pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Chodzisz do Kościoła?

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam na mszy w kościele.
Może jutro pójdę.
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

SynSula pisze:Może jutro pójdę.
Też mam taki zamiar, może o konfesjonał zahaczę przy okazji.
Awatar użytkownika
cherrious
-#
-#
Posty: 129
Rejestracja: 2011-09-28, 22:03

Post autor: cherrious »

chodzę, teraz uczęszczam na każdą mszę, ponieważ w tym roku mam bierzmowanie.
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

Nie chodzę, nie zamierzam chodzić, jestem ateistą.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Jestem ateistką, nie chodzę na ogół. Chyba, że muszę (taa, matka - siła wyższa). Ale wtedy się nie modlę, po prostu słucham te herezje i komentuję je w myślach (bez urazy).
Awatar użytkownika
sensi
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2011-10-04, 21:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: sensi »

Dawno nie byłam w kościele, jednak w tym roku przyjmuję bierzmowanie, więc muszę zacząć chodzić. ;)
Kosa
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2011-10-13, 22:18

Post autor: Kosa »

A ja nie jestem ateistą ale do kościoła nie chodzę. U spowiedzi byłem.. nie pamiętam nawet. Ale wierzę w Boga w codziennym życiu przy wielu codziennych czynnościach wiem że nas obserwuje i staram się żyć tak jak by chciał żyje tak jak podpowiada mi sumienie i w wielu decyzjach, planach na przyszłość uwzględniam wolę Boga. Nie toleruje jednak klerykalizmu. Oczywiście są księża dobrzy uczciwi i naprawdę fajni ale niestety nie wszyscy..
panacotta
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2011-10-14, 22:42

Post autor: panacotta »

chodzę, co Niedzielę. Kiedyś zdarzało mi się chodzić na różne nabożeństwa, typu różaniec, droga krzyżowa, majowe, ale zaczyna to zanikać. Jednakże Niedzieli staram się nie opuszczać.
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

Nie chodzę.
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

Uczęszczanie do kościoła skończyło się nie ukrywam, ale z bierzmowaniem.
Chodzę jedynie raz w roku poświęcić jajka.
Polityki jest i tak w około zbyt dużo także nie zamierzam wysłuchiwać na ten temat gadania w kościele.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Jejku ale księża na kazaniach nie mówia tylko o polityce
A jak już mówia to próbuja ja jakoś ustosunkowac do wiary np. czy jak jestes chrześcijaninem to powinnienes głosować na partię która ma w swoim planie zalegalizowanie aborcji co sprzeczne jest z nauka Kościoła
Żadko który ksiądz bedzie cię namawiał do głosowania na tę czy inn partie a jak juz takiego masz to po prostu idz na msze do innego kościoła
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

Jejku ale księża na kazaniach nie mówia tylko o polityce
Nie chodzi o to tylko o to, że kościół nie jest instytucją dla ludzi stworzoną przez słowo Boże tylko instytucją polityczną. To co dzieje się w trakcie mszy to tylko pozory.
Ja osobiście dziękuję za słuchanie bzdur i mieszanie mi w głowie.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Możesz mi to jakoś prościej wyjaśnić?
że kościół nie jest instytucją dla ludzi stworzoną przez słowo Boże tylko instytucją polityczną
jak to stworzona przez słowo Boże?
I o jakie pozory ci chodzi?
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

że kościół nie jest instytucją dla ludzi stworzoną przez słowo Boże tylko instytucją polityczną
hmmmm a to nie Jezus mówił do Piotra zakładając Kościół, że wszystko co ustanowione na Ziemi będzie uznane w Niebie???
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Te słowa zostały wypowiedziane do Piotra następcy Jezusa (czyli pierwszego papieża)
W tych słowach Chrystus zaufał wszystkim ludzią iż będa używali władzy odpuszczenia grzechów tylko w służbie zbawienia człowieka że będą prawdziwie głosili Ewangelię i nie będą jej nacągali do ludzkich oczekiwań i wyobrażeń, że Kościół będą starali się budować na prawie Bożym i zasadzie miłości. Na tym właśnie zdaniu opiera sie przywilej nieomylnośći papieża
że kościół nie jest instytucją dla ludzi stworzoną przez słowo Boże tylko instytucją polityczną
Ale nadal nie moge ogarnąc tego zdania. Dlaczego Kościół miałby być instytucją polityczną?
i dlaczego nie jest instytucja dla ludzi? i wogóle jak to stworzony przez słowo Boże?
(rozumiem stworzony przez Boga i oparty na jego słowie wypowiedzianym przez proroków,Chrystusa, apostołów, Świętych to o to chodziło?)
ODPOWIEDZ