) o dodatkowo mała kawiarnia, najlepiej gdzieś w parku. A wymarzona praca to coś jak Anthony Bourdain lub Robert Makłowicz - jeździć po świecie i jeść lokalne przysmaki :D
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

Sporo tego było. To co pamiętam:
- chciałam być znaną projektantką mody i mieć swój ekskluzywny sklep
- chciałam ilustrować książki i je pisać
- chciałam być dziennikarką i pisać artykuły do gazety
- chciałam być psychiatrą oraz mieć prywatny gabinet
- chciałam sprzedawać kolczyki, pierścionki, korale i inne tego typu wyroby własne
- chciałam być słynnym fotografem
- ...
mak1234
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-24, 12:42

Post autor: mak1234 »

własny biznes to świetna sprawa, bo nikt Cie nie kontroluje itd ale roboty papierkowej jest cała masa... ja korzystam przy rozliczaniu z PIT 2013
kobza1
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-04, 15:23

Post autor: kobza1 »

Myślę że jeśli ktoś ma pomysł na biznes to powinien nie dzielić się nim z nikim:P
linaresa
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-13, 13:54

Post autor: linaresa »

tak samo uważam. Jeśli masz pomysł na biznes to zachowaj go dla siebie, bo ktoś może wykorzystać Twój pomysł i zostawić Ciebie na lodzie
______________
odwiedź tą stronę
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

E tam, przesadzacie ;-) Jest wiele oczywistych biznesów, które mogą wypalić i niektóre z nich są tak powszechne, że nawet jeśli inna osoba podłapie pomysł w innym mieście, to nic złego się nie stanie :P Np. jeśli ja zajmę się transportem we Wrocławiu, to moja firma nie padnie, jeśli jakaś Basia, Kasia, czy Ola założy również firmę transportową np. w Gdańsku ;-) Bo w niektórych przypadkach liczy się sposób prowadzenia biznesu, a nie tylko pomysł na niego :)
Orchidea
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-05, 11:46

Post autor: Orchidea »

Jeżeli jest to unikatowy pomysł, to faktycznie - lepiej się nim nie dzielić. Zwłaszcza, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy działalności.
A ja się podzielę, nie będę żyła.
Ukończyłam kurs wizażu i na dniach z koleżanką otweiramy własny, mały salonik. To prawda, że załatwiania jest bardzo dużo, zwłaszacza, gdy staramy się o dotacje. A te można uzyskać z PUP, bądź WUP
gullku
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-07, 08:24

Post autor: gullku »

błętkina krew pisze:E tam, przesadzacie ;-) Jest wiele oczywistych biznesów, które mogą wypalić i niektóre z nich są tak powszechne, że nawet jeśli inna osoba podłapie pomysł w innym mieście, to nic złego się nie stanie :P Np. jeśli ja zajmę się transportem we Wrocławiu, to moja firma nie padnie, jeśli jakaś Basia, Kasia, czy Ola założy również firmę transportową np. w Gdańsku ;-) Bo w niektórych przypadkach liczy się sposób prowadzenia biznesu, a nie tylko pomysł na niego :)
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałaś i zastanów się czy to ma sens. Bo jak dla mnie nie ma żadnego. Jeśli ma się pomysł na biznes to trzeba go zachować dla siebie do czasu, aż się go nie otworzy. Po co ma ktoś się chwalić jakimś pomysłem skoro ktoś może go ukraść ? Poza tym ludzie teraz myślą o tym, żeby otworzyć coś unikatowego niż kolejną restaurację, pub czy sklep monopolowy.
Majki98
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-10, 23:58

Post autor: Majki98 »

Jeżeli macie problem z położeniem parkietów itp. polecam odwiedzić stronkę parkiety Kraków , sam skorzystałem z ich usług. Pełen profesjonalizm
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

A może szkolenia z BHP ? Są to szkolenia które są w Polsce w wielu zakładach są wciąż obowiązkowe.
floteka
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-25, 13:53

Post autor: floteka »

Tak tylko, że takich ludzi od szkoleń BHP jest teraz multum, więc to chyba odpada ;)
ODPOWIEDZ