pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wypadanie włosów

Kolczyki, tatuaże, paznokcie... czyli nowe trendy w modzie i styl ubierania się.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Wypadanie włosów

Post autor: Rose »

Od pewnego czasu mam problem z włosami. Wypadają mi garściami, pozostawiam je na szczotce, w łazience pełno moich kudłów...Czy to świadczy o niedoborze jakieś witaminy? Może któraś z Was miała z tym problem. Czy możecie polecić jakieś odżywki, szampony itp.?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Może czymś się denerwujesz? Od tego bardzo wypadają..
Mamie wypadają okrutnie, stosowała przeróżnych preparatów - żaden nie dał dobrego efektu.

Jedynie Piloxidil na chwilę zatrzymał wypadanie.
Awatar użytkownika
Barbie
-#
-#
Posty: 130
Rejestracja: 2009-08-01, 11:50

Post autor: Barbie »

Rose, mam dokładnie ten sam problem i już jestem bezradna ;/ np. po umyciu to wychodzą garściami i pełno jest wszędzie na podłodze moich włosów i też nie mam pojęcia co z tym zrobić.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja krótki czas stosowałam naftę kosmetyczną. Mojej mamie pomogło, a ja sama nie widziałam zbytniej poprawy. Może za krótko stosowałam. Chyba czas do tego wrócić.
Awatar użytkownika
29ala92
-#
-#
Posty: 139
Rejestracja: 2009-08-02, 12:08

Post autor: 29ala92 »

Może być od suszenia gorącym powietrzem, ciasnym spinaniem, prostowaniem. Obcinanie może pomóc, gdy masz cienkie, długie włosy, które wypadają z powodu ciężaru. Częte mycie nie wpływa na wypadanie, czy wzrost włosów.
To z innego forum.

A ja myślę, że powinnaś zmienić szampon. Poszukaj na necie jakiej może brakować Ci witaminy i jedz ją:)
apo_19
-#
-#
Posty: 206
Rejestracja: 2009-07-29, 20:20
Lokalizacja: Niederschlesien

Post autor: apo_19 »

Mi też wypadają,przez parę miesięcy brałam tabletki i gó*** mi dały :] wciąż po umyciu mi wypadają.
Awatar użytkownika
29ala92
-#
-#
Posty: 139
Rejestracja: 2009-08-02, 12:08

Post autor: 29ala92 »

Czytałam, że jak Ci wypada około 100 włosów dziennie, to to jest normalne:)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Dziennie powinno wypadać gdzieś między 50, a 100 włosów. Ale ja wystarczy, że leciutko pociągnę włos i już wypada...;/
Używałam jakiegoś szamponu, ale nic nie daje ;/
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Jakiś czas temu też tak miałam, katastrofa. wszędzie było ich pełno. Teraz już jest o wiele lepiej, ale dużo ich straciłam. Zmieniłam szampon na wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania. ze skrzypem (bogate źródło mikroelementów i witaminy C, ważnych dla zdrowia włosów i skóry głowy, zapobiega wypadaniu włosów oraz zmniejsza ich przetłuszczanie się) i rozmarynem (wykazuje działanie wzmacniające i antybakteryjne, korzystnie wpływa na proces wzrostu włosów). Szampon wzmacniający dzięki zawartości ekstraktów ziołowych, korzystnie wpływa na funkcjonowanie cebulek włosowych. w rezultacie otrzymasz: dokładne i skutecznie oczyszczone włosy i skórę głowy, włosy bardziej puszyste i lśniące, mocniejsze i pełne życia.. to z butelki szamponu ;) mnie pomogło. ale nie wiem czy to od szamponu, czy po prostu 'przeszło im' ;p ale możesz spróbować, szampon ten nie jest drogi. z Joanny ;) Ewentualnie jakiś inny, ale najlepsze na wypadanie są z wyciągiem z ziół bądź czarnej rzepy.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Czarną rzepę stosowałam, włosy jak wypadają tak wypadają, a są jeszcze gorsze, jakieś takie. Dziękuję, spróbuję znaleźć ten szampon ;)
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

A to też zależy od włosów. jednym pomagają, innym nie, a nawet wręcz przeciwnie. No ale racja, spróbuj tamtym, może pomoże. jeśli nie, to najwyżej odstawisz.
Awatar użytkownika
Lutka
-#
-#
Posty: 63
Rejestracja: 2009-04-14, 10:09
Lokalizacja: Z tego świata...

Post autor: Lutka »

Mi też strasznie wypadają włosy.
Po myciu wychodzą mi garsciami nawet specjalnie ściełam włosy bo myslałam, że są za ciężkie, ale to i tak nic nie dało.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Niestety również mam ten problem. Podczas mycia włosów czy czesania strasznie mi wypadają i niestety póki co nie znalazłam żadnego dobrego preparatu, aby choć trochę zatrzymać wypadanie.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Mam ten sam problem, tylko u mnie jest wiadome dlaczego. Nie jem mięsa.
Rose pisze:Czy to świadczy o niedoborze jakieś witaminy?
Coś tam mi ktoś kiedyś tłumaczył, że to brak witaminy... A ? Chyba tak, ale nie jestem pewna. Tej witaminy jest właśnie dużo w mięsie. Więc jeśli jesteś wege to masz odpowiedź.
Wiem tyle, że jeśli chodzi o porost włosów to odpowiedzialna za to jest witamina B. A jeśli chodzi o gęstość i wypadanie to będzie witamina A.
Awatar użytkownika
29ala92
-#
-#
Posty: 139
Rejestracja: 2009-08-02, 12:08

Post autor: 29ala92 »

Witamina B7 (biotyna)
Występuje we wszystkich produktach pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Dobrym źródłem są: wątroba i nerki, sery, pełnoziarniste pieczywo, masło, orzechy, jajka. Niedobór występuje bardzo rzadko. Przeważnie u pacjentów odżywianych dożylnie. Objawami niedoboru są: wypadanie włosów, stany zapalne skóry (złuszczanie), utrata łaknienia, nudności i bóle mięśni.

Ale tam pisze, że ten niedobór występuje rzadko, a czytając to forum mam wrażenie że wcale nie tak rzadko...
ODPOWIEDZ