pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Higiena uszu.

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Higiena uszu.

Post autor: selene »

Słyszeliście o tym, że patyczki do uszu są niezdrowe? Często wywołują odwrotny skutek, niż powinny - a mianowicie sprawiają, że woskowina uszna dostaje się w głąb ucha. Jest tam po prostu wpychana. Ponoć laryngolodzy mają takie zdanie.
Więc czym dbać o uszy? Są specjalne specyfiki do tego celu. Ale patyczki "powinny wyjść z użytku".
Jak to jest w Waszym przypadku? Co myślicie o tej szkodliwości popularnych dzisiaj patyczków do uszu? Płuczecie uszy jakimiś preparatami?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Słyszałam o tym, że patyczki do uszu są niezdrowe i nie używam ich. Nie mam skłonności do nadmiernego wydzielania woskowiny i dlatego nie korzystam z żadnych preparatów. Wystarczy, że przemyje ucho delikatnie wodą i po sprawie.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Nie wiedziałam, że to niezdrowe... :unsure:
Używam patyczków do uszu, albo po prostu kąpiąc się przemywam je wodą.
Jest jakiś taki preparat, który się wpsikuje do ucha... ale jak sobie wyobraziłam, że ta cała woskowina będzie mi z ucha wyplywać... albo (co gorsza!) nie wypłynie od razu, tylko np. w autobusie, szkole... :shock:
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Słyszałam już o tym dawno temu ;] Patyczki służą do zewnętrznego czyszczenia (odkrytej części) ucha.
selene pisze:Płuczecie uszy jakimiś preparatami?
Nie jakoś nigdy. Tylko woda i patyczek.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Destroy, to nie działa w ten sposób ;D. Po prostu przepłukujesz ucho preparatem, potem przemywasz zwykłą wodą i tyle. Woskowina się rozpuszcza. Osobiście od czasu do czasu korzystam z a-cerumen; jeśli chodzi o uszy wolę być ostrożna.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Tak, przekonałam się o tym, że patyczki są niezdrowe i niebezpieczne, ale jakoś niczego mnie nie nauczyło i używam ich dalej. ;s

W zeszłym roku w czerwcu jakoś pobolewało mnie ucho, chyba mnie zawiało to pomyślałam 'pogrzebie' patyczkiem. Tak pogrzebałam, że na drugi dzień obudziłam się i nic na to ucho nie słyszałam (najprawdopodobniej 'ubiłam' tą woskowinę). Kolejnego dnia wyjeżdżałam do Krakowa to też czasu na żadne leczenie preparatami nie było mowy i biegiem prywatnie do laryngologa - 100 zł w plecy.... :|
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Tandetna pisze:100 zł w plecy.... :|
Aż tyle? Nie sądziłam, że tyle biorą. Wniosek prosty, faktycznie warto uważać ;p.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

selene pisze:Aż tyle? Nie sądziłam, że tyle biorą.
Żeby tylko. To i tak jest mała kwota, jak na prywatną wizytę :?

Słyszałam już kilka lat temu, że patyczki są szkodliwe, jednakże czasem ich używam, rzadko, bo rzadko, ale nic mi się jeszcze nie stało.

Nie stosuję żadnych płynów, myję uszy normalnie przy codziennej kąpieli.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Również słyszałam, że patyczki do uszów są niezdrowe a nadal je używam, może nie za często, ale jednak. Staram się to robić delikatnie a póki co nic złego z uszami nie miałam. Nie stosuje jakiś specjalnych preparatów, myje je i tyle.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Empatia pisze:Słyszałam już kilka lat temu, że patyczki są szkodliwe, jednakże czasem ich używam, rzadko, bo rzadko, ale nic mi się jeszcze nie stało.
mi to mama ciągle powtarza, gdy tylko ich używam. Ale muszę przyznać, że kiedyś tak zawzięcie czyściłam patyczkiem ucho, że przez 2 dni na nie gorzej słyszałam, więc teraz staram się to robić naprawdę delikatnie
kakaowa177
-#
-#
Posty: 317
Rejestracja: 2010-02-10, 20:15

Post autor: kakaowa177 »

Ja czyszczę patyczkami chociaż wiem, że są szkodliwe. Moja mama kupiła ostatnio jakiś preparat w aptece, kosztował 15 zł i jest świetny
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

a ja czyszcze paluszkami, wlasnie dlatego ze patyczki zatykaly mi ucho jeszcze bardziej
Awatar użytkownika
cherrious
-#
-#
Posty: 129
Rejestracja: 2011-09-28, 22:03

Post autor: cherrious »

nie wiedziałam że patyczki są szkodliwe, a używam ich odkąd pamiętam :o
zouzie
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-05-28, 14:39

Post autor: zouzie »

Mam obsesje na tym punkcie.
walio
-#
-#
Posty: 315
Rejestracja: 2016-08-24, 02:21

Post autor: walio »

Jeżeli ucho się zatka to nie koniecznie trzeba od razu lecieć do lekarza, na początek warto spróbować domowych sposobów na ich odetkanie http://www.miasto-dialogu.pl/cialo-obce ... lub-nosie/
ODPOWIEDZ