pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wczesna komunia sw

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Berecik90
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-28, 22:08
Lokalizacja: z Nienacka

Wczesna komunia sw

Post autor: Berecik90 »

Czy wczesna komunia to dobro czy moze zlo? Czy dzieci 6letnie sa dojrzale by przyjac cialo Chrystusa?
A moze sa na sile wysylane przez rodzicow? jak myslicie?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Re: Wczesna komunia sw

Post autor: psychiczna »

Berecik90 pisze:Czy dzieci 6letnie sa dojrzale by przyjac cialo Chrystusa?
A te które idą do komunii normalnie są dojrzałe? Nikt ich o to nie pyta, bo idą do komunii z przymusu. Poza tym które dziecko teraz idzie do komunii przyjąć ciało chrystusa? Liczą się tylko prezenty.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Do Komunii przystępują zazwyczaj dzieci w wieku od 8-9 lat. W tym wieku dziecko nie jest dojrzałe i w pełni świadome wiary. Rzadko kiedy myślą o tym w kontekście wiary, ale raczej ich myśli krążą wokół prezentów, imprezy, stroju. Pamiętam, że jak ja szłam do Komunii to najważniejsze było dla mnie, że mam buty na malutkim obcasie i pukają :D
Ale kiedy jak nie w tym wieku mielibyśmy przyjąć ten sakrament?
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Dziecko w drugiej klasie nie jest świadome tego co to komunia święta Jak juz wspomniano wcześniej, liczą się tylko prezenty 6-letnie dziecko to juz wogóle nie jest świadome sytuacji Natomiast jeśli jest się straszym i ma się pewną świadomośc podejmowania decyzji myśle że wielu by wogóle do komuni nie przystąpiło Nie da sie chyba określic odpowiedniego wieku.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

6 lat na pewno nie, przesada i to duza. Przecież takie dziecko przeważnie nie zdaje sobie sprawy po co to wszystko. Dziecko w drugiej klasie już trochę bardziej łapie o co chodzi, ale według mnie nadal nie wszystkie dzieci dojrzały do tego. Nene.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

A 8 latki, które idą do komunii niby dojrzale przystępują do tego sakramentu? Z chrztem jest bardzo podobnie. Religia od początku jest nam w jakimś stopniu narzucana, dlatego bierzmowanie jest wyznacznikiem czy nadal chcemy być dojrzałymi chrześcijanami. Wszystko zależy od naszego nastawienia i wolnego wyboru takie dzieciaki po prostu nie mają wyboru i raczej nie powinny mieć, bo czy w tym wieku można podejmować sprawy związane z wiarą, raczej nie.
Awatar użytkownika
Sol_Angelica
-#
-#
Posty: 494
Rejestracja: 2009-07-23, 22:46

Post autor: Sol_Angelica »

Dzeciaki ani w wieku 6 lat, ani w wieku 8-9 nie myślą o tym jak o sprawach wiary... Prezenty są dla nich ważna, ot co :) Ale wydaje mi się, że 6-latek jest bardziej niewinny i ma szystsze serduszko... zawsze można nim pokierować po Komunii, aby był bradziej wierzący, chociaż "straszaka" też można nakierować na właściwy tor... :)
Kwestia przekonania...
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

I niby ktoś sobie wyobraża, ze później taki 6-cio latek idzie do spowiedzi... Niby z czego ma się spowiadać, jak jeszcze nie za bardzo rozumie co jest dobre, a co złe? A będzie musiał chodzić pewnie co 2 tygodnie, wtedy gdy rodzice będą mówili :o Co powie na spowiedzi? Że nie posprzątał dokładnie pokoju? Że nie zjadł obiadu do końca? :/ :/
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Chrzest i komunia święta to sakramenty, które... No cóż, mimo wszystko chyba użyję słowa "nakazują" dzieciom rodzice, chrzestni. Bierzmowanie jest dopiero w pełni świadome i kandydat ma prawo absolutnego wyboru czy chce, czy nie chce być chrześcijaninem. Wcześniej jesteśmy wychowywani wedle przekonań naszych opiekunów, uczymy się czym jest wiara i jak powinniśmy ją traktować. Owszem, dzieci komunijne nie są dojrzałe. Ale komunia nie jest przecież "sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej", którym jest bierzmowanie. Ma ona na celu zbliżenie młodych do Kościoła i wprowadzenie ich do życia chrześcijańskiego.
Uważam, że dobrze jest jak jest teraz. 6-latki to chyba jednak za wcześnie, niech pozostanie dzisiejszy wiek.
ewcia9494 pisze:Niby z czego ma się spowiadać, jak jeszcze nie za bardzo rozumie co jest dobre, a co złe?
Tego się właśnie uczy ;). Po to spotkania przed komunią, religia, rodzice. Tłumaczą czym jest dobro, a czym zło. Stąd powinno wiedzieć co można robić, a co nie.
brzwcjo
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-02, 11:23

Post autor: brzwcjo »

Druga klasa to minimum.
Awatar użytkownika
Wawer
-#
-#
Posty: 59
Rejestracja: 2015-09-21, 16:12

Post autor: Wawer »

A czy my, w wieku 9 lat, byliśmy świadomi? No nie wiem, bo ja to tak średnio to wszystko wtedy rozumiałam...
marylou
-#
-#
Posty: 26
Rejestracja: 2015-09-23, 15:30
Lokalizacja: Swędów

Post autor: marylou »

Mówienie o "właściwym torze" jest dla mnie w tej kwestii nie do końca adekwatne. Dlaczego bycie wierzącym ma być cacy, a niewierzącym już nie?
Qanad
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-13, 15:36

Post autor: Qanad »

Jestem zdania, że ludzie powinni być świadomi swoich decyzji. Nie uznaje chrztu i komunii świętej w tak młodym wieku. Skoro musimy mieć skończone 18 lat, żeby iść do ślubu, to powinniśmy także i w tym wieku brać chrzest i komunie.







____________
www.telefonia-net.pl/telefon-na-aboname ... cic-uwage/
mart_dyskutuje
-#
-#
Posty: 162
Rejestracja: 2018-02-02, 12:15
Kontakt:

Post autor: mart_dyskutuje »

To zdecydowanie za wcześnie. Tak samo jak wysyłanie dzieci przedwcześnie do szkoły
Awatar użytkownika
tinio3
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-02-11, 17:59
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tinio3 »

Nie jestem pewien, czy będę w stanie w tym obszarze tematycznym pomóc... Nie jest to za bardzo moja broszka...
He has all the virtues I dislike and none of the vices I admire.
ODPOWIEDZ