pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Letnia praca.

Tematy na temat pracy, bezrobocia, rynku.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Letnia praca.

Post autor: agg »

Pytanie dla osób, które pracują lub też nie. Mieliście kiedyś jakąś dorywczą letnią prace?
Jaka to było? Ile można było zarobić?
Jak znaleźć sobie wakacyjną pracę będą niepełnoletnim ?
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Ja już znalazłam.
Wystarczy, ze zrobię książeczkę sanepidowską i będę mogła pracować nawet w weekendy.

Prace znaleźć stosunkowo łatwo, trzeba tylko popytać.

Ja prawdopodobnie będę wykładać towar w Kerfurze.


Ale można przecież robić zakupy starszej sąsiadce.
Zaopiekować się dzieckiem.
Wyprowadzić psy
Umyć okna
Roznosić ulotki.

Podobno rynek otwiera się dla młodzieży.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

W tym roku planuje zalatwić sobie staż (od lipca do końca września). Mam nadzieję, że się uda, a jak nie to będę musiała znalezc coś innego.
W tamtym roku jezdziłam na truskawki. Masakra. Płacili mało, musiałam dojezdzać dość daleko rowerem. Ale wiadomo każdy gorsz się liczy :D Więc pojechalam raz, pojechałam drugi i za drugim razem chcieli mnie odwiezc do szpitala. Ścierpła mi noga i nie mogłm chodzić, bo mi się dziwnie stopa wykręciła...I idę idę i bum. I do lekarza jednego, drugiego, prześwietlenie. Przez dwa tygodnie nie mogłam iść normalnie, bo nie mogłam stopy prosto ułożyć (była taka wygięta w pół)...
A w tamtym roku jeszcze jezdziłam na wiśnie - bardziej się opłacało. Może nie było kokosów, ale 70 zł za 3 dni (praca przez kilka godzin dziennie) lepsze to niż siedzenie w domu i nic nie robienie.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Ja jeździłam na czereśnie. Kase można było zarobić, ale jest to zdecydowanie cos NIE dla mnie. Nienawidzę wcześnie wstawać itp. Praca męcząca dość. Chciałabym znaleźć sobie jakąś prace w sklepiku jakimś albo cos ale mam dopiero 16 lat. Fajna byłaby też opieka nad dziećmi ale nie wiem jak sie za to zabrać
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

SynSula pisze:Prace znaleźć stosunkowo łatwo, trzeba tylko popytać.
o moim zdaniem to wcale takie łatwe nie jest. Od matury pracuję w wakacje i zazwyczaj trochę czasu i wysiłku zajmuje samo znalezienie takiej pracy.

na zbiory w Polsce nie warto jeździć, bo strasznie mało płacą, człowiek się narobi, nastoi lub nakuca w słońcu i zazwyczaj konkretnej sumy i tak nie ma.
Pracowałam jeszcze w firmie produkującej rajstopy i lodówki.
Od 2 lat jeżdżę na zbiory za granicę i mimo, że się trochę napracuję, to jednak warto, bo mam z tego konkretne pieniądze. Mam nadzieję, że w tym roku też mi się uda.
Oczywiście czekają mnie jeszcze 2 tygodniowe praktyki w ramach mojego kierunku, ale to czysta fikcja.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Ja to jedynie truskawki zbierałam. I nawet nieźle na tym wyszłam. Jakoś nawet nie miałam problemów z wczesnym wstawaniem.:) Ale upał to był straszny.
Chciałam jeszcze iść zbierać wiśnie, ale coś mi się rozmyśliło. ;D
Gość

Post autor: Gość »

uniqex33 pisze:Mieliście kiedyś jakąś dorywczą letnią prace?
pracowałam sprzedając pamiątki nad morzem, w fast foodzie, jak byłam niepełnoletnia.
uniqex33 pisze:Jaka to było? Ile można było zarobić?
zależy co komu odpowiada, mnie się bardzo podobało, pracowałam 8 h, resztę dnia mogłam spędzić na plaży;] zarobki były zadowalające jak dla mnie, dostawałam 1500 zł/mies.
uniqex33 pisze:Jak znaleźć sobie wakacyjną pracę będą niepełnoletnim ?
z przyjaciółką szukałam w internecie, dzwoniłam.
w większym mieście łatwiej znaleźć prace, w markecie, przy roznoszeniu ulotek...
ja musiałam wyruszać w dalsze podróże;]
Awatar użytkownika
flammable.
-#
-#
Posty: 166
Rejestracja: 2010-03-01, 00:11

