pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Satanizm.

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

no_i? pisze:Same piszecie, że "nie znacie" jak również , że macie "ogólnikowe" informacje na ten temat a negujecie to czego tak na prawdę nie rozumiecie, a to już jest typowo zagrywka "hejtera" albo żeby nabić sobie post.
Na temat satanizmu wiem dość sporo.
Więc sam uogólniasz.
no_i? pisze:Satanizm jest niczym innym jak filozofią
Filozofią jest tylko satanizm laveyański.
Satanizm teistyczny to system religijny.
Awatar użytkownika
NadcZŁOwiek
-#
-#
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-06, 07:16

Post autor: NadcZŁOwiek »

Pandora pisze:Filozofią jest tylko satanizm laveyański.
Satanizm teistyczny to system religijny.
Nie zapominaj o Satanizmie Racjonalnym, który jest Ideologią ;>

Jest on chyba najbardziej rozwiniętą forma Satanizmu, wiele czerpiącą z Filozofii Nietzschego :)
Awatar użytkownika
iryssek
-#
-#
Posty: 119
Rejestracja: 2011-12-27, 13:48
Lokalizacja: z Brzuszka Mamy

Post autor: iryssek »

moja koleżanka jest satanistką, ale lavejańską, czyli nie uczęszcza na czarne msze (sądzi że to chwyt i wymyśł).. jest fajną osobą i dobrą koleżanką, więc nic do niej nie mam. sprawa jej wiary mało mnie obchodzi, sądzę że gdyby wierzył a w co kolwiek innego traktowałabym ja tak samo.
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

Najlepsze jest to , że wielu ludzi uważa satanistów za koneserów kotów i wandali demolujących cmentarze mimo, że w życiu nie widzieli osoby wyznającej ten kult, pogląd czy jak tam zwał w zależności od rodzaju satanizmu.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Stereotypy...
A co do satanizmu.. Każdy ma prawo wyznawać to co chce, dopóki kogoś nie krzywdzi.
annpol9
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-03, 10:40
Lokalizacja: z zadupia

Post autor: annpol9 »

Moja kuzynka jest satanistką ubiera się na czarno i glany odrobinę mnie przeraża bo zna się na okultyźmie i nekrofilii ale w zasadzie wydaje się całkiem normalna w dodatku idzie na bierzmowanie więc po co robić tyle szumu? może to po prostu taki bunt chce zwrócić na siebie uwagę czy coś :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Satanizm - termin określający przekonania i ideologie, charakteryzujące się wierzeniami związanymi z Szatanem lub filozofią akcentującą opozycyjną stronę świata bądź ludzkiej natury (Szatan jako personifikacja natury ludzkiej).

Ruch satanistyczny zainicjował Anton Szandor LaVey w latach 60. XX wieku, w czasie rewolucji obyczajowej przełomu lat 60. i 70. Poszczególne grupy satanistyczne są dość zróżnicowane pod względem przekonań, jednak można wyróżnić dwa główne kierunki:

satanizm teistyczny (czczący Szatana jako realne bóstwo mogące ingerować w bieg wydarzeń)
satanizm ateistyczny i deistyczny, w tym satanizm laveyański

Pojęcie satanizmu wywodzi się ze starożytnej Palestyny; Żydzi odnosili je do osób, które podważały treści biblijne. O satanizm byli często posądzani wolnomularze. Były mason, Léo Taxil, opublikował dzieło, w którym twierdził, że czczą oni tajnie szatana.
Awatar użytkownika
Grrrruuubas
-#
-#
Posty: 70
Rejestracja: 2014-08-07, 12:17

Post autor: Grrrruuubas »

annpol9 pisze:Moja kuzynka jest satanistką ubiera się na czarno i glany odrobinę mnie przeraża bo zna się na okultyźmie i nekrofilii ale w zasadzie wydaje się całkiem normalna w dodatku idzie na bierzmowanie więc po co robić tyle szumu? może to po prostu taki bunt chce zwrócić na siebie uwagę czy coś :?: :?: :?:
Wątpie, takie powikłania psychiczne występują u ludzi którzy mieli problemy w dzieciństwie ;)

Lub mają jakiekolwiek problemy ze zdrowiem psychicznym :))
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Na co ci ludzie w ogóle liczą? Że szatan ich nagrodzi? Co za frajerstwo!
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

Sataniście są porąbani i pownno się ich odizolować od normalnych ludzi.
ODPOWIEDZ