pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wielkanoc

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Wielkanoc

Post autor: Heroine. »

Najważniejsze święto kościoła.
Dla Was również jest tak ważnym wydarzeniem?

Przeżywacie Wielkanoc? Nie mówię tu o samym obchodzeniu, ale o prawdziwym wczuciu się w to święto.
A może jest Wam wręcz obojętne? Siadacie jedynie do stołu i jecie święconkę.

Ogólnie: Jakie jest Wasze podejście do Wielkanocy?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Dla mnie Wielkanoc to tak jak wigilia dzień taki sam jak wszystkie inne.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Ogólnie nie lubię świąt.
Wkurza mnie, że ludzie robią to wszystko tak na pokaz, że się chce rzygać.

Święta przeżywam własnym rytmem i bardziej duchowo niż wpieprzając jaja .
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Ostatnio nie jestem blisko związana z kościołem, więc na temat duchowego przeżywania Wielkanocy nie będę się wypowiadać. Ale tak szczerze, to jakoś nigdy nie lubiłam tych świąt.
Dzisiaj np. zostałam sama wysłana z koszyczkiem, żeby go poświęcić. Bo tata w pracy, a mama gotuje. Cóż za rodzinne święta ;/
Jutro zjemy śniadanie i koniec tych świąt.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Do mnie jutro przyjedzie rodzinka.
Trzy dni gotowania trzy dni jedzenia ;k
Wcale mi się to nie podoba.
Wole siedzieć w pokoju i nic nie robić.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

a macie chociaż jakaś ulubioną potrawę wielkanocną?
Bo ja np. w wigilie mogę jeść cały czas pierogi a teraz to jest mi wszystko obojętne, jakoś żadne takie typowe dania mi się nawet nie kojarzą, no może oprócz białej kiełbasy, jeśli to w ogóle można nazwać daniem ;]
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Jak dla mnie te święta nie mają takiej magii jak Boże Narodzenie Fakt są najważniejsze ale przy tych świętach ludzie żyją w wielkim biegu. Pracują Mają wolną zazwyczaj tylko niedziele i poniedziałek i znów powrót do normalności. Wszystko dzieje sie za szybko i nie ma zazwyczaj czasu na jakieś głębsze przemyślenia
Cóż Mi tam święta w każdym przypadku odpowiadają Ja sobie je po swojemu przeżywam.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Jestem ateistką,więc Wielkanoc ma dla mnie wartość jedynie tradycyjną oraz kulturową.
Chociaż nie traktuję tego zbyt wyjątkową,większe znaczenie ma dla mnie Boże Narodzenie.
Ot tak,pisanki,dwa dni przerwy na jedzenie,wcześniej sprzątanie ,czas na to,by spędzić czas z bliskimi.I tyle.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ale tak szczerze, to jakoś nigdy nie lubiłam tych świąt.
Ja też. Nie czuje takiej atmosfery. Jedynie co poniedziałek zawsze jakoś fajnie spędzam, bo przyjeżdza rodzinka, ale w tym roku będzie wyjątkowo mało ludzi, niestety.
Kiedyś jako dziecko inaczej do tego podchodziłam: zając, czekoladowe jajeczka, prezent, lany poniedziałek.
Paranormalna pisze:Przeżywacie Wielkanoc? Nie mówię tu o samym obchodzeniu, ale o prawdziwym wczuciu się w to święto.
Niestety nie. Nie wiem co się ze mną dzieje w ostatnim czasie, ale zauważyłam, że oddalam się od Kościoła. Nie potrafię przeżywać tych świąt. Wczoraj był Wielki Piątek, a ja ani minuty nie poświęciłam na rozważaniu. Zero refleksji.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Bardziej czuję klimat Świąt Bożego Narodzenia. Kiedyś byłam mocno związana z Kościołem, Wielkanoc szczególnie Wielki Piątek był jakimś dniem refleksji nad moją wiarą. A dziś ? Nie potrafię zbudzić w sobie tej wiary.
Podobno mam dużą rodzinę a spędzam święta tylko z mamą drugi powód, że jako tako świat nie lubię.
Poświęciłam święconkę jutro pójdę na rezurekcję zjem śniadanie, podzielę się jajkiem.
Ewentualnie jeszcze wieczorem przyjedzie chłopak z całą bandą to pewnie coś wypijemy. I po świętach.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

niepokorna pisze:a macie chociaż jakaś ulubioną potrawę wielkanocną?
Wielkanoc kojarzy mi się z szybką, której nie znoszę i nigdy nie tknę, jajkiem i czekoladowymi jajeczkami.
Nie zachwycam się jakoś wielkanocną kuchnią.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

W tym roku święta przeżywam duchowo, a przynajmniej lepiej niż poprzednie. Może i fakt, że nie mają takiej atmosfery, jak Bożonarodzeniowe, ale lubię je. Może to dziwnie zabrzmi, ale w moim mieście jest to okazja poznania wielu ciekawych ludzi.

I uwielbiam wtedy jajka, jak nigdy :roll:
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Wcześniej podchodziłam do tego niezbyt refleksyjnie. W tym roku staram się to zmienić. Ważne święto, które trzeba odpowiednio przeżyć. Staram się więc trochę bardziej 'wejść' w istotę Wielkiej Nocy.
Awatar użytkownika
leniuch
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2010-04-03, 21:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: leniuch »

Będąc młodszym bardziej czuło się atmosferę świąt, teraz może mijają za szybko. Mówi się, że ludzie robią to na pokaz, tyle gotowania żeby zjeść to wszystko w jeden dzień, ale tak wbrew pozorom gdyby nie było nawet tego jednego dnia, to kiedy rodzina miałaby spotkać się razem przy stole (nie wliczając w tym momencie Wigilii)?
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

W poprzednich latach Święta Wielkanocne nie miały dla mnie jakiegoś dużego znaczenia. Były, mijały. Ale te Święta przeżywam w inny sposób. Bardziej duchowy. I tak jakoś odczuwam te Święta:)
No i mam nadzieję, że jutrzejszy dzień spędzę w miłej atmosferze.
Rodzinka ma przyjechać ;]
A co do potraw, to ja uwielbiam barszcz biały. Mogę go jeść i jeść ;D
ODPOWIEDZ