Post autor: flammable. »

wylogowało mnie, więc mój post został zapisany jako 'gość'...
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

Na wsi raczej bardzo łatwo znaleźć pracę. Wystarczy rolnika spytać czy nie można pomoc w polu, oczywiście za pieniądze. Nie dostanie się dużo, od około 50 zł w górę, ale jak bedzie się, np. co drugi dzień u kilku osób pracowało, np. u jednego we poniedziałek i wtorek, u drugiego w cwartek i u trzeciego w sobote to zarobi się od około 200 nawet do 500 złotych i przez lato można zarobić gdzieś blisko 5000 lub wyżej, zależy jak kto zapłaci i jak będziesz pracować.
W mieście to jak zawsze: wyprowadzić psa, umyć samochód, wytrzepać dywan, zrobić zakupy, o sprzątaniu mieszkania nie piszę, bo to duże ryzyko, że można coś ukraść, więc mało osób by się zgodziło. I cennik: pies - ok.10zł, auto - od 20 zł zakupy - od 20 zł
I jak ma się wolny czas to można ze 4 auta umyć i 6 psów wyprowadzić i przy okazji zrobić zakupy dwóm staruszkom. To daje nam od 200 zł do 300 lub wyżej jak ktoś bogatszy(niekoniecznie bogatszy, wystarczy, że ktoś widzi, że się starasz).
Powiedzmy 4 razy w tygodniu(w zależności od twojego zaangażowania) około 1000 w kieszeni, czyli w wakacje - gzieś w pobliżu 7-8000.
Lub praca na czarno, dostaje się więcej niż za pracę stałą, bo bez ubezpieczenia itp.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

FunksterGangster pisze:gzieś w pobliżu 7-8000.
to naprawdę w dużych marzeniach.
Nawet przeciętny człowiek pracujący na normalną umowę tyle nie zarobi przed 2 miesiące, więc nie opowiadaj bajek.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

Ty ile byś zapłaciła za umycie swojego auta, bo chyba nie 5 zł.
Pisałem, że jakby ktoś pracował 4 razy w tygodniu lub więcej i z dużym zaangażowaniew w to co robi, a nie wypłuka tylko samochód, czy coś i tyle.
7 tysi można zarobić, ale wtedy traci się całe wakacje. Pojedź sobie do rodziny, która mieszka w wielkim mieście, na pewno więcej niż 10 brudnych aut spotkasz, powiesz właścicielowi, że za 3 dychy mu umyjesz i masz za 10 samochodów 300 zł. i 10 takich dni lub więcej, w zalezności ile spotkasz brudnych pojazdów i masz 6000 zł. Wystarczy dużo cierpliwości i wytrwałości. Sam bym to robił, nawet w wiosne i jesień, tylko nie mieszkam już w takim dużym mieście, tylko w małym miasteczku gdzie nie ma za dużo chętnych do tego żeby ktoś mu umył fure.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

FunksterGangster pisze:Ty ile byś zapłaciła za umycie swojego auta, bo chyba nie 5 zł.
Pisałem, że jakby ktoś pracował 4 razy w tygodniu lub więcej i z dużym zaangażowaniew w to co robi, a nie wypłuka tylko samochód, czy coś i tyle.
nie kwestionuję chęci, zaangażowania tylko warunki finansowe panujące w naszym kraju i rzeczywistości. Od 3 lat pracuję w wakacje i coś nie coś o tym wiem. I tak - pracowałam w dużym mieście.
FunksterGangster pisze:Pisałem, że jakby ktoś pracował 4 razy w tygodniu lub więcej
ja pracowałam nawet 5 dni i czasami w soboty na 3 zmiany i dostawałam co miesiąc może z 1500 zł. Poza tym jeszcze mieszkałam wtedy sama w mieście, w którym pracowałam wydawałam na jedzenie i zawsze dochodziłam do wniosku, że dorosłość jest do chrzanu ;p
FunksterGangster pisze:7 tysi można zarobić, ale wtedy traci się całe wakacje.
nadal wychodzę z założenia, że w 2 miesiące jest to niewykonalne.
No chyba, że za granicą. Wtedy jest to wykonalne nawet w miesiąc lub krócej.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

niepokorna pisze:Poza tym jeszcze mieszkałam wtedy sama w mieście, w którym pracowałam wydawałam na jedzenie i zawsze dochodziłam do wniosku, że dorosłość jest do chrzanu
Tego nie brałem pod uwagę
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jakąś się na pewno znajdzie... trzeba w końcu za coś sie wziąć...
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Dla chcącego nic trudnego !!
ODPOWIEDZ