pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Obrona krzyża

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Obrona krzyża

Post autor: NAwiedzonA »

Od dwóch tygodni to główny temat wszystkich serwisów informacyjnych.
Co sądzicie o tych staruszkach, które tak zawzięcie walczą o krzyż sprzed pałacu?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

NAwiedzonA pisze:Co sądzicie o tych staruszkach, które tak zawzięcie walczą o krzyż sprzed pałacu?
Lepszym pytaniem byłoby: co sądzicie o pijanych ludziach, którzy oddają mocz na krzyż, plują na ludzi broniących krzyż itp.

Nie chcę się zbytnio wypowiadać, bo postanowiłam unikać tematów politycznych = unikać stresu.
Każdy kto choć trochę orientuje się w polityce wie dlaczego o krzyżu jest tak głosno. Jest to odwrócenie uwagi społeczeństwa od tego co dzieje się aktualnie w gospodarce, mam na myśli podwyżki VATu itp.
Pozwolę sobie wkleić tutaj pewien artykuł:
www.gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/ ... i-na-krzyz
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

NAwiedzonA pisze:Co sądzicie o tych staruszkach, które tak zawzięcie walczą o krzyż sprzed pałacu?
Mnie zadziwia ich zdrowie, przecież większość z nich podobno "ciągle jest schorowana".
Dobrze nie wnikam w to.
Dla mnie to zrobiło się po prostu śmieszne może to nie na miejscu, bo nie rozumiem dlaczego przeniesienie krzyża przecież do Kościoła jest tak dużym problemem?
Nie podoba mi się taki sposób manifestowanie wiary. I tyle.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

M. pisze:Nie podoba mi się taki sposób manifestowanie wiary.
Moim zdaniem to nie jest tylko i wyłącznie manifestowanie wiary. Nie. Ten krzyż jest symbolem katastrofy katyńskich, jest symbolem prawdy. Polacy, którzy stoją tam i bronią krzyża bronią prawdy, jest to także wyraz buntu przeciw działaniom rządu w sprawie katastrofy. Rząd cały czas podburza lud chociażby poprzez wywieszenie tego kawałka betonu (czyt.tablicy). Po prostu śmiechu warte.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Rose pisze:Ten krzyż jest symbolem katastrofy katyńskich, jest symbolem prawdy.
Jest symbolem katastrofy okay,ale nie widzę najmniejszego problemu aby moc ten krzyż przenieść to kościoła i tak pozostanie tym symbolem i tak..
To co dzieje się teraz pod pałacem to jakaś szopa.
Po raz kolejny Polacy pokazali jacy to są zjednoczeni na chwilę,ile minęło od katastrofy,4 miesiące? Byliśmy tak zjednoczeni,wszyscy równi itd a popatrzcie teraz co się dzieje,paranoja.

Zresztą zastanawia mnie fakt jeden,. była sytuacja ,ze decyzja co do krzyża została podjęta, krzyż idzie do kościoła itd ale tak się nie stało bo przeciwnicy nie dali dojść bo coś tam...Czy jeżeli władza tak zdecydowała,ze tak ma być to dlaczego nie zostało to zrealizowane?

Ogólnie nie interesuje mnie czy ten krzyż tam stoi czy nie,chociaż już pomysł postawienia pomnika przed pałacem to dla mnie lekka przesada.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Szkoda mi nawet tego komentować, zachowania tych ludzi... Nawet już się w tym nie orientuję, słyszałam, że ludzi usunięto, ale nie wiem czy to wiarygodna informacja (?).

Ale podobno ludzie pod krzyżem śpią, żyją w prymitywnych warunkach w głowie się nie mieści, jedna wielka szopka.
marionetkowa pisze:Po raz kolejny Polacy pokazali jacy to są zjednoczeni na chwilę,ile minęło od katastrofy,4 miesiące? Byliśmy tak zjednoczeni,wszyscy równi itd a popatrzcie teraz co się dzieje,paranoja.
Dokładnie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jeśli kościół nie jest godnym miejscem dla krzyża, to ja nic z tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

