pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Atopowe zapalenie skóry

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
lektor
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-12-06, 10:21

Atopowe zapalenie skóry

Post autor: lektor »

Czy ktoś z Was zmaga się z tą chorobą? jak sobie radzicie, czym się leczycie? czy chodzicie na basen? Ja mam AZS, niby nie jest ze mną bardzo źle, raz na jakiś czas muszę tylko poratować się sterydem, ale jak tylko pójdę na basen to tydzień nie mogę dojść do ładu, swędzi koszmarnie :/
kreolka
-#
-#
Posty: 27
Rejestracja: 2014-11-20, 17:22

Post autor: kreolka »

Wiadomo, że tak reaguje Twoja skóra, bo woda dodatkowo ją wysusza, a chlor jeszcze ją podrażnia. Ale myślę, że nie ma sensu wyrzekać się basenu, tylko warto po takiej wizycie dobrze zabezpieczyć skórę. Dokładnie spłukać chlor i użyć dobrego kremu nawilżającego.
fati00
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2014-11-21, 00:22

Post autor: fati00 »

To jakie kremy czy inne specyfik radzicie? Wróciłam niedawno zza granicy i skóre mam w opłakanym stanie, nie co że twarz w trądziku to dodatkowo świąd na ciele i nawet skórze głowy.. jestem zrozpaczona. Czy można to jakoś załatwić, posmarować nie chodząc na wizyty do lekarza? Nie mam na to czasu..
Suzanne
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2011-12-06, 16:25

Post autor: Suzanne »

No wiesz, teoretycznie przy AZS powinno się niestety unikać basenu, żeby nie podrażnić dodatkowo skóry. Po basenie i nie tylko możesz stosować krem Dermaveel, który świetnie sobie radzi ze świądem i przede wszystkim suchością skóry. Powinno pomóc. Daj znać jak wypróbujesz. pozdrawiam.
fati00
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2014-11-21, 00:22

Post autor: fati00 »

No to trzeba po weekendzie wybrać się na zakupy. A tymczasem ratuje mnie kąpiel i nawilżanie, żeby wytrzymać kolejne godziny... Nigdy bym nie powiedziała, że to takie męczące. Gorsze niż ból zęba.
Lunatyczka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-02-08, 23:29

Post autor: Lunatyczka »

Ja mam azs i moje dzieci. Eh taki miks genetyczny... staram sie trzymac diete. Bez chemi konserwantow malo przetworzone plus eywalam z niej to co uczula. Mi tersz na dloniach wychodzi :( chyba z racji wieku. Niestety jedno z dzieci mocno choruje. Starsze natomiast teraz w zimie tez dostalo na przedramieniach uczulenia po basenie. Na razie smaruje lekobaza i maslem shea. A na brzuchu i nogach drapie bo sucha skora. Nie chce sie smarowac tu mam problem by je przekonac.
Pzdr😉
fati00
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2014-11-21, 00:22

Post autor: fati00 »

Suzanne pisze:No wiesz, teoretycznie przy AZS powinno się niestety unikać basenu, żeby nie podrażnić dodatkowo skóry. Po basenie i nie tylko możesz stosować krem Dermaveel, który świetnie sobie radzi ze świądem i przede wszystkim suchością skóry. Powinno pomóc. Daj znać jak wypróbujesz. pozdrawiam.
Mam również dermaveel, ale smaruje nim moje dziecko. W zime stan skóry ma naprawdę w kiepskim stanie a dzięki kremowi troche niwelujemy oznaki zapalenia skóry.
hetmanka
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2011-12-15, 11:17

Post autor: hetmanka »

Znam ten ból niestety.... Z basenu zrezygnowałam całkowicie. Ostatnio stosuję tylko krem dermaveel i odpukać, na razie pomaga i wystarcza i jest okej. Ale słyszałam ostatnio, że pomagają kąpiele w roztworze sody oczyszczonej- muszę się dowiedzieć dokładnie i spróbować.
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Na atopowe zapalenie skóry działają świetnie i niektóre preparaty Dr Michaels przeznaczone do leczenia łuszczycy. Świetnie sprawdza się np. maść, która została wyprodukowana jedynie z naturalnych składników, jest bezsterydowa i łagodzi stany zapalne skóry oraz świąd.

Obrazek
Lunatyczka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-02-08, 23:29

Post autor: Lunatyczka »

Mlodsze ktore ma ciezkie azs nie chodzi na basen a starsza sprawdzilam nie nasmarowala sie rano przed basenem, mają lekcje w szkole. Nie prawdą też jest że przy tym schorzeniu nie można chodzić na basen. Skore ma ładną, dermaveel nie zastosuję u synka bo ma wyciąg z kory leszczyny tu dziecko ma uczulenie na wszystkie drzewa które już zaczynają pylić :(
Pzdr😉
Tusia
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-01-17, 15:08

Post autor: Tusia »

A próbowałyście posiłkować się dermokosmetykami lipikaru ? Mam o nich bardzo dobre zdanie, po zastosowaniu widziałam autentyczne efekty jeśli chodzi o zmniejszenie zaczerwienienia i nawilżenie skóry po zastosowaniu. U nas azs zdecydowanie widać - ma powiązania genetyczne.
Folie
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-17, 00:25

Post autor: Folie »

Gdyby ktoś szukał rzetelnych informacji na temat AZS, to warto zajrzeć do tego artykułu http://www.smedyczny.pl/atopowe-zapalen ... ak-leczyc/ :) Znajdziemy tam podstawowe informacje zebrane w pigułce, co z pewnością będzie pomocne dla wszystkich nieobeznanych z tą chorobą.
weroobihe
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-05-27, 13:58

Post autor: weroobihe »

Nie miałem jeszcze z takim czymś do czynienia...
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Na AZS działają te same leki co na łuszczycę, ale ta druga choroba jest jednak gorsza. Może wpływać na inne narządy http://drmichaels.com.pl/luszczyca-a-ch ... miazdzyca/ a to już nie są żarty.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

Weź sobie jeszcze poczytaj na ten temat artykuły na stronach, gdzie masz porady. Coś jak tu http://sulphur.com.pl/problem/atopia pojawiają się informacje o problemach ze skórą i różne informacje jak sobie z tym radzić. Oczywiście nic nie zastąpi fachowców, ale warto wiedzieć więcej o swoim problemie.
ODPOWIEDZ