pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ubrania szyte na miarę

Kolczyki, tatuaże, paznokcie... czyli nowe trendy w modzie i styl ubierania się.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Ubrania szyte na miarę

Post autor: Rose »

Czy często kupujecie materiał i idziecie z nim do krawcowej, żeby Wam coś uszyła?
Macie problem z kupieniem ubrań o Waszym rozmiarze, czy takich, które leżałyby na Was idealnie?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Czy często kupujecie materiał i idziecie z nim do krawcowej, żeby Wam coś uszyła?
jeszcze nigdy, wolę już takie zrobione ;]
Rose pisze:Macie problem z kupieniem ubrań o Waszym rozmiarze, czy takich, które leżałyby na Was idealnie?
nie mam, bo mam najbardziej popularny rozmiar i ubrań i butów i stanika 8)
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Nie mam problemu z kupnem ubrać. Nigdy nie miałam szyte czegoś na miarę. O! przepraszam: sukienka komunijna. :)
Awatar użytkownika
Eroll
-#
-#
Posty: 112
Rejestracja: 2010-05-04, 15:08

Post autor: Eroll »

Ja mam typowe "manekinowe" wymiary, nie raz pozbawiałam manekina ubrań, żeby je kupić, więc z usług krawców nie korzystam.
Ale przecież one nie szyją tylko dla osób, którym nie pasuje typowa numeracja. Często sami mamy wizję ubrania, ale nie ma takiego w żadnych sklepach. Kiedyś właśnie z tego względu miałam iść do krawcowej, no ale się rozmyśliłam.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Eroll pisze:le przecież one nie szyją tylko dla osób, którym nie pasuje typowa numeracja. Często sami mamy wizję ubrania, ale nie ma takiego w żadnych sklepach
Ja wciąż z tego powodu odwiedzam moją krawcową. A szyła mi już dosłownie wszystko: sukienkę, spódniczkę, żakiet, kamizelkę, spodnie. Częściej jednak przerabia.

Teraz łatwiej niż kiedyś mogę znalezć na siebie ubranie. Nigdy nic mi nie pasowało idealnie. Bo np. w biuście musiałaby mieć rozmiar dwa razy większy niż dół, dlatego jak kupuje sukienki to krawcowa tak czy siak musi poprawiać.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja jeszcze nigdy tak nie robiłam.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Jak byłam mała to babcia zamawaiała u krawcowej takie sukienki, różne komplety, dla mnnie kuzynki i siostry. Chodziłyśmy w jednakowych -.-'
Teraz już nierobie takiego czegoś, ubrania kupuje w sklepach ; ))
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nigdy nie byłam u krawcowej, bo nie miałam takiej potrzeby. No chyyba, że mamy na myśli sukienkę komunijną, no ale to wiadomo.
Awatar użytkownika
Martucha
-#
-#
Posty: 524
Rejestracja: 2010-05-02, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Martucha »

Majoa babcia jest krawcową i jak byłam mała szyła mi dosyć dużo rzeczy. Teraz już nie. Ostatnio uszyła mi sukienkę na bal gimnazjalny. I kiedyś z siostrą nosiłyśmy takie same sukienki xD.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Zazwyczaj znajduję ubrania, które na mnie pasują.
Więc nie bywam u krawcowej.
Ewentualnie moja Mama mi przerabia jakieś ciuchy.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie zdarzyło się, żebym musiała iść do krawcowej aby mi coś uszyła.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Ja jestem bardzo niewymiarowa Nigdy nie potrafie kupić czegoś porządnego Często krawcowa przerabia mi spodnie Jednak całkiem uszyć to zdarzyło mi się raz sukienkę na wesele mojego brata ale szału nie było.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Czy często kupujecie materiał i idziecie z nim do krawcowej, żeby Wam coś uszyła?
Bez przesady, nigdy jeszcze.
Macie problem z kupieniem ubrań o Waszym rozmiarze, czy takich, które leżałyby na Was idealnie?
Oczywiście, że czasem zdarzy mi się że spodnie są za długie itp., ale szyć ubrania od razu to nie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

M. pisze:Bez przesady, nigdy jeszcze.
Bez przesady? Nie wiem co przez to rozumiesz.

Ja bardzo często tak robię. Czasem wychodzi o wiele taniej coś uszyć niż kupić gotowe.
Mi szczególnie się to czasem opłaca, bo mojej mamy znajoma sprzedaje materiały, 5 zł metr każdego materiału. I nie są to jakieś szmatki, tylko po prostu jest bela i został tam kawałek materiału (ale spokojnie starczy na kamizelkę, czy spódnicę) i sprzedają po o wiele niższej cenie. Poza tym moja krawcowa to czasem prawdziwa cudotwórczyni i potrafi z niczego zrobić coś no i przy tym jest niedroga. Więc jeśli za całą spódnicę (materiał i uszycie) zapłacę 35 zł to całkiem niedrogo.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:Nie wiem co przez to rozumiesz.
Rose pisze:moja krawcowa to czasem prawdziwa cudotwórczyn
U mnie te które znam wręcz właśnie odwrotnie dlatego jakoś ich unikam.
Wole po prostu pójść do sklepu, przymierzyć, kupić i po sprawie. Szukanie materiału, jakiś dodatków, chodzenie do przymiarki jakoś nie jest dla mnie.
ODPOWIEDZ