pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Błędy Komorowskiego

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Błędy Komorowskiego

Post autor: selene »

Ból przez "u" i nadziei jako "nadzieji".
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/bronis ... 76371.html
Powód do wstydu? Robi to na Was jakieś wrażenie? Czy trzymacie się myśli 'każdy popełnia błędy, nic takiego'?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Każdy popełnia jakieś błędy. Osobiście jestem uczulona na punkcie ortografii, choć jestem tylko człowiekiem, a każdy czasem popełnia jakieś błędy, często nieświadomie.
Jednak nie każdy jest prezydentem i tym co robi, czy pisze w księdze kondolencyjnej reprezentuje Nasz kraj. Ja na miejscu Komorowskiej gdybym zobaczyła taki błąd kopnęłabym w kostkę albo w inny sposób zwróciła uwagę.
W radiu głośno komentowali, wręcz wyśmiewali. W telewizji jednak próbowano na wszelkie sposoby usprawiedliwiać Komorowskiego, wypominając błędu innym członkom rządu oraz innym prezydentom zagranicznym.
Jednak wieść o naszym prezydencie rozeszła się echem po świecie
President Bronisław Komorowski and wife wrote an entry in the book of condolences at the Japanese Embassy. He wanted to write that Poland connects with Japan in pain and in hope which should be “w bólu i nadziei” but instead he wrote “w bulu i nadzieji”.
rumcajsik
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2011-03-26, 18:01

Post autor: rumcajsik »

Dla mnie to jest śmiech na sali co się dzieje w tym kraju. Prezydent, głowa kraju, reprezentuje naród w każdym calu, a tutaj odwala takie cyrki. Rozumiem że człowiek to nie robot i błędy popełnia, ale za przeproszeniem On słownika nie ma, czy do szkoły nie chodził? Błąd jak błąd, normalny, ale jako głowie państwa nie wypada zrobić błędu w ortografii, jeszcze w księdze kondolencyjnej. Tak jak napisała Rose, cały świat teraz się śmieje z Polski, a głównie z naszego śmiesznego prezydenta. "Jaki Pan, taki kraj." - śmiech na sali puste krzesła.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Wstyd. Nie każdy musi być polonistą i to oczywiście zrozumiałe, tak jak również to, że każdy ma prawo popełnić błąd jednak powiedzmy sobie szczerze, że te słowa nie należą do najtrudniejszych w naszym języku.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Rozumiem, że nie każdy jest orłem z ortografii. Ale to w końcu prezydent, to co mówi, pisze jest pod ciągłym obstrzałem. Przecież ma tych wszystkich ludzi wokół siebie... nie mogli mu jakoś powiedzieć, że źle pisze? Cokolwiek...
psychiczna pisze:Nie każdy musi być polonistą i to oczywiście zrozumiałe, tak jak również to, że każdy ma prawo popełnić błąd jednak powiedzmy sobie szczerze, że te słowa nie należą do najtrudniejszych w naszym języku.
dokładnie.

Zaskakujące, że taki dysortografik jest prezydentem. Naprawdę dużo potrafię zrozumieć, ale żeby takie byki stawiać??
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Widzę, że jak dotąd wszyscy mają podobne zdanie. Nie wyróżnię się. To straszliwy wstyd, przecież takich błędów nie powinien popełniać prezydent kraju. Co znaczy 'takich'? Przecież ból i nadzieja to nie są jakieś skomplikowane wyrazy. A na tak wysokim stanowisku powinno się dbać o ortografię.
Rose pisze:Ja na miejscu Komorowskiej gdybym zobaczyła taki błąd kopnęłabym w kostkę albo w inny sposób zwróciła uwagę.
Właśnie. Dlaczego nikt w porę tego nie zauważył? Tak, by szybko dało się naprawić ten nietakt?
Rose pisze:President Bronisław Komorowski and wife wrote an entry in the book of condolences at the Japanese Embassy. He wanted to write that Poland connects with Japan in pain and in hope which should be “w bólu i nadziei” but instead he wrote “w bulu i nadzieji”.
Straszne. Każdy popełnia błędy. Ale nie każdy doczeka się za to artykułów w prasie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

I ja nie widzę usprawiedliwienia dla tego błędu. Wstyd, straszny wstyd.

Zawsze uważałam, że ortografia świadczy o nas samych. Dodatkowo jeszcze taki błąd popełniony przez głowę kraju? Katastrofa.
Awatar użytkownika
sparklesunshine
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2014-04-01, 14:02

Post autor: sparklesunshine »

Jak dla głowy państwa to niesamowity wstyd. Nie każdy musi być mistrzem ortografii, ale na boga to sa NA PRAWDĘ PODSTAWOWE SŁOWA. a to wyglada jakby wyraz nadzieja dla prezydenta miał poziom trudności grzegrzółki...
Awatar użytkownika
Kamoni
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-19, 15:28

Post autor: Kamoni »

Pięknie się czyta takie posty po wygranych przez Dudę wyborach :D Niesamowita przyjemność i satysfakcja, że osunęliśmy tego debila od władzy.
Największym hołdem, jaki możemy złożyć prawdzie, jest posiłkować się nią.
karosza
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-08-11, 12:13

Post autor: karosza »

Miejmy na dzieje że obecny Prezydent zdziała więcej.
PannaJustyna
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-11, 13:24
Kontakt:

Post autor: PannaJustyna »

Nie narzekajcie tak na tego Komorowskiego. Wiele nie zrobił dla Polski, ale też jej nie zaszkodził. Zobaczymy co zrobi Duda...
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

Komorowski nie zaszkodził Polsce!! hahahahaha!!! Zaraz się posikam!!!
ODPOWIEDZ