pompy abs, abs pump

wiercenie studni

E-papierosy

Rozmowy na temat używek i nałogów.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

E-papierosy

Post autor: selene »

Najprostsza definicja mówi, że
E-papieros (papieros elektroniczny) – elektryczne urządzenie służące do podawania niewielkich ilości nikotyny metodą inhalacji.
Spotkaliście się kiedyś?
Jesteście za czy przeciw?

Nigdy nie paliłam zwykłych papierosów, więc te "e" też mi są kompletnie obce. Czytałam jednak, że niewątpliwie palenie papierosa elektronicznego jest tańsze od tradycyjnego odpowiednika, nawet o 50%. Dym z papierosa elektronicznego jest niemal bezwonny, z reguły nie przeszkadza osobom w otoczeniu, zapach nie osadza się na rękach, ubraniach, nie może wywołać alarmu przeciwpożarowego. Wydaje się to dosyć zachęcające. Jeśli ktoś pali, może faktycznie warto na nie przejść. Ja póki co próbować nie zamierzam. Ale zainteresował mnie ten temat. Być może e-papierosy nie wcale nie są złym pomysłem.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Nie paliłam nigdy ani normalnych papierosów ani tych. Już w galeriach stoją takie stoiska z e-papierosami. Podobno to pomaga rzucić palenie, więcej nie wiem. :P
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Rzuciłem palenie ot, tak z dnia na dzień, więc nie potrzebuje e-papierosów.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nie paliłam bo nie ma potrzeby, ale palacze w mojej rodzinie zakupili, ale chyba mieli zbyt mała silnej woli bo po kilka dniach rzucili i z powrotem wrócili do narmalnego tytoniu. Jakiś czas temu zobaczyłam w szufladzie u mamy takiego papierosa ! Nie przyznała się, że sobie kupiła, ale i tak wciaż pali choć ponoć znowu chce rzucić...
tulipan. pisze:Już w galeriach stoją takie stoiska z e-papierosami.
Własnie widziałam :)

Poza tym spotkałam się z tym w pociągu. Facet sobie palił i faktycznie prawie nic nie czuć ;]
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Nie palę, więc o tym też nie słyszałam. Chętnie jednak kupiłabym to mojemu tacie, który pali w domu i strasznie mi to przeszkadza.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Paliłam kiedyś coś takiego, o ile w ogóle paleniem to można nazwać. Ogólnie zwolenniczką e-papierosów nie jestem. Zaciągasz się tym i zaciągasz, a i tak nic to nie daje. Trochę jak fajka wodna.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

A gdzieś takie widziałam. Nie mam zamiaru czegoś takiego zapalić a co więcej kupić. Tak samo jak z tymi plastrami czy tabletkami na mnie działa to jak pic na wodę.
Ja rzucić to powiedzieć -nie pale. Cóż, może to kwestia silnej woli.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Na ulicy chyba się jeszcze z czymś takim nie spotkałam. Za to z wieloma negatywnymi opiniami w internecie i od znajomych, owszem. Chociaż pozytywne też słyszałam.

Co i nich sądzić, sama nie wiem. Nie mam potrzeby interesować się tym. Jednak jeśli mają komuś pomóc, to dobrze;)
Awatar użytkownika
buds449
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2011-11-24, 15:08
Lokalizacja: Katowice

Post autor: buds449 »

idea ok, ale nie wiadomo jeszcze jaki to ma wpływ na organizm, bo jakieś tam związki też się wytwarzają.
Michuj
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-29, 00:15

Post autor: Michuj »

Mam na posiadaniu. Różne smaki. Jest to taki ''symulator'' papierosa. Niestety, żeby zrezygnować z tradycyjnych papierosów na rzecz e-palenia, potrzeba tyle silnej woli, co przy rzuceniu. I myślę, że ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza. Jeśli ktoś nigdy nie palił, to nie polecam zaczynać. W jakiejkolwiek formie. :)
Wpływ na organizm jest znacznie mniej szkodliwy. ''Palenie'' e-papierosa polega na inhalacji nikotyny. Nie ma substancji smolistych ponieważ nie ma dymu. Na pewno jest mniej szkodliwe.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

Ja ostatnio przerzuciłem się na e-papierosy i jestem zadowolony. Od paru lat próbuję rzucić palenie i mam nadzieję, że teraz wreszcie mi się uda. Po pierwsze: nie czuję już takiej mocnej potrzeby zapalenia tradycyjnego papierosa (mimo, że nadal mnie ciągnie). Po drugie mam świadomość, że nie truję siebie ani otoczenia.
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

E-papierosy to jedna wielka ściema. To leczenie dżumy cholerą. Nie dajcie się zwieść. Jeżeli nie macie zbyt silnej woli na rzucenie palenia to zapiszcie się na taką terapię poznawczą http://www.freeforever.pl/
Potrafią tam tak zmotywować, ze odechciewa się palenia i nie czuć nawet głodu nikotynowego. Mówię to z doświadczenia.
bobeb
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-10, 10:28

Post autor: bobeb »

jerzy chyba nigdy nie miałeś e-peta w ręku, że tak piszesz. E-pet bardzo skutecznie zastępuje nam normalnego papierosa.
Awatar użytkownika
Afrodite258
-#
-#
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-07, 16:11

Post autor: Afrodite258 »

Moim skromnym zdaniem e-papierosy są rewelacyjne! Nie mówię o jakiejś beznadziejnej podróbce kupionej przez allegro ale o dobrej jakości, kupionym w specjalistycznym sklepie.. Nie to że się chwalę ale sama trochę na niego wydałam i uważam że jest genialny! Nie psuje się, grzałkę wymieniam raz na miesiąc, bateria trzyma długo.. Wszystko tak jak powinno być. Paląc go nie ciągnie mnie do tego, żeby zapalić zwykłego fajka.. Liquid mam dobrany tak żeby dostarczał mi tyle nikotyny ile potrzebuję i do tego w smaku jaki mi pasuje :) Nie ma na co narzekać a przy tym nie śmierdzę dymem :)
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Post autor: poweros »

Zupełnie inny w smaku. Co nie znaczy, że gorszy. Ciekawe gadżet, z tymże na pewno nie przeznaczony do rzucania palenia. Tam nadal jest nikotyna w ilości podobnej jak w normalnych papierosach. Do rzucenia potrzebna jest wola a nie puszczanie dymka z pary wodnej:)
ODPOWIEDZ