pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kleszcze

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Kleszcze

Post autor: Rose »

Czy zdarzyło Wam się kiedyś mieć kleszcza? W jakim miejscu się "wbił"? Co zrobiliście?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Czy zdarzyło Wam się kiedyś mieć kleszcza?
Oj bardzo wiele razy miałam. Masakra ile ich jest, przestałam chodzić do lasu a niby czasem łapie jakiegoś.
Rose pisze:W jakim miejscu się "wbił"?
Raczej gdzie ich nie miała. Plecy, nogi, ręce raz nawet nawet na piersi :unsure:
Rose pisze:Co zrobiliście?
No wyrwałam.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja raz byłam na wczasach nad jeziorem prze lesie. No i złapałam kleszcza. Wbił mi się z tyłu głowy, praktycznie we włosy. Taka mała córeczka znajomych bawiła się moimi włosami i ja tak nagle się dotykam z tyłu i myślę "Przykleiła mi cukierka!", bo czułam gulę. Pokazałam mamię. Nasza znajoma jest pielęgniarką więc zaczęła wyjmować, tak wyjmowali, że urwali mu jedną nogę. Pożyczyli smalec od sąsiadów i posmarowali. Ale nie pomogło, więc zawiżli mnie do szpitala, a ten lekarz zamiast za kleszcza to ciągnął mnie za włosy! Ale udało się. Po czasie dowiedziałam się, że nie można sparować smalcem, bo kleszcz się udusi i może zwymiotować ten jad,czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Sama kleszcza nie miałam, ale mój brat bardzo często. Niepotrzebny jest ten cały cyrk jak u Rose, wystarczy pęseta i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

psychiczna pisze:Niepotrzebny jest ten cały cyrk jak u Rose
:mrgreen: Ale tyle się ostatnio mówi o kleszczach, które przenoszą te choroby, więc to może okazać się bardzo niebezpieczne ;/
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Wiem, że są ludzie którzy kleszcza który ich ugryzie zanoszą do badań na to czy nie przenosił żadnej choroby.
Jak dla mnie to chore. Wyobrażacie sobie człowieka, który niesie w słoiczku kleszcza do zbadania ?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

A znasz przypadki kiedy człowiek zmarł, bo ugryzł go kleszcz i nosił go w swoim ciele nic o tym nie wiedząc? Ja znam i się nie dziwię, że ludzie się boją. No chociaż ja sama, w słoiczku bym nie niosła...
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Rose, mnie bawi jedynie widok człowieka sparaliżowanego strachem, kltóry niesie w probówce kleszcza :>
Rozumiem to zagrożenie, ale to jest po prostu komiczne.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

A dla mnie nie jest to chore i żadnego cyrku w tym nie widzę. Borelioza, którą przenoszą kleszcze jest ogromnie groźną chorobą, której leczenie trwa kilka lat. Dlaczego więc nie ma być wykryte to wcześniej, aby zapobiec? Sama wiem ile jest zachodu z tą chorobą, bo kiedyś miałam podejrzenie, wykonywanie płatnego testu, który zazwyczaj trzeba i tak powtórzyć raz jeszcze.

Sama kilka lat temu łapałam kleszcze non stop, miałam już chyba w każdym, możliwym miejscu. Nawet w dziurce od kolczyka w uchu. Kleszczy w głowie nie zliczę, ale raz mi się urwał, pojechałam do ośrodka zdrowia w mojej miejscowości, ale skierowali mnie do szpitala, tam lekarz dłubał mi w tym bez znieczulenia (!) bardzo długo, w końcu stwierdził, że zgoli mi włosy i wytnie kawałek skóry. Ale krzyk i awantura pomogły, w końcu wyciągnął. Od tej pory nigdy nie usuwam ich sama, jadę do specjalistów.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Zgodzę się że kleszcze przenoszą groźną chorobę. Słyszałam nawet o przypadku gdzie młody chłopak skończył przykuty do łóżka, bo nie usunęli mu w porę kleszcza. Jaki z tego morał? Trzeba się dobrze obejrzeć po powrocie z lasu.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Nie wiem czy wiecie o co mi do końca chodzi.
Można kupić zestaw do badania kleszczy. A nie robić z tego aferę.
apo_19
-#
-#
Posty: 206
Rejestracja: 2009-07-29, 20:20
Lokalizacja: Niederschlesien

Post autor: apo_19 »

Rose pisze:Czy zdarzyło Wam się kiedyś mieć kleszcza?
tak,raz.
Rose pisze:W jakim miejscu się "wbił"?
pod kolanem,zauważyłam go myjąc się.
Rose pisze:Co zrobiliście?
wyrwałam go i przetarłam bodajże wodą utlenioną i się zagoiło.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Istnieje szczepionka na kleszcze, ale trzeba wykonać trzy serie z czego każda kosztuję około 100 zł, a to znaczy, że wielu osób nie stać...
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja jeszcze nie miałam...
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Mieszkam blisko gór i wszędzie wokół mamy lasy więc kleszcze setki razy mnie oblazły ale jeszcze żaden mi się nie wbił Za to mój pies codziennie przynosi jakieś kleszcze Masakra Tyle ich jest ;/ Znajoma nawet miała boreliozę Długo z tego się leczyła ale na szczeście wszystko dobrze się skonczyło Z kleszczami nie ma żartów.
ODPOWIEDZ