pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Polska - powody do dumy

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

ja bym pokzala wszystko. cala polska jest piekna. to jest jak z miloscia, albo sie kogos kocha i akcpetuje wszytsko albo to nie jest milosc
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Polska ma mnóstwo pięknych zakątków chociaż znam wielu ludzi, którzy uważają że to "wielkie jedno zadupie", no ale swego nie znacie cudzie chwalicie jest trafnym określeniem.
A historia? Ileż mamy powodów do dumy? Chociażby tyle tysięcy walk za naszą wolność czy Solidarność? Ilu wybitnych Polaków, którzy zmienili poglądy całego świata, poszerzyli naukę o świecie czy kosmosie?
Nie wstydzę się polskości i wiem, że nie będę. Niestety coraz bardziej przyglądnąć się co teraz dzieję się w Polsce, jakie dorasta pokolenie nie rozumiem co stało się z naszym społeczeństwem.
Awatar użytkownika
HaH
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2010-10-15, 02:51

Post autor: HaH »

A to nikt nie czuje dumy z naszego, rozplenionego od Japonii do Madagaskaru, najelastyczniejszego słowa świata Ku... ? Toć jak poznają wasze pochodzenie za granicą, ucieszeni od razu wykrzyczą je w waszym kierunku. A takim czymś inna nacją (no może prócz anglików) pochwalić się nie może! :D
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Niestety nie mogę powiedzieć, że odczuwam dumę z tego, że jestem Polakiem. Chwilami nawet wstydzę się tego, gdy widzę rzeszę ludzi śpiewających pod pałacem prezydenckim "Ojczyznę wolną racz nam panie wrócić". Ostatnio czułem dumę z tego, że jestem Polakiem, kiedy Jerzy Dudek wygrał Champion's League dla Liverpoolu.
Awatar użytkownika
miz
-#
-#
Posty: 177
Rejestracja: 2010-10-09, 13:39
Lokalizacja: ja jestem?

Post autor: miz »

A ja jestem dumny, bo mało który kraj przeżyłby, to co my, począwszy od chrztu Polski, aż do teraz (wojna z krzyżakami, potop, zabory, I i II Wojna Światowa, komuna, Bronek :D)
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Obecnie nie mam być z czego dumna.
Jeżeli Nasi przodkowie by to widzieli doszli by do wniosku ,że nie było sensu walczyć za Nasz kraj i przypłacać życiem oraz licznym stresem.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Pandora pisze:Jeżeli Nasi przodkowie by to widzieli doszli by do wniosku ,że nie było sensu walczyć za Nasz kraj i przypłacać życiem oraz licznym stresem.
zgadzam się.
jednak jest to temat o powodach do dumy.... hm...
powód do dumy, że kilkadziesiąt lat temu Polacy pokazali solidarność. A dzisiaj? To zniknęło. Rozpłynęło się w politycznych kłótniach. :/

[ Dodano: 2010-11-21, 13:35 ]
lasiczka_poznan pisze:ja bym pokzala wszystko
nawet takie boisko dresiarzy?
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

tak nawet boisko z dresiarzami. dresiarze tacy czy inni sa wszedzie. kazdy kraj ma swoja ciemna strone. ostatnio znajoma z ktora chodze do AP powiedziala mi ze pracowala w wakacje 2 miesiece w Belgii w Antwerpii i tam zamiast naszych dresiarzy sa hordy Marokanczykow. Mysle ze nasze polskie drechy sa jednak lepsza opcja.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

lasiczka_poznan pisze:tak nawet boisko z dresiarzami.
powiem Ci, że już na siłę próbujesz, może nie udawać patriotki, ale próbujesz na siłę obronić nasz kraj.
Dobrze. W każdym kraju są te "czarne owce", ale czy trzeba nimi się chwalić? No raczej nie.
Z drugiej strony to ja wolałabym poznać amerykańskich dresiarzy niż tych polskich, szczerze mówiąc.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

jakbys pomieszkala z amrykanskimi dresiarzami to zatesknilabys do naszych. jak to mowil Pawlak o Kargulu "lepszy swoj wrog niz obcy" :)
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

lasiczka_poznan pisze:jak to mowil Pawlak o Kargulu "lepszy swoj wrog niz obcy"
a Jose Saramago rzekł:
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Na pewno powodem do dumy jest nasz krajobraz [?]. Mamy góry, morze i najpiękniejszą krainę jezior. :) Niejedno państwo mogłoby nam tego pozazdrościć.
Awatar użytkownika
sparklesunshine
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2014-04-01, 14:02

Post autor: sparklesunshine »

Moim zdaniem póki co można być tylko dumnym z na prawdę barwnej historii, bo obecnie ten kraj nie przynosi powodów do dumy..
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Moim zdaniem na pewno mamy wiele powodów do dumy w ciągu ostatnich dziesięcioleci naszej historii. Podobał mi się tutaj ten filmik pokazujący 10lat polskiej prezydencki. Abstrahując od kosztów jego realizacji, to na pewno można być dumnym z tych lat.
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Ukształtowanie terenu mamy piękne! Wszystko tu jest, i góry i morze i jeziora :)
ODPOWIEDZ