pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Polska - powody do dumy

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Polska - powody do dumy

Post autor: selene »

Cóż, kraj jak kraj - znajdzie się mnóstwo rzeczy, na które można narzekać. Chciałabym jednak pójść w drugą stronę.
Co sprawia, że na myśl o Polsce czujecie coś w rodzaju dumy?
Jakie elementy uważacie za godne przedstawienia obcokrajowcom?
Na co zwrócilibyście szczególną uwagę?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:znajdzie się mnóstwo rzeczy, na które można narzekać
Pewnie, że można, wciąż narzekam, ale jestem patriotką, więc zle o moim kraju mówię tylko przy swoich, nigdy nie powiedziałabym złego słowa o Polsce obcokrajowcom.
Jestem dumna szczególnie ze historii, przeszłości, rozpiera mnie duma kiedy myślę o tych wszystkich Polakach, którzy wywalczyli Naszą niepodległość.
selene pisze:Jakie elementy uważacie za godne przedstawienia obcokrajowcom?
Polskie tradycje i zwyczaje. Np. to jak obchodzi się w Polsce Boże Narodzenie, czy np. zwyczaje związane z 18stymi urodzinami;]
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

np. zwyczaje związane z 18stymi urodzinami;]
_________________
sa takie zwyczaje?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

marionetkowa, postaraj się dodawać coś więcej w związku z tematem
marionetkowa pisze:sa takie zwyczaje?
Oczywiście, że są. 18 uderzeń paskiem, picie mleka z butelki i myślę, że dla obcokrajowców byłoby to ciekawe.
Awatar użytkownika
heartbeat
-#
-#
Posty: 45
Rejestracja: 2010-07-09, 17:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: heartbeat »

jestem dumna z naszych kibiców, raperów i tancerzy o.
Awatar użytkownika
Pivo
-#
-#
Posty: 306
Rejestracja: 2010-07-16, 14:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Pivo »

Rose pisze:
selene pisze:znajdzie się mnóstwo rzeczy, na które można narzekać
Pewnie, że można, wciąż narzekam, ale jestem patriotką, więc zle o moim kraju mówię tylko przy swoich, nigdy nie powiedziałabym złego słowa o Polsce obcokrajowcom.
Jestem dumna szczególnie ze historii, przeszłości, rozpiera mnie duma kiedy myślę o tych wszystkich Polakach, którzy wywalczyli Naszą niepodległość.
Nic dodać, nic ująć, poza jednym. Nawet przy znajomych nie narzekam na Polskę. Zdarza mi się nawet kłócić z bratem ciotecznym, który tak trochę jest AntyPolakiem. Na wszystko lubi narzekać i porównywać do innych, "lepszych" krajów. Denerwuje mnie to cholernie.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Rose pisze:Pewnie, że można, wciąż narzekam, ale jestem patriotką, więc zle o moim kraju mówię tylko przy swoich, nigdy nie powiedziałabym złego słowa o Polsce obcokrajowcom.
Jestem dumna szczególnie ze historii, przeszłości, rozpiera mnie duma kiedy myślę o tych wszystkich Polakach, którzy wywalczyli Naszą niepodległość.
co racja to racja.
Pivo pisze:który tak trochę jest AntyPolakiem. Na wszystko lubi narzekać i porównywać do innych, "lepszych" krajów. Denerwuje mnie to cholernie.
no ja też tak mam tylko, że z dziadkiem.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Jednak obcokrajowcom pokazałabym naszą tradycje o której była już mowa i jak Polska zmienia sie przez 4 pory roku.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Nie wiem... Może sportowcy, a może tradycja. Eee...
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

A ja przepadam za naszym językiem. Niby mowa jak mowa, ale jest w niej coś szczególnego ; ). Poza tym dumna jestem z osiągnięć niektórych polaków. Weźmy Szymborską. Znana na całym świecie. Ogólnie, twórczość naszych poetów wydaje mi się warta uwagi.
psychiczna pisze:i jak Polska zmienia sie przez 4 pory roku.
O, tak. To też ;].
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Niby mowa jak mowa, ale jest w niej coś szczególnego ; ).
Jakiś czas temu gdy byłam w Czechach, wydaje mi się, że już o tym gdzieś pisałam, stałam z koleżankami w kolejce i gadałyśmy po polsku. Podchodzi do Nas dziewczyna i zaczyna mówić po angielsku, zaczęłam z nią rozmawiać i ona mówi, że uwielbia polski, że nie umie, ale mogłaby słuchać i słuchać, bo tak pięknie brzmi ;) Ale ogarnęła mnie wtedy duma ;]
selene pisze:Poza tym dumna jestem z osiągnięć niektórych polaków.
Ja tez, sczególnie tych wszystkich naukowców i poetów/pisarzy znanych na cały świat jak np. Barańczak, Miłosz,
selene pisze:Weźmy Szymborską.
Ehh. Kilka jej wierszy uwielbiam, ale po wgłębieniu się w jej postać, poznaniu bliżej, nie znoszę. Chodzi mi o jej działalność polityczną (kilkanaście lat wstecz), więc dumą Polski nazwałabym jej poezję, a nie jej osobę.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Właśnie głównie skupiłam się na poezji (;. W Polsce jest wielu cudownych, wykształconych ludzi, z których możemy być dumni.
W tej chwili tak cofam się wstecz i widzę przed oczyma Łukasiewicza, Curie-Skłodowską, Chopina... Szkoda tylko, że większość Polaków tego nie widzi. Dla niektórych Polska to tylko coś w rodzaju zwykłego "zadupia".
A jak sądzicie, możemy pochwalić się swoją muzyką? Tak współcześnie?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jeśli chodzi o muzykę, to przypomniało mi się że Kaczmarek dostał Oscara za muzykę do filmu pt. Marzyciel.

No i chyba jeszcze warto wspomnieć o WOŚP. Zbiórka pieniędzy organizowana jest również poza granicami naszego kraju i myślę, że bardzo dobrze to o nas świadczy.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

psychiczna, zwróciła uwagę na ważną kwestię - organizacje charytatywne.
Wiele z nich jest znanych na skalę światową (Polski Czerwony Krzyż chociażby). Pomagamy ludziom poszkodowanym np. na skutek różnych katastrof. Myślę, że to dobrze o Nas świadczy.
kakaowa177
-#
-#
Posty: 317
Rejestracja: 2010-02-10, 20:15

Post autor: kakaowa177 »

Zdecydowanie twórczośc naszych poetów.
Historia, I zgadzam się z ROSE co do organizacji charytetywnych,sportowców też nie mamy najgorszych weźmy na przykład Justynę Kowalczyk :)
ODPOWIEDZ