marionetkowa pisze:nie widzę najmniejszego problemu aby moc ten krzyż przenieść to kościoła i tak pozostanie tym symbolem i tak..
Choć jestem za pozostawieniem krzyża na miejscu to nie robię wielkiego problemu i godzę się na jego przeniesienie, choć nie widzę przeszkód, żeby miał on zostać na tym miejscu co jest. Tylko w miejscu gdzie on dotychczas stoi chce mieć porządną tablicę, porządną albo pomnik.
psychiczna pisze:Jeśli kościół nie jest godnym miejscem dla krzyża, to ja nic z tego nie rozumiem.
Powtórzyłaś to co przeczytałaś na demotywatorach? Porozmawiaj z ludzmi, którzy bronią krzyża. Ktoś przekształcił czyjeś zdanie albo osoba mówiąca popełniła wielką gafę.
To nie tak, że Kościół nie jest godnym miejscem. Miejsce, w którym stoi krzyż jest miejscem, w którym początkowo spotykały się tysiące ludzi różnych upodobań politycznych, miejsce refleksji. Dla niektórych wciąż takim miejscem pozostaje. I nawet jeśli krzyż zostanie przeniesiony do Kościoła to ludzie będą tam przychodzić.
Rozumiem, że ktoś mógł nie lubić prezydenta, czy jego małżonkę. Ale tam zginęło prawie 100 osób, których trzeba godnie upamiętnić. Ta katastrofa jest jedną z największych tragedii w historii Polski.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Rose pisze:Tylko w miejscu gdzie on dotychczas stoi chce mieć porządną tablicę, porządną albo pomnik.
Ale powiedz mi dlaczego akurat pod palacem?
Dlaczego nie mozna tego zrobic w jakims innym miejscu.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

marionetkowa pisze:Ale powiedz mi dlaczego akurat pod palacem?
Bo tak jak wyżej powiedziałam jest to miejsce, które już w swoisty sposób przeszło do historii. Spotykały się tam tysiące osób, skupieni w modlitwie, w zadumie, ludzie, którzy do pewnego czasu nie patrzyli czy stojący obok popiera SLD, PO, PiS, czy inną partię. Wtedy to się nie liczyło.
marionetkowa, powiedz dlaczego nie w tym miejscu?
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Oglądałam to w telewizji i ta kobieta naprawde powiedziała że chcą godnego miejsca dla krzyża .... czyli kościół jest miejscem niegodnym...brawo

Jak już wszyscy podchwycili : "usuńcie pałac sprzed krzyża"
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Rose pisze:marionetkowa, powiedz dlaczego nie w tym miejscu?
Chociażby z tego powodu,że nie jest to odpowiednie miejsce.
Pałac prezydencki nie powinien być miejscem przed którym stawia sie takie pomniki.
Jest pomnik Poniatowskiego i starczy.
Przy pałacu już została odsłonięta tablica upamiętniająca ta katastrofę i to w zupełności starczy.
Tak samo jestem zdecydowanie przeciwna temu aby stawiac pomnik L.Kaczyńskiemu,bo niby z jakiej racji? Czym on sobie niby zasłużył? Dostał już wawel co jest już i tak dużym przegięciem.

Proszę bardzo niech ludzie stawiają tablice,pomnik czy co tam jeszcze chcą ale niech nie stoi to przed pałecem i aby upamiętniała wszystkie ofiary.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

marionetkowa pisze:Pałac prezydencki nie powinien być miejscem przed którym stawia sie takie pomniki.
Ale dlaczego? Właśnie tego nie rozumiem...
marionetkowa pisze:Jest pomnik Poniatowskiego i starczy.
Skoro pałac prezydenki nie jest odpowiednim miejscem, przed którym stawia się pomniki to co on tam robi? Jakim cudem tam się znalazł skoro tyle ludzi jest przeciwna pomnikom tam?
Z pomnikiem Poniatowskiego to już jest osobna historia...
Przy pałacu już została odsłonięta tablica upamiętniająca ta katastrofę i to w zupełności starczy.
O kuzwa, uważasz, że te 96 osób zasłużyło sobie na taki kawałek betonu?
marionetkowa pisze:i aby upamiętniała wszystkie ofiary.
Widziałaś pomnik Powstania Warszawskiego? Ile ludzi zginęło w powstaniu a ile uwiecznionych jest na pomniku?
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

To ja proponuję specjalnie dla obrońców Postawcie przed pałacem prezydenckim 96 pomników.....
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

redi_gyal pisze:To ja proponuję specjalnie dla obrońców Postawcie przed pałacem prezydenckim 96 pomników.....
Jesteś śmieszna jeśli myślisz, że właśnie tego oczekują obrońców. Idz tam i porozmawiaj z nimi. I nie włączaj telewizora czy youtuba i nie słuchaj wypowiedzi ludzi, bo to zródło wcale nie jest wiarygodne. Tak samo jak wiarygodni nie są Ci przeciw obrońcom. Jest takie zjawisko podstawiania ludzi.
ODPOWIEDZ