pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Choroby genetyczne

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Choroby genetyczne

Post autor: kashmira »

Zdarza się, że czasem w otrzymujemy w genach choroby mniej czy bardziej poważne. Czy u was w rodzinie są genetyczne choroby? Sądzicie, że po pewnym czasie niezależnie od zapobiegania przed nimi już jej macie?
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

U mnie mój daleki dziadek miał cukrzyce. I od tej pory co 2 mężczyzna choruje na tą chorobę. Tak się składa że aktualnie 2 osobą jestem ja ale na szczęście obecnie jestem zdrów :)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

M. pisze:Sądzicie, że po pewnym czasie niezależnie od zapobiegania przed nimi już jej macie?
Choroby genetyczne wcale nie muszą być dziedziczne, owszem, są takie, które można odziedziczyć, ale są i też te niedziedziczące się.

W mojej rodzinie występuje cukrzyca, od czasu do czasu robię badania i w sumie tyle.
s3r0 pisze:daleki dziadek
:shock:
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Empatia pisze::shock:
O co chodzi?

[ Komentarz dodany przez: Empatia: 2010-05-18, 16:16 ]
Pierwszy raz zetknęłam się z określeniem 'daleki' dziadek. Dla mnie słowo dziadek ma jedno, jasne znaczenie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Zrobię z siebie idiotkę, ale nie wiedziałam, że cukrzyca jest chorobą genetyczną...
Z tego co wiem u mnie w rodzinie nie ma takich chorób. Często jest tak, że dowiadujemy się, że dana choroba występuje w rodzinie gdy zostaje u Nas wykryta. Wcześniej nie robimy badań kontrolnych.
Awatar użytkownika
Eroll
-#
-#
Posty: 112
Rejestracja: 2010-05-04, 15:08

Post autor: Eroll »

M. pisze:Sądzicie, że po pewnym czasie niezależnie od zapobiegania przed nimi już jej macie?
To zdanie jest nie po polsku, czy ze mną jest coś nie tak?

Choroby genetyczne, jak każdy wie są nam (niektórym) zapisane razem z genami. To nie zależy od nas. I to niekoniecznie muszą być choroby dziedziczne. Jak plemnik spotka się z komórką jajową i przy tworzeniu materiału genetycznego zabraknie im gdzieś chromosomu lub w innym miejscu umieszczą go za dużo, to niestety mamy "przerąbane". Sorry, wiem, głupie określenie, ale naprawdę współczuje rodzinom opiekującym się chorą genetycznie osobą, to są wielkie problemy, podziwiam za wytrwałość i miłość.
Rose pisze:Zrobię z siebie idiotkę, ale nie wiedziałam, że cukrzyca jest chorobą genetyczną...
Też mnie to zdziwiło, cukrzyca może być chorobą dziedziczoną, ale nie koniecznie trzeba na nią zachorować. Podobno stosunkowe niskie jest zachorowanie na tą chorobę mając rodziców diabetyków.
Ginger
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-08, 13:48

Post autor: Ginger »

ciekawa sprawa z tymi chorobami genetycznymi bo mogą się one ujawniać po jakimś czasie, nagle stajemy się chorzy i świat ulega zmianie, dlatego warto czytać o chorobach genetycznych [url=http://komdax.com/zdrowie/index.php[/url]
weroobihe
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-05-27, 13:58

Post autor: weroobihe »

Choroby genetyczne są najgorsze.
walio
-#
-#
Posty: 315
Rejestracja: 2016-08-24, 02:21

Post autor: walio »

Do niedawna choroby wieńcowe uważano za coś strasznego, jednak teraz można to już normalnie leczyć http://www.pozaistyl.pl/choroba-wiencow ... -leczenie/
blazej
-#
-#
Posty: 105
Rejestracja: 2016-03-02, 20:45

Post autor: blazej »

Kwestia tego, czego potrzebujesz i czy wiesz gdzie to kupić. Teraz powstają strony, które pozwalają zamówić leki dla seniorów, np. roswera czy spironol. Jest o tyle łatwiej niż kiedyś, że konkretny lek miała jedna czy dwie apteki. Zobacz na bezplatnelekidlaseniora.pl co jeszcze są w stanie zaproponować.
glamko
-#
-#
Posty: 298
Rejestracja: 2016-08-15, 20:02

Post autor: glamko »

Blog http://www.icotam.pl/biochemiczne-badan ... emii-krwi/ pomoże Ci w zrozumieniu chorób, oraz wybraniu najlepszych lekarstw do ich zwalczenia, ja zawsze staram się leczyć sposobami naturalnymi
ODPOWIEDZ