pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Adam Małysz ogłosił koniec kariery

Tematy i posty z dziedziny sportowej, nie pasujące do powyższych kategorii.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Adam Małysz ogłosił koniec kariery

Post autor: psychiczna »

W trakcie swojej kariery, która trwała od 1996 roku, Adam Małysz zdobył trzy srebrne i jeden brązowy medal igrzysk olimpijskich. Ma cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal mistrzostw świata. Cztery razy z rzędu zdobywał Puchar Świata. Wygrał także Turniej Czterech Skoczni.
fakt.pl

A więc to już koniec kariery polskiego skoczka. Czy na forum mamy fanów Małysza?
Jak przyjęliście informacje o zakończeniu jego kariery?
Ogólna dyskusja na ten temat.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Jak przyjęliście informacje o zakończeniu jego kariery?
Normalnie. Facet wyleciał spore kilometry w swojej karierze i odpoczynek mu się należy. Nienawidzę kiedy ludzie krzyczą "Kochamy Cię Adam!!!", bo jest to żałosne i jeszcze raz żałosne. Nie kochaliby go gdyby nie skakał tak dobrze, więc po co? Jakieś teraz żale i płacze, nie wiem po co. Świat się kończy, czy jak?
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Małysz jest świetnym skoczkiem Dużo pokazał i faktycznie wkońcu należy mu sie odpoczynek . Teraz trzeba czekać na kogoś kto go zastąpi. Szkoda że już nie będzie nas reprezentował ale na pewno jeszcze czymś nas zaskoczy.
No może teraz wróci do Wisły i znów będzie mieszkał niedaleko mnie :P
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nie jestem fanką, ogólnie nie należę do ludzi żyjących skokami narciarskimi. Ale zawodnicy, którzy w udany i historyczny sposób reprezentują nasz kraj zawsze budzą we mnie pozytywne emocje. Szkoda, że to już koniec. Ale odpoczynek mu się należy i ja to w pełni rozumiem.
Ruth pisze:Świat się kończy, czy jak?
Dla "sportowych szaleńców" może świat się nie kończy, ale na pewno zmienia. To mimo wszystko wpływa na ich psychikę. Sądzę, że to jest tak jak z (na przykład) ukochanym muzykiem, który kończy karierę. Ta świadomość, że nie zobaczy się go na scenie;).
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ruth pisze:Nienawidzę kiedy ludzie krzyczą "Kochamy Cię Adam!!!", bo jest to żałosne i jeszcze raz żałosne.
Bo ludzie kochają Adama, wcale nie wydaje mi się to żałosne.
Nie zapomnę momentu gdy zobaczyłam łzy taty gdy Adam wygrał, któreś Mistrzostwa :)
Czas niestety nie stoi w miejscu, a Adamowi należy się odpoczynek jak najbardziej.

Kiedyś uwielbiałam skoki, byłam bardzo obeznana w temacie, a teraz przestałam się tym interesować (tylko podstawowe informacje i prześwity z poprzednich lat).
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Bo ludzie kochają Adama, wcale nie wydaje mi się to żałosne.
Ja jednak patrzę na to w ten sposób: ojeeej, patrz, on dobrze skacze, zdobywa dla Polski medale, ale fajnie, ojeej <sika w gacie>. Żal mi się aż robi, że Polacy są dumni, że są Polakami tylko z tego powodu, że ktoś ich dobrze reprezentuje na zewnątrz. Gdyby Małysz nie nazywał się Małysz, to by nikt Małysza nie kochał. Kochają tylko to, że dobrze skacze, a nie dlatego, bo sam w sobie jest kimś. Taka totalna reifikacja. Przeliczanie wartości kogoś na miejsce jakie zajął na podium. Wstyd.
Awatar użytkownika
fakir
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2011-02-11, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fakir »

Ruth pisze:Żal mi się aż robi, że Polacy są dumni, że są Polakami tylko z tego powodu, że ktoś ich dobrze reprezentuje na zewnątrz
Uważasz, że Polacy są dumni tylko z tego powodu :?: Zapytaj kogoś z innego kraju co sądzi o Polakach, oczywiście najpierw padnie złodzieje i alkoholicy :/ ale jeśli zapytasz o pozytywne cechy to duma pada w 1 trójce.
Nie zgadzam się też, że kochają go tylko dlatego, że dobrze skacze. Miał okres w życiu, kiedy często był po za pierwszą 20, a jednak wśród kibiców było wiele Polskich flag :) . Owszem jest grupa kanapowego kibicowania przed telewizorem w niedzielę, ale są też ludzie, którzy skokami interesowali się długo przed Adamem.

Fakt faktem Adam wielki jest, wystarczy stanąć na belce i zobaczyć ile odwagi trzeba aby pojechać i skoczyć. Druga rzecz to, że sport zawodowy jest pasmem ciągłych wyrzeczeń. Dla Adama dobrze, że skończył karierę zacznie normalnie żyć :)
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Uważasz, że Polacy są dumni tylko z tego powodu :?:
Nie wszyscy, ale większość tak. Zwłaszcza młodych.
Owszem jest grupa kanapowego kibicowania przed telewizorem w niedzielę, ale są też ludzie, którzy skokami interesowali się długo przed Adamem.
Ja nie mówię o skokach, tylko o Małyszu. Jest grupa kibiców, ale wiadomo kim jest kibic, a kim zwykły fan. Część osób skandujących jego imię podpięłabym pod fanów. Ogólnie strasznie odstrasza mnie ta fala miłości dla sportowców. "Ktoś ma dobre wyniki, to będziemy go chwalić, komuś już idzie gorzej, to mamy go gdzieś." Widać to po tym całym entuzjazmie. Jest sezon na dany sport, to i jest sezon popularności danego sportowca.

Do Małysza nic nie mam, facet ma swoją pasję i to co kocha robi dobrze. Ludzi z pasją przydałoby się odrobinę więcej.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ruth pisze:"Ktoś ma dobre wyniki, to będziemy go chwalić, komuś już idzie gorzej, to mamy go gdzieś."
Ba, czasem nawet ludzie idą jeszcze dalej. Jak temu komuś nie idzie uznają go za `nieudacznika`, nie tylko mają go gdzieś, ale też jawnie wyrażają swoją niechęć, naganę. Uroki ludzi i ich zmiennych fascynacji.
Ruth pisze:Kochają tylko to, że dobrze skacze, a nie dlatego, bo sam w sobie jest kimś.
Kochają dobrego sportowca. Nie kochają człowieka. Poniekąd.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Uroki ludzi i ich zmiennych fascynacji.
Ja bym powiedziała skrajnej głupoty i ignorancji.
ODPOWIEDZ