pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Lekcje czystości

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Lekcje czystości

Post autor: Empatia »

Papilot pisze:Już od września uczniowie i uczennice szkół w województwie łódzkim będą zmuszeni (tak, obecność będzie obowiązkowa!) do uczestnictwa w całkiem nowym przedmiocie, mającym być moralnym przewodnikiem po świecie miłości dla współczesnej młodzieży.
Na Wychowaniu do abstynencji nastolatki będą miały wpajane przekonania na temat negatywnych stron uprawiania seksu. Dowiedzą się na przykład, że cielesna bliskość jest tak samo zła jak hazard i używki, współżycie zwykle kończy się chorobami wenerycznymi, a seks przedmałżeński nie jest źródłem przyjemności. Co więcej, w szkołach powstaną kluby dziewic i prawiczków, które poprowadzą wytypowani uczniowie – liderzy. Ich zadaniem będzie propagowanie mody na wstrzemięźliwość seksualną, tak jak robią to Ruch Czystych Serc czy Srebrne Obrączki.
Wychowanie do abstynencji będzie cyklem trzynastu lekcji, których celem ma być osłabienie zainteresowania młodzieży seksem, a co za tym idzie – zmniejszenie liczby ciąż wśród niezamężnych nastolatek. Podobno za Oceanem tego rodzaju projekt został zwieńczony sukcesem.
Co o tym myślicie? Dobry pomysł czy zły?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Byłam zszokowana jak o tym przeczytałam dziś rano w wiadomościach ;/
Uważam, że to nie jest dobry pomysł. Nikt nie powinien być do tego zmuszany. Powinna to być dobrowolna decyzja każdego człowieka. Powinny być lekcje z wychowania do życia w rodzinie i te z wychowania seksualnego, ale nie "lekcje czystości". Powinno uzmysławiać się młodym ludziom o konsekwencjach seksu, mówić o antykoncepcji, ale nie pokazywać "złe strony seksu"...
W mojej okolicy działa Ruch Czystych Serc przy organizacji kościelnej, do której należę. Otrzymałam propozycję dołączenia się do tego Ruchu, ale nie włączyłam się...
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Niki pisze:w szkołach powstaną kluby dziewic i prawiczków, które poprowadzą wytypowani uczniowie – liderzy
współczuję tym "liderom". Nie będą nimi z własnego wyboru tylko, tak jak napisałaś, wytypowani.

Coś czuję, że te lekcje będą tak samo odbierane jak WDŻWR- nic się nie nauczą, będą się tylko śmiać i poszturchiwać, a Ci co będą chcieli sypiać ze sobą, i tak to zrobią...
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Dobre sobie. Wymysł klechy czy może kogoś innego?
Coś mi się zdaję, że to nie zda egzaminu. A poza tym skąd niby oni będą wiedzieć czy dana osoba nie ma za sobą pierwszego razu?
Załóżmy że takie coś wejdzie do wszystkich szkół to na pewno ja nie słuchałabym spokojnie dyrdymałów o tym, że seks przedmałżeński jest nieprzyjemny.
A gdyby wyjechali mi z tekstem o tym, że seks zazwyczaj kończy się chorobami wenerycznymi odpowiedziałabym, że to przez kościół, bo to przecież on zabrania używania prezerwatyw ... Ludzie litości!
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Przeginają :/ I tak pewnie tego nie ogarną bo jakby na to nie patrzeć zakazany owoc najlepiej smakuje
Awatar użytkownika
29ala92
-#
-#
Posty: 139
Rejestracja: 2009-08-02, 12:08

Post autor: 29ala92 »

To też zależy od tego, jak te lekcje będą prowadzone. Moim zdaniem, takiego przedmiotu powinni uczyć prawdziwi nauczyciele "z powołania", którzy potrafią zainteresować tym co mówią i spowodować, żeby uczniowie słuchali, a nie śmiali się i poszturchiwali. To dość niewiarygodne, ale "Podobno za Oceanem tego rodzaju projekt został zwieńczony sukcesem."

Czyli jednak można. A moim zdaniem nie jest to taki zły pomysł, ale to tylko moje zdanie. Osobiście popieram wstrzemięźliwość przedmałżeńską.
Ostatnio zmieniony 2009-08-05, 14:21 przez 29ala92, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Zgadzam się z wypowiedziami poprzedniczek. Mamy wolną wolę w końcu. I coś mi się wydaje, że ten projekt nie przyniesie w Polsce żadnych skutków, jeśli już, będą znikome.
Niech zajmą się stanem lekcji WDŻ, to wystarczy w zupełności, jednak nad tymi lekcjami trzeba popracować, po co wprowadzać jakieś głupoty, skoro nawet na lekcji WDŻ nauczyciel nie potrafi rozmawiać o seksie?
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Komedii ciąg dalszy. Tak, wypierzmy mózgi dzieciakom, niech mają wstręt do seksu (no bo kilku osobom to na pewno spaczy pogląd na seks), niech rozmnażają się przez pączkowanie. Że niby ma to zmniejszyć ilość niepełnoletnich matek? To niech, kura, porozmawiają z dzieciakami o antykoncepcji, zamiast kłaść im do głowy takie pierdoły. Wszystko jest dla ludzi, seks też. Wystarczy tylko przestać traktować antykoncepcję jak wynalazek szatana.
siranama
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-10, 08:39
Kontakt:

Post autor: siranama »

Czystośc jest bardzo ważna.
PannaJustyna
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-11, 13:24
Kontakt:

Post autor: PannaJustyna »

Mój syn cały czas narzeka na to, że dzieci w jego szkole nie są zbyt czyste. Jeśli rodzice nie radzą sobie z nauką czystości dzieci, to powinny zająć się tym szkoły.
ODPOWIEDZ