pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wróżki - wykroczenie przeciw przykazaniu?

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Wróżki - wykroczenie przeciw przykazaniu?

Post autor: lui13 »

Ponoć wierzenie w jakieś porady wróżek, przepowiadanie przyszłości przez wróżki jest z punktu widzenia religijnego zabronione - a ja pytam - jakie jest Wasze zdanie o tym? Czy uważacie to za bzdurną rzecz, czy słuszną? Wierzycie w to, co powiedzą, czy też nie ?
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Wierzenie w przepowiednie wróżek nie tylko jest sprzeczne z religią ale też z mądrością ogólną. I już bardzij z tym drugim. Bo czy sprzeczne z religią tego powiedzieć nie mogę. To tak samo jakby ktoś powiedział że czytanie horoskopów to grzech. A tgo religia nie mówi. Poza tym wszystko co złe zarzuca się religii. To nie sprawa religii tylko inteligencji.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Bu. pisze:To tak samo jakby ktoś powiedział że czytanie horoskopów to grzech.
Czytanie nie, ale wiara w nie tak.
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

czytać można, ale póki się w nie nie uwierzy - grzechu nie będzie - w zeszycie wyraźnie napisane jest wiara w nie, a nie czytanie.

No tak, ale z drugiej strony wróżka wykorzystuje w dużej mierze psychologię.. Prosty przykład. Przychodzi dziewczyna (D) do wróżki (W) i ma miejsce taka rozmowa:
D: Chciałam się dowiedzieć, czy związek z moim chłopakiem długo przetrwa i czy nasza miłość jest prawdziwa
W: jak długo się znacie i jak długo jesteście parą?
D: znamy się już pół roku, a razem jesteśmy już 4 miesiąc..
W: niestety, widzę nad wami czarne chmury, które mówią, że długo nie będziecie ze sobą... itp... itd...

to akurat jest przecież jasne do przewidzenia - ona tylko wykorzystuje swoją wiedzę, a nie jakieś swoje inne siły - z wieloma przypadkami właśnie tak jest...
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Wróżka może uzależnić, naprawdę. Znam dziewczynę, która poszła raz dla zabawy do wróżki, a teraz konsultuje z nią wszystkie ważne decyzje życiowe. Niestety, większość wróżek to zwykłe oszustki, które są dobrymi obserwatorkami i psycholożkami, a że osoby uczęszczające do nich są zazwyczaj podatne na takie wpływy...jest krucho.
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Tandetna pisze:Czytanie nie, ale wiara w nie tak.
ee.. nie mam pewności ale sądzę że to jest grzech tyle że nie ze strony religii.
Po prostu grzech w takie głupoty wierzyć :P
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Ze strony religi też. Katechetka nam na ten temat ostatnio 30 minutowy wykład zrobiła ;)
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Wróżka może uzależnić, naprawdę. Znam dziewczynę, która poszła raz dla zabawy do wróżki, a teraz konsultuje z nią wszystkie ważne decyzje życiowe. Niestety, większość wróżek to zwykłe oszustki, które są dobrymi obserwatorkami i psycholożkami, a że osoby uczęszczające do nich są zazwyczaj podatne na takie wpływy...jest krucho.
Może, też znam kogoś co poszedł raz -od tak - za tydzień znowu leciał a teraz jeszcze znajomych namawia :roll: Co do skuteczności - to, co się da jako tako od strony psychologicznej powiedzieć - powie, ew. jeszcze jakiś instynkt - ale to już losowość jest i przypadkowość. A dalszy ciąg to takie zmyślanie i kręcenie..
Sama - jeżeli posługuje się tylko psychologią - wróżkom nie mam nic przeciwko i jak najbardziej w takie porady wierzę, w resztę - nigdy. Poza tym sama sobie powiedziałam - co ona mi może o przyszłości bredzić, skoro ona zależy ode mnie i od kogoś i idzie ją zmienić lub bynajmniej - zmienić w pewnym stopniu...
Czytać horoskopy - przeczytam - ale sama sobie mówię nie raz: "co oni za głupoty piszą, zresztą oni zbyt uogólniają - wszystkim 10000000000 baranów (zodiakalnych oczywiście:P ) się to samo nie przydarzy i wszyscy pecha mieć nie będą :roll:
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

nie wierzę we wróżki, nie czytam horoskopów. dlaczego? tak jest ciekawiej. moja przyszłość nie zależy od nikogo innego niż ode mnie. czy jedno albo drugie jest grzechem? nie mam pojęcia, bo mnie to nie interesuje ;d
Awatar użytkownika
Insomnia
-#
-#
Posty: 106
Rejestracja: 2009-02-21, 19:34
Lokalizacja: sama nie wiem.

Post autor: Insomnia »

Szczerze mówiąc czytam horoskopy, ale to tak z czystej ciekawości, nie wierzę w nie. ;) Co do wróżek, moim zdaniem chodzenie do takich jest grubą przesadą i niepotrzebnym traceniem kasy.
ela66
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-11, 13:49

Post autor: ela66 »

Ja z koleii czasami konsultuję jakieś moje własne decyzje z wróżką. Ale myślę, że potrafiłabym obyć się bez tego :)
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

nie korzystałam z porad wróżki nigdy. horoskopy czytam sporadycznie, ale nie za bardzo w nie wierzę.
Awatar użytkownika
upiór w rowerze
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2009-06-10, 19:04
Lokalizacja: z nienacka.

Post autor: upiór w rowerze »

Ezoteryzm jest rzeczą, której kościoły katolickie nie uznają. Osoba, która wierzy w tę rzecz może być katolikiem - bo przecież nie oznacza, że musi wierzyć w to, co mówi ta wróżka - takie rzeczy traktuje się raczej jako podpowiedź, a nie receptę na życie. Nie twierdzę jednak, że wróżki sobie wymyślają tego typu rzeczy. W Tarocie na przykład jest dużo prawdy.

Co to horoskopów - istnieje mechanizm, który nie powala człowiekowi rozeznać się w powstaniu horoskopów. To jest sprawa autosugestii (tyczy się w to pewnej mierze wszystkich tych przepowiedni, jakie by one nie były). Jeśli osoba wierzy w coś, co przeczyta bądź zostało przepowiedziane, to istnieje 60% szansa, że tak będzie. Sprawdza się to zazwyczaj u osób o chwiejnej psychice (a takie zazwyczaj zwracają się o rady do wróżek), więc owe osoby wierzą. Po prostu to sugeruje im mózg.
Awatar użytkownika
Franciszka
-#
-#
Posty: 501
Rejestracja: 2014-10-06, 13:16
Kontakt:

Post autor: Franciszka »

Dokładnie, to jest podpowiedź nie trzeba się tego kurczowo trzymać. Ja korzystam z usług Pani Anny Kempisty - złota kobieta. Naprawdę bardzo mi pomogła w ciężkiej sytuacji. Jakby ktoś chciał namiary to zostawiam tutaj - dobra wróżka warszawa
Awatar użytkownika
Nash82
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-11, 18:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Nash82 »

Też jestem tego zdania...
ODPOWIEDZ