pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Letnia praca.

Tematy na temat pracy, bezrobocia, rynku.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Praktycznie przez całe liceum dorabiałam w firmie matki mojej koleżanki z klasy. Teraz mam zamiar wyjechać do Szkocji, do wujka i tam coś znaleźć. Cztery miesiące bezczynnego siedzenia to stanowczo za dużo. Jeżeli nie uda mi się z wyjazdem, to w czerwcu idę na kurs barmański i szukam pracy w jakiejś knajpie.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

zastanawiam się czy gdybym dała ogłoszenie, ze szukam pracy- opieka nad dzieckiem coś by się znalazło na wakacje?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

uniqex33 zawsze warto spróbować. Jeśli masz doświadczenie w opiece nad dziećmi to napisz o tym. Ludzie zawsze inaczej patrzą na takie ogłoszenia.
Najlepiej napisz to co chciałabyś przeczytać na miejscu mamy, która musi powierzyć swojego dziecko w ręce opiekunki.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

uniqex33, nie zaszkodzi spróbować, a nuż Ci sie uda...
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 17:29 przez NAwiedzonA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

uniqex33 pisze:zastanawiam się czy gdybym dała ogłoszenie, ze szukam pracy- opieka nad dzieckiem coś by się znalazło na wakacje?
warto spróbować, ale z tego co się orientuję, zawsze lepiej samemu poszukać, bo niestety rzadko kiedy coś przychodzi samo. Po prostu tych ogłoszeń jest dość dużo, jest w czym wybierać i zazwyczaj jeśli ktoś szuka takiej opiekunki, to sam zamieszcza stosowną informację.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Niestety nie znalazłam jeszcze z powodu braku czasu i skupienia się na maturze.
Żywię jednak ogromną nadzieję,że uda mi się coś znaleźć.Myślałam o pracy nad morzem,ponieważ wiem,że zarobiłabym o wiele więcej niż w mieście.Wcześniej całe dnie spędzałam w stajni, wprawdzie nie dostawałam wynagrodzenia,ale przez to,że pracuję nie muszę płacić za utrzymanie moich koni.
Zwykle w wakacje pracowałam także dorywczo na wszystkich sesjach albo pokazach,które wcześniej musiałam odwoływać z braku czasu.Najchętniej spędzałabym teraz całe dnie w stajni,jednak trzeba zarobić na studia..
Awatar użytkownika
Martucha
-#
-#
Posty: 524
Rejestracja: 2010-05-02, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Martucha »

Wcześniej nie pracowałam w wakacje. Teraz chciałabym poszukać jakiejś pracy na wakacje i nie wiem jak się do tego zabrać. :oops:
Dać jakieś ogłoszenie, czy lepiej samemu poprzeglądać ogłoszenia?
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Praca na swój rachunek to odpowiedzialna decyzja i duży krok w dorosłość.. Nigdy sam jej nie szukałem, nie dawałem ani nie czytałem ogłoszeń. Pracować zaczynałem z ojcem, przeróżne roboty - sporo kasy na tym się zarabia dlatego mój profit wynosił stówę dniówki, ale lekko nie było.
Letnio dorywczo muszę powiedzieć wcale nie pracowałem na truskawkach, czy jakiś ulotkach. Robotę dostaję dzięki kumplom, fajnie bo nie jest się wśród nieznajomych od samego początku, tylko kogoś zawsze się zna.
Najlepsza jaką miałem była w czterogwiazdkowym hotelu Warszawianka, przygotowywanie bankietów, obsługiwanie wesel itp. Nie dość że było w sumie dość przyjemnie, nie stroniło się od alkoholu w małym gronie w ukryciu to dostawałem dychę za godzinę. Trzeba było tylko być dostępnym całodobowo, czas rozpoczęcia pracy nie był do końca ustalony ale uciążliwe to tak bardzo nie było.
Teraz w maju odbywając nieodpłatne praktyki szkolne w urzędzie miasta postanowiliśmy z kumplem robić dodatkowo w piekarni na drugą zmianę. Tylko 7zł/h ale jest blisko wszystko. W konsekwencji czego wstaję po 6 na pociąg, o 8.00 jestem w urzędzie o 13.00 wychodzę do piekarni zaczynam pracę o 14 - kończę o 22 i jak wracam pociągiem do domu jest 23.40 i koło się zamyka.
Dzięki temu można dorobić trochę grosza na drobne wydatki i.. wydorośleć. Ciężka praca uszlachetnia :]
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

uniqex33 pisze:zastanawiam się czy gdybym dała ogłoszenie, ze szukam pracy- opieka nad dzieckiem coś by się znalazło na wakacje?
Warto spróbować.

Ja też panicznie potrzebuję coś znaleźć.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

SynSula pisze:Ja też panicznie potrzebuję coś znaleźć.
myślałam jeszcze nad rozejrzeniem się za np. rozkładaniem towaru w jakiś większych marketach

Miałam możliwość wyjechania do Irlandii, opłacony przelot, zapewniony nocleg. Opieka nad dzieckiem mojej cioci szwagierki, ale oni chcą opiekunką na 3 miesiące, bo tak to im się to po prostu nie opłaca, pod sierpnia do października -,-' no a ja mam szkołę. :/
kakaowa177
-#
-#
Posty: 317
Rejestracja: 2010-02-10, 20:15

Post autor: kakaowa177 »

Ja pierwszy raz poszłam w wakacje do pracy jak miałam 15 lat i tylko dlatego że była okazja. nie szukałam.
Pracowałam w sklepie układając towar i ogólnie pomagając.
POtem pracowałam w barze szybkiej obsługi. Jako kasjerka i kelnerka.
Tego roku znowu wybieram się do sklepu ale już jako kasjerka.
Fajna sprawa mieć swoją kasę i byc niezaleznym chociaż przez jakiś czas. Dzięki takiej pracy kupiłam sobie dużo konkretnych rzeczy i byłam z siebie bardzo dumna kiedy moglam kupic za własne pieniądze.
Awatar użytkownika
Pivo
-#
-#
Posty: 306
Rejestracja: 2010-07-16, 14:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Pivo »

Ja na wakacje często pracuję "dla rodziny". A to pomaluję babci łazienkę, a to nazrywam komuś wiśni itp. Może wielkiej kasy nie ma ale zawsze to o te 100pln więcej.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja postanowiłam rozkręcić chrzanowy biznes. Chrzan drogi, a u mnie tego jest od cholery, więc może coś z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

W tym roku szukałam pracy bardzo długo i nic oprócz siedzenia na kasie, czego wykonywać nie chcę, nie znalazłam. Udzielam korepetycji z angielskiego (niektórzy mają komisy, co mnie wcale nie martwi ;]), także coś wpadnie. Poza tym jakieś zbieranie wiśni, może wpadnie coś jeszcze, oby.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

Jak ktoś chce zarobić i się przy tym jakoś specjalnie nie narobić no i oczywiście ma możliwości, to polecam poświęcić trochę czasu na kurs u WOPRowców.
Na wakacje, również dorywczo, praca idealna. Cały dzień piasek, parasole, woda, fajne widoki, a kasa leci do kieszeni :>
ODPOWIEDZ